نطق میان دستور امروزحجت الاسلام ناصری نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی

double-quot
تهران – جارپرس – نطق میان دستور حجت الاسلام ناصری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه هجدهم آذر به قرار زیر است.
کد خبر : 7027
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 18 آذر 1393 - 13:25
نطق میان دستور امروزحجت الاسلام ناصری نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی

باسمه تعالی

نطق میان دستور حجت الاسلام ناصری

نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی

سه شنبه ۱۸/۹/۹۳

بسم الله الرحمن الرحیم

با گرامیداشت طلیعه اربعین حسینی و ابراز دلدادگی و سر سپردگی به ساحت مقدس عالی ترین اسوه عرفان و عشق و استقامت و ایثارحضرت سید الشهداء(ع) و درود به ارواح طیبه شهدا و روح ملکوتی امام راحل (ره) و تاکید بر تبعیت از منویات راهگشاء مقام معظم رهبری جلوه امام علی (ع) سید علی :

( لایزالون یقاتلونکم حتی یرودکم عن دینکم )

ماهیت نظام متفرعن استکباری ، طغیانگری و سلطه گری است و با حیات دینی و شرف انسانی ما در تقابل و تعارض ماهوی است. با تاکید بر رعایت کامل خطوط قرمز در مذاکرات هسته ای و پیوند نزدن حل مشاکل اقتصادی بر تحریم و ادامه مذاکرات ، تنها راه برون رفت از پیامد های تحریم ظالمانه ، رویکرد به کلید واژه رهبری در اقتصاد مقاومتی تولید مدار و درون زا است.

از دولت محترم انتظار می رود تمامی مساعی مجدانه لازمه را در حمایت همه جانبه از اقتصاد مقاومتی و جهادگران عرصه تولید به کار گرفته و در رفع موانع تولید و بروکراسی مشکل ساز ، قدم های اساسی و موثری را بردارد.

دولت و مجلس و مسئولان باید با تفاهم و تعامل ، حل مشکلات اقتصادی مردم را وجهه همت خود قرار داده و در خروج ازرکود و مهار تورم و گرانی ها که مورد اعتراض قاطبه مردم می باشد ، اقدام موثری را معمول دارند و نهضت اشتغال مولد پایدار را رقم زنند ، از وزیر محترم اقتصاد در خواست تسریع در اجرایی نمودن قانون هدفمند یارانه ها و تصویب و اجرایی نمودن بند “و” تبصره ۲۱ قانون بودجه ۹۳ ، در حذف یارانه پر درآمده و پرداخت سهم تولید و زیرساخت ها و افزایش سهم قشر آسیب پذیر را داریم.

از رئیس جمهور محترم که در کسوت مقدس دینی و علمی و سابقه انقلابی است انتظار می رفت لایحه قانونمند نمودن اصل مغفول هشتم قانون اساسی ، در نهادینه کردن نظارت صیانت بخش عمومی در اشاعه معروف و پاکی ها و یشگیری و ممانعت از منکرات و بدی ها را ارائه می نمودند. اینک در خواست حمایت و اجرایی نمودن طرح مصوب مجلس را داریم .

امنیت اجتماعی و صیانت اخلاقی وظیفه دولت و نظارت جمعی در جامعه مدنی وظیفه ملی و اسلامی است.

فتنه و فتنه گران که خائنانه ، مقبولیت و جایگاه مردمی نظام را به چالش کشانده و تصویب قطع نامه های شورای امنیت و تحریم ظالمانه را موجب گشتند ، خط قرمز نظام و رهبری و مجلس بوده واز دولت محترم انتظار می رود از خطوط قرمز مطروحه از قبل رهبری عبور نکرده و حساسیت لازم در این رابطه را مد نظر داشته باشد.

در راستای حمایت از فرهنگ ایثار و ایثارگران در خواست اجرایی شدن لایحه جامع خدمات رسانی به ایثارگران را داریم.

شمال کشور متعلق و مورد بهره وری کل کشور است ، تخصیص اعتبارات مضاعف عمرانی ، رفاهی ، گردشگری و تسریع در تکمیل را ه های مواصلاتی مناسب ، مطالبه ملی و عمومی است و مجمع نمایندگان استان های شمالی کشور بر آن تاکید دارند.

مازندران با نیروهای متعهد و کار آمد و با زمینه و ظرفیت جامع و بی بدیل در عرصه های مختلف ، در صورت برخورداری از حمایت لازمه ، پاسخگوی بخش مهمی از نیازمندی های کشور و منطقه بوده و تراز مثبت تجاری را موجب می گردد.

