0 نظر
129 بازدید

ازدواج حقیقتی انکارناپذیر

double-quot

حرفها ،ضرب المثل ها و سخنان متفاوتی در جهان پیرامون ازدواج وجود دارد که در این گزارش به برخی از آنها اشاره می شود. از این حرفها برخی ها جنبه شوخی دارد ، تعدادی وصف حال من شماست . همین طور بعضی از این سخنان کلید راهنما است . هنگام ازدواج بیشتر با گوشهایت مشورت

کد خبر : 4428
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 تیر 1393 - 12:00
ازدواج حقیقتی انکارناپذیر
حرفها ،ضرب المثل ها و سخنان متفاوتی در جهان پیرامون ازدواج وجود دارد که در این گزارش به برخی از آنها اشاره می شود.
از این حرفها برخی ها جنبه شوخی دارد ، تعدادی وصف حال من شماست . همین طور بعضی از این سخنان کلید راهنما است . هنگام ازدواج بیشتر با گوشهایت مشورت کن تا چشمهایت (ضرب المثل آلمانی ) ، مردی که به خاطر پول زن می گیرد به نوکری میرود(ضرب المثل فرانسوی ) ، لیاقت داماد به قدرت بازوی اوست (ضرب المثل چینی ) ، زنی  سعادتمند است که مطیع شوهر باشد (ضرب المثل یونانی) ، زن عاقل با داماد بی پول می سازد (ضرب المثل انگلیسی ) ، زن مطیع فرمانروای قلب شوهر است (ضرب المثل انگلیسی) ، زن و شوهر اگر یکدیگر را بخواهند در کلبه خرابه هم زندگی می کنند(ضرب المثل آلمانی) ، داماد زشت و با شخصیت به از داماد خوش صورت و بی لیاقت (ضرب المثل  لهستانی ) ، دختر عاقل ، جوان فقیر را به پیر مرد ثروتمند ترجیح می دهد (ضرب المثل ایتالیایی )
خوب است که زوجهای جوان بتوانند یکدیگر را متقابلا درک کنند ، زبان یکدیگر را بفهمند ، بتوانند علاقه شان به یکدیگر را ابراز کنند . همین طور مهم است که بر سر فرزند دار شدن تربیت فرزندان به یک افق دیدگاه مشترک برسند . همه این موارد تفاهم را برای زن و شوهر به وجود می آورد . اگر از ازدواج با شناخت قبلی دید باز صورت گیرد بهتر است شناخت خانواده‌های یکدیگر نیز به درک زوجین می تواند کمک کند اگر در ازدواج به مذهب طبقه اجتماعی فرهنگی ، تحصیلات موارد دیگر توجه شود ازدواج موفق تری صورت می گیرد .
برای داشتن یک ازدواج موفق همیشه مراقب کلماتی که به زبان می آورید باشید حتی لحن بیان آنها نیز مهم است به خاطر داشته باشید که کلمات هم می توانند التیام بخش وهم می توانند مضر و خطرناک باشند حالا انتخاب با شماست که چگونه از آنها استفاده کنید این موضوع را به خوبی درک کنید که هرگز قادر نیستید به شریک زندگیتان تحمیل کنید تا به شما اعتماد و اعتقاد پیدا کند این اتفاق وقتی روی می دهد که این احساس به طور خود جوش درو ن شریک زندگیتان نسبت به آنچه می گویید و کارهایی که انجام می دهید به وجود آید تنها چیزی که می توانید به شریک زندگیتان هدیه دهید خود حقیقتا ن است و خود را همان طور که هستید نشان دهید اگر می خواهید در عشق ورزیدن همیشه موفق باشید به جای تغییر شخص دیگر روی خود واقعیتشان تامل کنید یاد بگیرید از آن چه شریک زندگیتان به شما می بخشد خوشحال و رضایت مند باشید آن چه را که او به شما با رضایت خاطر می بخشد مال خودتان است ولی آن چه را تحت فشار ویا به اجبار به شما بدهد دیگر مال شما نخواهد بود در ازدواج جایگاهی برای رقابت میان زن و مرد وجود ندارد تنها جایگاه برای آنان نیاز به کامل شدن است در ازدواج عشقی صحبت به خودی خود شکل نمی گیرد مگر این که ابتدا رابطه ای عاطفی بین طرفین ایجاد شود ازدواج به تنهایی پوچ و تهی است مگر این که دو طرف یکی شوند وآن چه درون قلبشان است را برای یکدیگر بازگو نمایند.
مسیر یک ازدواج شاد وموفق از قلبتان عبور می کند نه از فکرتان  حال شما می خواهید از کجا این مسیر را آغاز کنید  ازدواج یک پیوند قانونی بین افراد جامعه است که باعث خویشاوندی در آنها می شود و ازدواج به صورت یک سنت در جوامع در آمده است و این رسم سنتی در جوامع با توجه به فرهنگها متفاوت است . هر دین و مذهبی به صورت خاصی مراسم ازدواج را برگزار می کنده عنوان مثال مسیحیان ازدواج را الزام و یک عهد در طول زندگی خود می دانند وبا جدایی و ازدواج دوباره در زمان حیات وزندگی همسر مخالف هستند .
