0 نظر
95 بازدید

عوامل موثر در پرخاشگری نوجوانان

double-quot

عوامل مختلفی در پرخاشگری نوجوانان تاثیر گذار است . به عنوان مثال اگر والدین نوجوان متارکه کرده باشند باعث می شود که نوجوانان به پرخاشگری در دوران بلوغ روی آورند زیرا که خود را مقصر جدایی والدین می دانند ویا به دلیل فقدان یکی از آنها و کمبود محبت پدر ویا مادر به لجبازی ،

کد خبر : 6493
تاریخ انتشار : شنبه 24 آبان 1393 - 9:08
عوامل موثر در پرخاشگری نوجوانان
عوامل مختلفی در پرخاشگری نوجوانان تاثیر گذار است . به عنوان مثال اگر والدین نوجوان متارکه کرده باشند باعث می شود که نوجوانان به پرخاشگری در دوران بلوغ روی آورند زیرا که خود را مقصر جدایی والدین می دانند ویا به دلیل فقدان یکی از آنها و کمبود محبت پدر ویا مادر به لجبازی ، پرخاشگری ، عصبانیت و در نهایت به جنجال و دعوا می پردازند . گاهی نیز به دلیل تربیت والدین در رفتار فرزند این خو در آنها شکل می گیرد فرزندان به دلیل محبت زیادی ویا کمبود آن به سوی پرخاشگری می روند .عوامل دیگری نیز مثل دو ستان ناباب باعث پرخاشگری می شود زیرا که فرزند می خواهد رفتار خود را مانند دوستش نشان دهد و به پرخاشگری می پردازد .

نوجوانان برای اثبات خود و نشان دادن استقلال نیز به پرخاشگری روی می آورند .
در برخی مواقع نوجوانان به دلیل روی آوردن به بازیهای خشن کامپیوتری به این رفتارها می گرایند وچون از درس و والدین دور میشوند و به کانون گرم خانواده گرایش ندارند ، با این بازیها روح آنها خدشه دار شده و به جای آرامش و محبت به والدین ودر خانواده بودن و گرم گرفتن ، با پدر مادر و یا خواهر و برادر خود پرخاشگر می شوند.
گاهی نیز به دلیل دور شدن از درس تحصیل و داشتن افکار خود سرانه و فکر جدایی از والدین که در نوجوانی در سر پرورانده می شود به مخالفت با والدین به پرخاشگری می پردازند.
عوامل دیگری مثل فقر ، در اختیار گذاشتن امکانات بیش از حد یا کمبود آن برای نوجوان پرخاشگری را باعث می شود .
این پرخاشگری در هر قشری از جامعه دیده می شود نباید والدین با برخورد توهین آمیز با نوجوان خود رفتار کنند چرا که باید با دعوت به آرامش پرسیدن مشکل نوجوان در حل آن بکوشند .
۱.آخرین باری که آمار دانش آموزان معتاد اعلام شد سال ۱۳۸۷ بود که محمد رضا جهانی ، قائم مقام دبیر کل وقت ستاد مبارزه با مواد مخدر از وجود ۳۰ هزار دانش آموز معتاد در کشور خبر داد . این آمار زمانی اعلام شد که هنوز کارشناسان برای بررسی وضعیت مواد مخدر در کشور ، به طرح ارزیابی سریع وضعیت اعتیاد در کشور استناد می کردند که در سال ۱۳۸۶ انجام شده بود ، آمار اعلام شده ، بر اساس شمار دانش آموزان خود مصرف بوده است .
این اعتیاد می تواند از علل پرخاشگری ورفتار نامناسب والدین با این موضوع سر چشمه گیرد و نباید از نوجوانان در سنین بلوغ غافل شد زیرا با ادامه پرخاشگری باعث روی آوردن نوجوانان به مسایل مشکلات این چنینی و اعتیاد و بزه کاری می شود .
پس به امید روزی که هیچ نوجوانی با پرخاشگری ، اعتیاد و مسایل خلاف مواجه نشود.

۱. آمار ارایه شده مربوط به منبع خبری تبیان است
نگار قدیمی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.