توجه ساخت به زیر ساخت ها از تقویت بنادر و فرودگاه ها و احیاء فرودگاه احمدکلا بابلسر ، تسریع در تعریض و ایمن سازی راه ها از تهران شمال ، هراز ، فیروزکوه ، مترو تهران شمال و امتداد ریل گرگان به خراسان و اکتشاف و استخراج و فرآوری نفت و گاز خزر ، آمایش و استخراج و فرآوری معادن البرز ، حمایت از صنعت توریسم و صنایع مادر با شرکت های اقماری از فولاد و پتروشیمی و پالایشگاه و تصویب آیین نامه هشتگانه مشوق های صنعتی در برنامه پنج ساله ششم ، در مناطق کمتر توسعه یافته صنعتی من جمله شمال مورد تاکید اکید می باشد.

از معاون محترم راهبردی و وزیر محترم جهاد کشاورزی خواستار تخصیص اعتبار جهت عملیات آب و خاک و تجهیز و نوسازی و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی جهت حفظ کاربری زارعی و چند کشته کردن و اقتصادی نمودن کشاورزی ، آموزش و ترویج ، تخصیص یارانه تولید و پرداخت تسهیلات کم بهره ، خرید تضمینی و به نرخ تورم سالانه و پرداخت به موقع آن می باشیم.

همچنین ممانعت از واردات بی رویه برنج خارجی ، و بیمه محصولات کشاورزی و بیمه بازنشستگی و از کار افتادگی کشاورزان ، خسارت دیدگان از برف و سرما همچنان منتظر مساعدت و تسهیلات و اجرایی شدن استمهال سه ساله ازطرف بانک ها می باشند.

در بخش صنعت ، واحدهای تولیدی خواستار پایین آوردن سود تسهیلات بانکی ، تامین سرمایه در گردش ، استمهال برای واحدهای تولیدی مشکل دار ، پرداخت مطالبات معوق ، ممانعت از واردات بی رویه و حمایت از صادرات و نقش آفرینی در بازاریابی و برخورد قاطع با قاچاق و مفاسد اقتصادی و اداری و بوروکراسی مشکل ساز را دارند.

شهرستان پانصد هزار نفری بابل با سوابق پر افتخار دینی ولایی و علمی و با شخصیت های ملی و نیروهای کارآمد و مراکز مهم حوزوی و دانشگاهی و جایگاه تاثیر گذار استانی و منطقه ای ، با مشاکل عدیده در بخش کشاورزی و صنعت و راه ها و معضل بیکاری خاصه در قشر تحصیل کرده مواجه است که نیاز مبرم به عنایت و حمایت ویژه دارد.

ضرورت احداث پارک علم و فناوری و حمایت از صنایع دانش بنیان جهت اشتغال فارغ التحصیلان مورد در خواست است و تخصیص اعتبارات لازم جهت دانشگاههای علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل.

از وزیر محترم نفت در خواست حمایت از شرکت نفت خزر ، در اکتشاف و استخراج نفت و گاز خزر را داریم. همچنین تخصیص اعتبارات جهت تسریع در عملیات گاز رسانی به شهرستان بابل.

از وزیر محترم نیرو در خواست تسریع در عملیات آبرسانی به شهرهای گروه الف و سد هراز و مطالعه و اجرایی نمودن سد سجاد رود و کلارود ، در بندپی بابل را داریم .

از وزیر محترم کشور در تصویب و ابلاغ چارت شهرستان های فرمانداری ویژه و بخشداری امیرکلا و … و تبدیل به شهر شدن گنج افروز ، احمد شهر در لاله آباد ، شهید آباد در بندپی غرب و آهنگر کلا در گتاب را داریم.

از وزیر محترم راه و شهرسازی در خواست اتمام کنار گذر جنوبی بابل و تسریع و اتمام چهار بانده کردن راه های مواصلاتی تصادف زا شهرستان بابل را داریم.

عملکرد مدیریت آموزش و پرورش استان از ناکارآمدی و عدم رعایت شاخصه های لازمه در نصب مدیران و شوائب سیاسی و جناحی ، مورد اعتراض بوده از وزیر محترم آموزش و پرورش در خواست بازنگری و تجدید نظر و اقدام مقتضی را داریم .

زحمات خادمانه و صادقانه مسئولان خاصه استاندار محترم که در فضای همدلی و تعاملی ، پیگیر مطالبات مردمی و پروژه های استانی و ملی می باشند ، مورد تقدیر و تشکر است.

با امید به حسن ایفاء وظایف در راستای حیات مجدد اسلام و مجد و عظمت روز افزون ملت مقتدر ایران اسلامی و ناکامی و خزلان جبهه کفر و عوامل و ایادی آنان.

 

ومن الله توفیق. والسلام علیکم و رحمت ا… و برکاته

علی اکبر ناصری

نماینده مردم شریف شهرستان بابل درمجلس شورای اسلامی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.