از هر ۳ زن در جهان یک نفر قربانی خشونت می شود

double-quot

بر اساس گزارش سازمان ملل ، از هر ۳ زن در جهان ، یک نفر در طول زندگی خود ، قربانی خشونت و تبعیض شده و یا مورد تجاوز به عنف قرار می گیرد .   به گزارش خبرنگار جارپرس، یکی از شایع ترین اشکال خشونت علیه زنان ، خشونتی است که از سوی همسر

کد خبر : 9262
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 11:30
از هر ۳ زن در جهان یک نفر قربانی خشونت می شود

بر اساس گزارش سازمان ملل ، از هر ۳ زن در جهان ، یک نفر در طول زندگی خود ، قربانی خشونت و تبعیض شده و یا مورد تجاوز به عنف قرار می گیرد .

 

به گزارش خبرنگار جارپرس، یکی از شایع ترین اشکال خشونت علیه زنان ، خشونتی است که از سوی همسر یا یک مرد محرم علیه آنها اتفاق می افتد .
این موضوع به صورت کامل با وضعیت مردان که بیشتر از سوی افراد غریبه و نا آشنا مورد خشونت و حمله قرار می گیرند تا افراد نزدیک ، تفاوت می کند.
این حقیقت که زنان قربانی خشونت افرادی هستند که علاوه بر ارتباط عاطفی ، از نظر اقتصادی نیز به آنان وابسته اند ، تاثیر زیادی بر مکانیسم سوء استفاده و نحوه برخورد با آنان دارد .
نرگس هادیزاده مقدم رییس اداره بهداشت ، ایمنی و محیط زیست منطقه یک تهران در گفت و گو با خبرنگار جارپرس گفت: تعیین میزان همسر آزاری کار ساده ای نیست . صحبت از مورد خشونت واقع شدن و کتک خوردن برای قربانیان دشوار است . احساس گناه ، شرم ، ترس از واکنش دیگران سبب می شود زنان مورد خشونت صحبت نکنند.
وی در ادامه گفت: مطالعات نشان می دهد در ایران از هر ۴ زن یک نفر در طول زندگی مشترک مورد همسر آزاری جسمانی قرار می گیرد .
هادیزاده مقدم تصریح کرد : این زنان در دوره های خاص بیشتر مورد خشونت واقع می شوند که این دوره ها عبارتند از : سال اول ازدواج ، تنگناهای مالی ، پس از تولد فرزندان ، دوران بارداری و میانسالی . پس می توان نتیجه گرفت همسر آزاری پدیده شایعی در ایران است .
وی اظهار کرد : تحقیقات مختلف نشان داده است همسر آزاری علاوه بر اثرات سوء بر قربانی خشونت ، فرزندان و حتی خود خشونت کننده را هم دچار مشکلات جدی می کند . در زنان قربانی افسردگی ، اضطراب ، میگرن و درد های پراکنده بدنی زیاد دیده می شود .
همسر آزاری منحصر به طبقه و قشر خاصی نیست و در همه طبقات و قشرهای اجتماع به چشم می خورد ؛ در طبقات بالا ، پایین ، باسواد ، بی سواد ، در میان خانواده هایی که با یک نگاه می توان بحران و ویرانی را در آنها مشاهده کرد و یا حتی در میان خانواده هایی که به ظاهر شرایط مطلوب و مناسبی دارند ولی در باطن زندگی ندارند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.