از دیدگاه اسلام ازدواج یک قرارداد و پیمان با شرایط خاص بویژه است بسیار پسندیده و منتخب  ودر برخی موارد واجب شمرده می شود در مذهب های گوناگون به ازدواجهای فامیلی اجازه می دهند کاتولیک ازدواج فامیلی را برای مدت طولانی ممنوع کرده بود ولی با توجه به نیاز روز  به ازدواج فامیلی امروزه مجوز داده است و این نوع ازدواج مورد تایید اسلام بوده است.
معمولا ازدواج با مرگ یکی از دو همسر ویا با طلاق خاتمه می یابد .
شرکت در مراسم شادی تاثیر بسیار خوبی در روحیه افراد می گذارد به خصوص که این مراسم پیوند مبارکی را به همراه داشته باشد پیام آور یک زندگی مشترک جدید همراه با یک دنیا عشق محبت متوکل به خدای بزرگ باشد برگزاری مراسم عروسی از دیرباز در دین مقدس اسلام سفارش شده وبرای سادگی آن نیز بسیار تاکید شده است .
این روزها خیلی از ما نمی دانیم که چرا وبرای چه تشکیل خانواده می دهیم و گاهی چشم بسته ویا از روی چشم و هم چشمی فقط می خواهیم که انجام تکلیف کرده باشیم کاش هنوز هم همان مراسم سنتی ساده را داشته باشیم و برای دوام ازدواجهای بیشتر بکوشیم .
این روزها گاهی دختر و پسر از یک تا چند سال نامزد می مانند تا مثلا یکدیگر ار بیشتر بشناسند اما وقتی بعد از یک مراسم با شکوه زندگی را زیر یک سقف آغاز می کنند تازه متوجه می شوند با هم تفاهم ندارند باید از هم جدا شوند این روزها تا صحبت عروسی یا حتی خواستگاری می شود اولین پرسشهایی که به ذهن طرف می رسد پول و ثروت طرفین است بجای تعجب است که با همه این تفاسیر چرا امروزه برخی از این ازدواجها دوام ندارد کوچه بسا به دو سه ماه هم نمی رسد (همانهایی که ملاکشان برای ازدواج ثروت است ) وآن مهریه های آنچنانی  ودهن پر کن به یک بخشش دختر جوان جایش را می دهد .
اگر می خواهید ازدواج خود را بهبود ببخشید باید برای ایجاد یک رابطه عاطفی بیشتر تلاش کنید  زوجهای خوشبخت معمولا به انتظارهای یکدیگر به خوبی پاسخ می دهند آنها سعی می کنند به خواسته ها انتظارات یکدیگر به خوبی پاسخ دهند واز بی اعتنایی ویا در گیر شدن با خواستهای یکدیگر پرهیز کنند البته این عادت نتیجه برجسته ای هم دارد چرا که به زن و شوهر اجازه می دهد با یکدیگر مهربان باشندوعلاقه وحس شوخ طبعی خود را حتی وقتی در اختلاف به سر می بردند حفظ کنندانتظارات شما در ازدواج انتظارات شما از طرف مقابلشان باید واقع بینانه باشد توجه داشته باشید که هیچ فردی کامل نیست در سالهای ابتدایی آشنایی ازدواج تصویر ی رویا گونه ای همسرتان نسازید ولی را آنگونه که است بپذیرید سعی کنید انتظاراتتان از او با واقعیت منطبق باشد سعی کنید در روابط خود با همسرتان صادق باشید واز وانمود کردن به آن چیزی که نیستید پرهیز کنید برای ایجاد و دوام یک رابطه خوب سالم طرفین باید از سلامت جسم و روان برخورداری باشند در هر رابطه ای اختلاف نظر موجود دارد تصور نکنید همسرتان از آنچه در درون شما می گذرد آگاه است بنابراین ضروری است زمانی که راجعه مطلبی بحث می کنید مطمئن شوید که طرف مقابل منظور شمارا به درستی فهمیده باشد برای آن که رابطه عاطفی بهتری داشته باشیم زنان باید اصول همسرداری را رعایت کنند .
و می توانیم برای زوجهای جوان از خدا بخواهیم که خدایا به ما کمک کن تا به خاطر داشته باشیم که عشق میان ما دو نفر چگونه رشد کرد به ما کمک کن تا به خاطر داشته باشیم چطور شیفته یکدیگر شدیم به ماکمک کن تا عشق را قوی و آشکار میان خود نگه داریم وبا اعتماد متوجه به یکدیگر کاری کنیم که هرگز میان ما جدایی فاصله به وجود نیاید به ما قلبی عطا کن که همیشه از عشق سخن بگویند آنقدر قوی شود که بتواند همیشه در حال بخشش و گذشت باشد خدایا در زندگی زناشویی مارا از نفس خود دور کن کاری کن یکدیگر را خوب بشناسیم بدین ترتیب می توانیم عشق و محبت را به یکدیگر هدیه کنید.
نگار قدیمی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.