علوی: خدمات وزارت اطلاعات در چارچوب سیاست های دولت، اما منحصر به دولت نیست

double-quot
همدان – جارپرس – وزیر اطلاعات گفت: این وزارتخانه عضو دولت و در چارچوب سیاستهای آن عمل می کند اما ارایه خدمات آن منحصر به دولت به معنای کابینه نیست.
کد خبر : 6431
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 20 آبان 1393 - 12:30
علوی: خدمات وزارت اطلاعات در چارچوب سیاست های دولت، اما منحصر به دولت نیست

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا حجت الاسلام و المسلمین ‘سید محمود علوی’ روز سه شنبه در شورای اداری استان همدان تصریح کرد: وزارت اطلاعات متعلق به کل نظام و سایر نهادهای آن خدمت رسانی می کند و ما سربازان رهبری هستیم که همراه و در کنار سربازان نظام در حوزه ای دیگر خدمت می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین علوی اظهار کرد: وظیفه این وزارتخانه کمک و همکاری با سایر نهادها و دستگاه های اطلاعاتی در اجرای ماموریت ها است.

* ایران الگوی کار اطلاعاتی شرعی را به جهانیان نشان می دهد

وزیر اطلاعات گفت: قدرت و حکومت وسیله ای برای اجرای احکام دین است بر این اساس این وسایل و ابزار آلات اجرای احکام شرع را نمی توان از طریق انجام اقدامات خلاف شرع بدست آورد و نظام اسلامی را حفظ کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علوی بیان کرد: نمی توان در هر مسوولیتی به بهانه حفظ نظام از احکام دینی عبور کرد چرا که این گونه اقدامات و تحرکات خلاف شرع، با اسلام در تضاد است.

وی با ذکر اینکه در هیچ دستگاهی وجه غیر شرعی برای پیشبرد فعالیت ها نداریم اضافه کرد: کارهای اطلاعاتی در چارچوب اخلاق و شرع پیش می رود و در اینصورت نتیجه بخش نیز خواهد بود.

وی گفت: وزارت اطلاعات ایران الگوی کار اطلاعاتی شرعی را نشان خواهد داد تا همه بدانند لازمه انجام کارهای طلاعاتی در پیش گرفتن اقدامات خلاف شرع نیست.

حجت الاسلام والمسلمین علوی تاکید کرد: مبنا و محور فعالیت های کارکنان وزارت اطلاعات شرع مقدس، اخلاق ، قانون اساسی است و رهنمودهای عالمانه بنیانگذار کبیر انقلاب و خلف شایسته ایشان مسیر فعالیت این مجموعه را تعیین می کند.

* تامین امنیت با سلب حریت به درد نمی خورد

وزیر اطلاعات اظهار کرد: برخورداری از امنیت حق طبیعی جامعه با ایمان است و خدمتگزاران حکومت اسلامی باید این امنیت پویا و با نشاط را در تمامی نقاط کشور حاکم کنند

حجت الاسلام علوی اضافه کرد: حاکم شدن امنیت در جامعه عالمان و اندیشمندان را در مسیرهای علمی پویا کرده و فعالان اقتصادی را در به حرکت درآوردن چرخه اقتصاد کشور کمک می کند.

وی با ذکر اینکه وظیفه نهادهای اطلاعاتی فراهم کردن امنیت توام با نشاط است افزود: امنیتی که جامعه را در بخش های مختلف به چالش بکشد ثمری ندارد چرا که امنیت باید همراه با سرور باشد.

وی با تاکید بر اینکه امنیت باید برای دانشگاه نه بر دانشگاه باشد افزود: نباید فضای دانشگاه به گونه ای شود که استاد از بیان مطالب و دانشجو از پرسیدن هراس داشته باشد.

* وزارت اطلاعات به تمامی تحرکات دشمنان اشرافیت دارد/ برخی از افراد همسو با دشمن حرکت می کنند

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش گفت: این وزارتخانه در اوج صلابت و اقتدار قرار دارد و این قدرت برای برخورد با دشمنان نظام است.

