خشونت خانگی

double-quot

بر اساس مطالعات جامعه شناسی ، هدف اصلی خشونت خانگی کودکان خردسال هستند. به گزارش خبرنگار جارپرس، خشونت خانگی به معنی اعمال زور و خشونت یک عضو خانواده بر عضو یا اعضای دیگر همان خانواده است . دومین نوع خشونت معمول در خانواده ، خشونت شوهران علیه زنان است . خشونت درون خانواده بازتاب الگوهای

کد خبر : 9258
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 11:06
خشونت خانگی
بر اساس مطالعات جامعه شناسی ، هدف اصلی خشونت خانگی کودکان خردسال هستند.
به گزارش خبرنگار جارپرس، خشونت خانگی به معنی اعمال زور و خشونت یک عضو خانواده بر عضو یا اعضای دیگر همان خانواده است .
دومین نوع خشونت معمول در خانواده ، خشونت شوهران علیه زنان است . خشونت درون خانواده بازتاب الگوهای کلی تر رفتار خشن است . بسیاری از مردانی که زنان و کودکان خود را از نظر فیزیکی مورد تعرض قرار می دهند ، در زمینه های دیگر سابقه خشونت دارند . پذیرش فرهنگی شکل هایی از خشونت خانگی مانند تنبیه بدنی از عوامل است که میزان خشونت خانگی را افزایش می دهد .
نرگس هادیزاده مقدم رییس اداره بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در گفتگو با خبرنگار جارپرس گفت: شایعترین نوع خشونت خانگی خشونت مرد نسبت به زن است . این خشونت می تواند در قالب خشونتهای جسمانی ، جنسی ، روانی ، ، روحی و عاطفی باشد . اما یکی از شایعترین نمونه های خشونت خانگی محدوده کردن زنان در خانواده است .
وی در ادامه گفت : ورزش کردن ، شروع به نوشتن ، یک لحظه تفکر ، خالی نکردن خشم، حرف زدن به جای داد زدن ، فراموش نکردن تنوع ، فکر کردن به مضرات و فواید عصبانیت ، استفاده از مهارت حل مشکل ، پذیرفتن موقعیت و اندیشیدن به سلامت خود، ۱۰ راه کنترل خشم است .
پژوهش ها نشان می دهد که خشونت خانگی پیچیده تر از خشونت علیه افراد بیگانه است. شدت و جدی بودن خشونت خانگی امری واضح است ، اما تعیین گستردگی آن مشکل است، زیرا نه تنها در باره تعریف آن توافق وجود ندارد بلکه بیشتر قربانیان این خشونتها قادر به گزارش آنها نیستند .
خشونت خانگی اغلب به عنوان تهاجم جسمی و جنسی درون خانواده تعریف می شود که شامل آزار جنسی کودکان و آزار جسمی والدین سالمندان است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.