۵۰حلقه چاه جذبی در نقاط آبگیر غرب تهران حفرشد

double-quot

تهران – جارپرس – معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۵ تهران گفت: با حقر ۵۰حلقه چاه حذبی در نقاط آبگیر غرب تهران شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی ساماندهی شد. به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ تهران ، رضامددی ،معاون امورشهری ومحیط زیست منطقه با بیان این مطلب

کد خبر : 7875
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 بهمن 1393 - 12:52
۵۰حلقه چاه جذبی در نقاط آبگیر غرب تهران حفرشد
تهران – جارپرس – معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۵ تهران گفت: با حقر ۵۰حلقه چاه حذبی در نقاط آبگیر غرب تهران شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی ساماندهی شد.

به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ تهران ، رضامددی ،معاون امورشهری ومحیط زیست منطقه با بیان این مطلب گفت:با توجه به ضرورت برنامه های اجرایی در جلوگیری از سرازیر شدن آبهای سطحی در معابر ومسائل زیست محیطی طرح توسعه و ساماندهی شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی در اولویت برنامه ها قراردارد.

 

وی افزود: بدین منظورعلاوه براحداث شبکه جمع آوری آبهای سطحی، حفر چاه جذبی در نقاط آبگیر و معابری که امکان انتقال آب از طریق شبکه و جدول وجود ندارد انجام شد.

 

مددی با بیان اینکه به منظور تکمیل و به روز رسانی شبکه جمع آوری آبهای سطحی عملیات احداث جداول و همچنین حفر ۵۰ حلقه چاه جذبی درسال جاری اجرا شد و افزود: به لحاظ وجود پل های متعدد سواره رو و همچنین ویژگی کوهپایه ای و شیب در برخی از معابر دفع و جمع آوری آبهای سطحی از طریق حفر چاه جذبی در این نقاط انجام می شود.

****

شورایاری نهادی محلی برای تحقق مشارکت اجتماعی است

همایش تجلیل و تقدیر از شورایاران و مدیران محلات غرب تهران با حضور نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ومدیران شهری برگزار شد.


به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ تهران ، مرتضی طلایی نایب رئیس شورای اسلامی و رئیس ستاد هماهنگی‌های شورایاری‌های شهر تهران در همایش تجلیل و تقدیر از شورایاران و مدیران محلات غرب تهران گفت:شورایاران به عنوان سرمایه های اجتماعی محلات ازپایگاه مردمی و پتانسیل های مناسب در مدیریت شهری برخوردار هستند که باید از این ظرفیت ها برای حل مشکلات کلانشهر تهران استفاده کرد.

 

وی افزود : نقطه ی تماس مدیریت شهری با مردم شوراها هستند و با توجه به شعار مردم سالاری و جایگاه شورایاری ، نهادی که می تواند مردم را در اداره جامعه مشارکت دهد شورای محلی است.

 

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران جایگاه شورایاری را در دو بخش برآورد نیازهای مردم و انعکاس ان به مدیریت شهری و پیگیری آن و بخش دوم مداخله در متن جامعه با هدف توجه به مسائل فرهنگی ، اجتماعی ، آموزشی ، دینی ، مذهبی عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه شورایاری ها در دوران فعالیت خود از زمان آغاز تا کنون با کمترین امکانات به یک دولت محلی تبدیل شده است افزود: دستاوردهای چند سال اخیر در شهر محصول زحمات، تلاش ها، پی گیری های شورایاران و مدیران محلات در راستای دست یافتن به شهری پایدار ، پیشرفته و توسعه یافته بوده است.

 

پژمان پشمچی زاده شهردارمنطقه درادامه این مراسم گفت: شورایاری ها مردمی ترین نهادی هستند که موضوع مشارکت اجتماعی را به صورت ملموس درپائین ترین سطح اجتماعی محقق کرده اند.

 

وی با تاکید برضرورت همکاری ومشارکت شورایاران در توسعه شهری گفت: با نگاه ورویکرد مدیریت شهری درمشارکت شهروندان درامور شهر نهادمردمی همچون شورایاری فرصت مناسبی رابرای تشویق مشارکت شهروندان ونفوذ مستقیم محلی ارفراهم می کند.

 

وی افزود: همکاری شورایاران علاوه براینکه موجب می گردد خدمات شهری متنوع با دگرگونی های محلی وتمایلات شهروندان ارائه گردد امکان سازماندهی مناسب در اجرای طرح ها وبرنامه های شهری را نیز ایجاد می کند.

 

پشمچی زاده بابیان اینکه تشویق به مشارکت مردم دراداره امور شهر یکی از مهم ترین اصول آرمانی مدیریت شهری است گفت: شناسایی فرصت ها ونیازهای شهری همچون تهران با این وسعت وتنوع مطالبات شهروندان تنها بابهره گیری درست وبهینه از توان واستعدادهای موجود درشهروندان درقالب برنامه های مشارکتی قابل دستیابی است.

 

شهردارمنطقه با تاکید براینکه مدیریت هر شهر به ۳عنصر شهر،شهروندان وشهرداری بستگی دارد گقت: تعامل دوسویه ومستقیم بین شهروندان وشهرداری موجب ایجاد مشارکت می شودوهراندازه مشارکت مردم دراداره شهربیشتر شود وحس تعلق آنها به شهر نیز افزایش می یابد وبدین ترتیب نقش شورایاران درتقویت تعامل شهروندان بسیار قابل توجه است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.