فرمانده ناجا: مخالف هیچ یک از شبکه های اجتماعی نیستیم

double-quot
همدان – جارپرس – فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با هیچ یک از شبکه های اجتماعی در صورت مد نظر قرار دادن ملاحظات اخلاقی و امنیتی مخالف نیستیم.
کد خبر : 5810
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 مهر 1393 - 12:43
فرمانده ناجا: مخالف هیچ یک از شبکه های اجتماعی نیستیم

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا سردار سرتیپ ‘اسماعیلی احمدی مقدم’ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: ساز و کار امنیت در شورای عالی فضای مجازی و کارگروه عالی امنیت ملی وجود دارد و کمیسیون تشخیص مصادیق فیتلرینگ در کشور بر مبنای قانون اقدامات خود را پیش می برد.

وی اظهار کرد: تمامی شبکه های اجتماعی مورد استفاده در کشور باید دارای پیوست و ملاحظات امنیتی باشند چون در غیر اینصورت امنیت مردم و جامعه به مخاطره می افتد.

وی اضافه کرد: بی توجهی به ملاحظات امنیتی زمینه و بستر ارتکاب جرایم را افزایش داده به گونه ای که پلیس و نهادهای امنیتی نمی توانند از مردم در این حوزه حمایتی داشته باشند.

فرمانده ناجا اظهار کرد: افراد به صورت داوطلبانه در قربانگاه شبکه های اجتماعی حضور یافته و در معرض ارتکاب جرم قرار می گیرند در حالیکه این طیف از افراد ابتدا از محدود سازی شبکه های اجتماعی گلایه مند می شوند ولی سپس، از عدم ورود پلیس به این حوزه و برخورد با چنین شبکه هایی ناراحت می شوند.

وی با ذکر اینکه مخالفت و موافقت با شبکه های اجتماعی مشروط است، گفت: با وجود مثبت ارزیابی کردن برخی شبکه های اجتماعی ولی تلاش برای راه اندازی شبکه های بومی و داخلی به منظور جلوگیری از سواستفاده های احتمالی مطلوبتر است.

وی تصریح کرد: بهره گیری از اطلاعات خرد رد و بدل شده در شبکه های اجتماعی و تجمیع آنها به دشمن این قدرت را می دهد تا با استفاده از این ابزار ها مداخلاتی در کشور داشته باشند.

وی با ذکر اینکه پلیس در این ارتباط ورودی نخواهد داشت، مثال زد که پلیس ضمن موافق بودن با تولید خودرو ولی خودروهایی را تایید می کند که دارای کیسه هوا، ترمز ضد قفل و کمربند ایمنی باشد در زمینه شبکه های اجتماعی نیز این شبکه ها باید ابزارهای کنترلی و امنیتی برای پیشگیری از جرائم را به همراه داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در زمینه جلوگیری از عرضه قلیان نیز بیان کرد: وزارت بهداشت مسوول مبارزه با گسترش دخانیات است و پلیس عضو مجری بوده و تصمیمات ستاد را اجرایی می کنند.

سردار احمدی مقدم خواستار معالجه این معضل شد و خاطرنشان کرد: سفره خانه ها از سطح سنتی که خدمات دهی به کارگران و کشاورزان بود گذر کرده و امروزه به محلی برای تجمع جوانان و بروز مسایل سوء اخلاقی و بهداشتی تبدیل شده است.

وی نقش رسانه ها را در ایجاد احساس امنیت بسیار پراهمیت دانست و گفت: کارآمدی پلیس در عرصه ایجاد امنیت و بازتاب صحیح فعالیت پلیس نقش مهمی در ایجاد احساس امنیت دارد.

وی تاکید کرد: رسانه ها باید با مدیریت افکار عمومی و اجتناب از دامن زدن به مسایلی که در یک حوزه رخ می دهد یا ملی نکردن یک جرم که در نقطه ای رخ می دهد احساس ناامنی را به کل کشور تسری ندهند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.