تاثیر شاغل بودن والدین بر فرزندان

double-quot

نیازهای فرزندان مانند عشق ، امنیت، تحسین،قدردانی و مسولیت پذیری در کانون خانواده شکل می گیرد.         به گزارش خبرنگار اجتماعی جارپرس، با توجه به مشکلات جوامع مدرنیته و ماشینی امروز و کار کردن تک تک افراد خانواده برای امرار معاش بهتر ، شاغل بودن والدین در خانواده ها امری دور از

کد خبر : 10973
تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 مرداد 1394 - 3:33
تاثیر شاغل بودن والدین بر فرزندان

نیازهای فرزندان مانند عشق ، امنیت، تحسین،قدردانی و مسولیت پذیری در کانون خانواده شکل می گیرد.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی جارپرس، با توجه به مشکلات جوامع مدرنیته و ماشینی امروز و کار کردن تک تک افراد خانواده برای امرار معاش بهتر ، شاغل بودن والدین در خانواده ها امری دور از ذهن به نظر نمیرسد.

 

در این میان کانون گرم خانواده ، عشق ، محبت و صمیمیت باعث گرما بخشی آن است .

 

فرزندان در خانواده برای رشد و نمو و تربیت صحیح نیاز به محبت و کانون گرم در خانواده ها دارند.

 

توجه به موقع به فرزندان عامل جلوگیری از رشد ناصحیح فرزندان است. والدین با شاغل بودنشان به خصوص مادر نباید از تربیت صحیح فرزندان غافل شوند چرا که اگر توجه کافی به کودکان صورت نگیرد آنان در سنین مختلف ، بلوغ و نوجوانی ممکن است به بیراهه کشیده شوند .

 

اگر چه والدین برای گذران امور زندگی بهتر مجبور به کار بیرون از منزل می شوند ولی نباید از توجه و محبت به فرزندان غافل شوند بلکه باید ساعاتی که در خانه نیستند را در جبران محبت و ایجاد صمیمیت بین خود وفرزندان بکار گیرند.

 

**** تاکید اسلام به رفتار خوب والدین با فرزندان


والدین باید در اوقات فراغت خود در منزل به فرزندان رسیدگی کنند .

 

الهام ایوبی کارشناس ارشد مشاوره خانواده در گفتگو با خبرنگار اجتماعی جارپرس می گوید: در ارتباط با اشتغال زوجین، کار زن در بیرون از خانه برای ما مطرح است چرا که تفاوت زندگی گذشته با مدرنیته با کار زنان در جامعه است .

 

وی در ادامه می گوید که زنان احتیاج دارند تا برای رفع نیازهای اقتصادی و اجتماعی خود در بیرون از منزل کار کنند، اما نیازهایی مانند عشق ، امنیت، قدر دانی ومسولیت پذیری را که در کانون خانواده در فرزندان شکل می گیرد را نباید از نظر پنهان دارند.

 

ایوبی بیان می کند: در اصل ششم اعلامیه جهانی حقوق بشر، کودک جهت رشد شخصیت نیاز به محبت و صمیمیت دارد، چرا که فضای خانواده و امنیت خانوادگی باعث رشد او می شود .

 

وی اظهار داشت : قرآن در آیه ۷۴ سوره فرقان می گوید که فرزندان نور چشم و مایه آرامش شما (والدین) هستند و سوره کهف آیه ۴۶ می گوید که فرزندان زینت بخش زندگی اند .

 

وی می گوید: اشتغال زنان بر ارتباط زوجین و تعاملات اجتماعی آنان با فرزندان تاثیر می گذارد و اگر والدین زمان کمتری برای هم داشته باشند کانون خانوادگی شکل نمی گیرد.

 

ایوبی بیان می کند : زنی که شاغل یا خانه دار است باید ارتباط موثر با همسر و فرزندان برقرار کند زیرا در این صورت است که فرزندان از امنیت روانی بیشتری برخوردار هستند و این موضوع یکی از مهارت های ۷ گانه سازمان بهداشت جهانی است.

 

******تقسیم کار و محبت والدین در کانون خانوادگی

والدین در صورت کار در خارج از منزل باید به تقسیم کار و حتی محبت خود بین فرزندان بپردازند؛ بدین معنی که ساعاتی را که در خانه حضور ندارند برای فرزندان پر کنند؛ به عنوان مثال می توانند با رسیدگی به تکالیف و برنامه های تفریحی فرزندان در زندگی آنان دخالت کنند و برای ساعاتی با حرف زدن به بیان عشق و علاقه خود نسبت به فرزندان بپردازند؛ چرا که این عشق و محبت است که باعث ریشه دواندن مهر و علاقه در خانواده ها می شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.