تاثیر رفاقتها و دوستی ها بر روحیه افراد

double-quot

هر فردی می تواند با داشتن دوستان متفاوت در زندگی باعث افزایش شادابی در امور خود شود. دوستان می توانند در ایجاد روحیه نشاط و شادابی و یا ایجاد روحیه غمگین در زندگی یکدیگر تاثیر گذارند و در این میان انتخاب دوستان در ایجاد روحیه نشاط و یا نا امیدی می تواند موثر واقع شود

کد خبر : 7286
تاریخ انتشار : دوشنبه 8 دی 1393 - 11:53
تاثیر رفاقتها و دوستی ها بر روحیه افراد
هر فردی می تواند با داشتن دوستان متفاوت در زندگی باعث افزایش شادابی در امور خود شود.

دوستان می توانند در ایجاد روحیه نشاط و شادابی و یا ایجاد روحیه غمگین در زندگی یکدیگر تاثیر گذارند و در این میان انتخاب دوستان در ایجاد روحیه نشاط و یا نا امیدی می تواند موثر واقع شود .
انتخاب دوستان در بین افراد معمولا بر اساس روحیه خود فرد و بر اساس تربیت خانوادگی افراد صورت می گیرد به طوری که هر فرد با حضور در اجتماع به گزینش دوست می پردازد و این انتخاب از همان کودکی که فرد در آن قرار دارد و متوجه اطراف خود و حضور در اجتماع می شود صورت می گیرد .
والدین با هوشیاری و زیرکی در انتخاب دوستان برای فرزندان خود می توانند از همان کودکی موثر عمل کنند .
برخی از کودکان از ابتدا دارای روحیه زیرک و شیطنت آمیز هستند و وبه فریب دوستان خود می پردازند که والدین می توانند با گوشزد به فرزند از کشیده شدن کودک خود به راههای خلاف جلوگیری کنند.
گاهی انتخاب دوستان بر اساس روحیات و از روی عقلانیت صورت می گیرد ولی افرادی نیز هستند برای دور کردن فرد از خانواده و وادار کردن او به کارهای خلاف به دوستی می پردازند و به جای ایجاد روحیه نشاط شادابی به یک معضل بزرگ تبدیل می شوند .
دوست یابی و گزینش دوست خود یک هنر است و انسان هر قدر در جامعه حضور داشته باشد و دارای روحیه اجتماع پذیر باشد بیشتر می تواند در انتخاب دوست درست عمل کند .
دوستان خوب در موقعیتهای سخت زندگی می توانند از یکدیگر کمک بگیرند و غمخوار هم باشند اما دوستان منحرف می توانند برای انسان مشکل بزرگی ایجاد کنند و نه تنها باعث کمک شوند بلکه خود نیز مشکلی در زندگی محسوب شوند .
به همین سبب باید در انتخاب دوست خوب و متعهد با زیرکی عمل کرد و از دوستان ناباب دوری جست .
مفاهیم و فرایند های جنسیتی بر رفتار و افکار ، احساسات و تعاملات فردی اثر می گذارد به تعیین ساختارهای اجتماعی کمک می کند و سرانجام تفاوتهای جنسیتی را تداوم می بخشد در واقع جنسیت تاثیر مستقیمی بر افکار دارد و این واقعیت که یک فرد زن است یا مرد ، هویت اجتماعی و فرصتهای اجتماعی او را شکل می دهد ، افراد در درون جامعه با نقشهای جنسیتی خود آشنا می شوند یعنی مجموعه انتظارات درباره رفتاری که برای افراد دارای آن جنس مناسب تلقی می شود این انتظارت بسته به نحوه تعریف زنانگی و مردانگی فرق دارد در نتیجه یکسری تمایزات جنسیتی در تمام جوامع به وجود می آیند که در تمام سطوح ارتباطات و فعالیتهای زنان و مردان تاثیر داشته و طرح وا ر ه ا ی ذهنی را در باره زنانگی و مردانگی تشکیل می دهد.

نگار قدیمی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.