حجت الاسلام علوی افزود: امروز دشمنان اسلام از سیطره و اشرافیت اطلاعاتی ما خارج نیستند و این نتیجه اراده و توان پولادین وزارت اطلاعات ایران است.

وی اظهار کرد: برخی از افراد، همسو با دشمنان نظام حرکت می کنند که شمار آنها بسیار اندک است و تمامی انها در چنگ نیروهای نظامی و امنیتی فعال در کشور قرار دارند.

وی گفت: دشمنان زیادی در دستگاه های دیپلماسی و دیگر نهادهای دشمن علیه ایران فعال شدند که با هم افزایی های صورت گرفته بین دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی هیچ نقطه کوری برای رخنه دشمن وجود ندارد.

وزیر اطلاعات گفت: با توجه به تلاش های دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی یک ذره از توان خود را علیه یکدیگر نمی گذاریم و تمامی تلاش خود را باید معطوف به تقابل با دشمن کرد.

حجت الاسلام علوی تصریح کرد: راهبرد وزارت اطلاعات به تبعیت از دولت تدبیر و امید اتحاد و همدلی تمامی گرایش های سیاسی و کمک به یکدیگر است.

وی با بیان اینکه امروز وزارتخانه اطلاعات وزارتخانه ای دانشبنیان است گفت: کار خود را بصورت تخصصی و خردورزانه مدیریت می کند.

* رسالت وزارت اطلاعات حمایت از سرمایه گذار است

وزیر اطلاعات در بخش دیگری با اشاره به پیام نوروزی رهبر فرزانه انقلاب بیان کرد: شکوفایی فرهنگی و پویایی اقتصادی بدون امنیت امکان پذیر نیست و بر این اساس فعال اقتصادی باید احساس امنیت کند تا نسبت به سرمایه گذاری مبادرت ورزد.

حجت الاسلام والمسلمین علوی اضافه کرد: اگر دنبال امنیت پایدار و تحکیم پایه های امنیت در جامعه هستیم باید دنبال سرمایه گذار اقتصادی برویم چرا که سرمایه گذار طالب و حامل تحکیم و تثبیت امنیت در کشور است.

وی تصریح کرد: وزارت اطلاعات با مفاسد اقتصادی که سرمایه گذار را دچار سرخوردگی می کند با جدیت برخورد کرده تا سربازان جبهه اقتصادی در فضایی سالم فعالیت خود را ادامه دهند.

* جدا کردن مردم از ولایت هنر نیست

وزیر اطلاعات در بخش دیگر سخنانش تصریح کرد: افزودن یک سرباز به زیر خیمه ولایت خدمت به ولایت است در غیر اینصورت جدا کردن مردم از ولایت، هنر نیست.

حجت الاسلام والمسلمین علوی اضافه کرد: در وزارت اطلاعات ایران اسلامی دایره افراد دلسوز وابسته به نظام بسیار وسیع و گسترده و دایره ‘اشداه علی الکفار’ کوچک است و بر این اساس برنامه وزارت اطلاعات نیز جذب حداکثری است.

وی با بیان اینکه در این وزارتخانه بر مبنای گرایش سیاسی با افراد برخورد نمی شود افزود: افرادی از هر جناح و طیف سیاسی که اسلام، قانون اساسی، اصل ولایت فقیه و شخص ولی فقیه را قبول دارند حتی در صورتی که با گرایش و ذائقه ما سازگار و همسو نباشند مورد احترام وزارت اطلاعات هستند.

وی با ذکر اینکه وزارت اطلاعات توجهی به گرایش سیاسی ندارد، تصریح کرد: کارکنان این وزارتخانه در کارهای اطلاعاتی به صورت حرفه ای کار خود را دنبال کرده و هر جریانی که در چارچوب قانون فعالیت دارد مورد احترام وزارت اطلاعات است ولی ما با هرگونه فعالیت با منشا ضد امنیتی برخورد می کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.