باغ های شهر تهران با هر شرایطی باید حفظ شوند

double-quot

تهران – جارپرس – معاون خدمات شهری شهرداری تهران در جلسه نظارت دوره ای منطقه ۳ تهران گفت : باغ ها به عنوان میراث آیندگان هستند و با هر شرایطی باید حفظ شوند. به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳،مجتبی عبدالهی با اشاره به وجود چندین باغ در سطح منطقه ۳ و لزوم

کد خبر : 6095
تاریخ انتشار : یکشنبه 27 مهر 1393 - 12:46
باغ های شهر تهران با هر شرایطی باید حفظ شوند
تهران – جارپرس – معاون خدمات شهری شهرداری تهران در جلسه نظارت دوره ای منطقه ۳ تهران گفت : باغ ها به عنوان میراث آیندگان هستند و با هر شرایطی باید حفظ شوند.

به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳،مجتبی عبدالهی با اشاره به وجود چندین باغ در سطح منطقه ۳ و لزوم حفظ این باغ ها گفت : بر اساس تبصره ی یک ماده ۶ قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران اگر مالکی اقدام به خشک کردن درختان باغ و تغییر کاربری آن نماید شهرداری می تواند از مالک به دادگاه شکایت کرده و بر اساس حکم قاضی سند آن را به نام خود تغییر دهد.

مهندس سلیمانی شهردار منطقه ۳ در این جلسه با اشاره به وجود چندین باغ در شمال شرق این منطقه گفت :اغلب مالکان این باغ ها در صدد اخذ جواز ساختمانی برای املاک خود هستند ولی ما در صدد هستیم که این باغات را تملک وحفظ کنیم .

وی در ادامه تصریح کرد : تملک این باغات ، علاوه بر توافق مالکین نیاز به اختصاص اعتبار بالایی از سوی شهرداری تهران به این منطقه دارد.

مهندس سلیمانی در خصوص وضعیت فضای سبز منطقه ۳ گفت : این منطقه در بخش شمال غربی با وجود بوستان بزرگ ملت و در بخش جنوبی نیز با وجود بوستان های آب و آتش و طالقانی کمبودی وجود ندارد و فقط در ضلع شمال شرقی و محلات دروس و اختیاریه نیاز به توسعه فضای سبز وجود دارد که می توان با احیای باغات موجود در این محلات به توسعه سرانه ی فضای سبز کمک شایانی کرد.

در ادامه این جلسه معاون خدمات شهری تهران وضعیت توسعه و نگهداری فضای سبز این منطقه را مطلوب ارزیابی کرد و از تلاش های شهردار منطقه ، معاون امور شهری وفضای سبز و رئیس اداره فضای سبز این منطقه تقدیر کرد.

این گزارش حاکی است در ابتدای این جلسه و از ساعات اولیه صبح معاون خدمات شهری به همراه شهردار منطقه ۳ و هیئت همراه از سطح این منطقه از جمله بزرگراهها و معابر اصلی و همچنین ساختمان های اسکان کارگری  ،مسیل ها ، پل ها و ایستگاه آتش نشانی بازدید کردند.

معاون خدمات شهری شهردار تهران:

ترافیک وتفکیک پسماند دو موضوع مهم در شهرداری تهران  /منطقه ۳ از مناطق مهم و پیشرو است

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در جلسه نظارت دوره ای منطقه ۳ گفت : ترافیک و توجه به قوانین و مقررات و تفکیک پسماند دو موضوع مهم و مورد تاکید شهردار تهران است .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، مجتبی عبدالهی در این جلسه پس از توضیحات مدیران نمایندگان سازمان ها ،ادارات و شرکت های تابعه حوزه خدمات شهری منطقه ۳ را جزو مناطق مهم و نمونه عنوان کرد .

وی خرید و آماده سازی تجهیزات زمستانی را خواستار شد و افزود:استفاده از دستگاههای مخصوص برف روبی و استفاده ی کمتر از میزان شن و نمک در معابر باید مورد توجه قرار گیرد.

عبدالهی موضوع نظافت شهری و نگهداشت شهر را از مهمترین وظایف و کارکردهای مدیریت شهری ذکر کرد و خواستار نظارت دقیق پیمانکاران و ناظران بر عملکرد کارگران خدمات شهری در زمینه رفت و روب معابر و بزرگراهها  ، جمع آوری زباله ها ،شستشوی مخازن و.. شد .

وی توسعه میادین میوه و تره بار ،فروشگاههای شهروند محله ای و منطقه ای را بخش دیگری از برنامه های مورد نظر عنوان کرد و در خصوص احداث مراکز جدید و رفع مشکلات موجود در این زمینه دستورات و راهنمایی های لازم را صادر کرد.

معاون شهردار تهران در ادامه توسعه ایستگاههای آتش نشانی را بخش دیگری از برنامه  های شهرداری تهران عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۵ ایستگاه در سطح منطقه و فعال است و علاوه بر ایستگاه تپه های عباس آباد ۳ ایستگاه دیگر باید  جانمایی و احداث شود تا به استانداردهای بین المللی دست یابیم .

عبدالهی تشکیل ستاد پیرایش و حذف زوائد شهری و آماده سازی فضای شهری برای ماه محرم را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : از سوی دیگر روشنایی هایی ثابت  در سطح میادین و معابر مهم نصب شود تا در اعیاد و مناسبت های خاص از آنها استفاده شود.

وی بازبینی و تعمیر پل های مکانیزه سطح شهر به ویژه مناطق ۳ و۷ را نیز مورد توجه قرار داد از سوی دیگر ساخت سرویس های بهداشتی در مکان های پرتردد و باز سازی آبنماهای شهری به ویژه حوضچه و آبنمای موزیکال بوستان ملت را مورد تاکید قرار داد.

این گزارش حاکی است در ابتدای این جلسه و از ساعات اولیه صبح معاون خدمات شهری به همراه شهردار منطقه ۳ و هیئت همراه از سطح این منطقه از جمله بزرگراهها و معابر اصلی و همچنین ساختمان های اسکان کارگری  ،مسیل ها ، پل ها و ایستگاه آتش نشانی بازدید کردند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.