با ائتلاف‌های دروغین همراهی نمی‌کنیم/انتقاد شدید از اظهارات توهین‌آمیز “دیوید کامرون”

double-quot
تهران – جارپرس – رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات توهین آمیز نخست وزیر انگلیس گفت: شما برای مقابله با تروریست‌ها، نیازمند هستید اما نباید نیازتان را به ما بفروشید، نمی‌توانید زرنگی کنید و نیازی را به عنوان امتیاز به ما بفروشید این قابل تفکیک و قابل دریافت است.
کد خبر : 5706
تاریخ انتشار : شنبه 5 مهر 1393 - 7:26
با ائتلاف‌های دروغین همراهی نمی‌کنیم/انتقاد شدید از اظهارات توهین‌آمیز “دیوید کامرون”

به گزارش جارپرس به نقل از  باشگاه خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که در مراسم بزرگداشت روز گردشگری سخنرانی می‌کرد در بخشی از سخنان خود به اظهارات توهین آمیز “دیوید کامرون” نسبت به ایران انتقاد کرد و گفت: اخیرا نخست وزیر انگلیس حرف‌هایی در سازمان ملل مطرح کرده که در آن نوعی تکبر وجود داشت.  

وی افزود: نخست وزیر انگلیس دستور می‌داد ایران این را بکند و آن کار را نکند، چه کسی این گونه حرف می‌زد، این بایدها از کجا آمده است، شما بیشتر احساس قدرت می‌کنید؟! چند روز پیش کشور شما را از هم جدا می‌کردند!

رئیس مجلس تصریح کرد: این که شما از داعش اضطراب دارید اضطراب درستی است، شما خودتان به هر دلیلی به داعش کمک کردید حالا یک مشکلی پیش آمده چرا از زبان “باید” استفاده می‌کنید، شما نیازمند هستید، بنابراین باید از بستر عقلانی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: شما از جریان تروریسم ترسیده‌اید و این فریاد شما ظاهرا تکبر است اما باطن آن ترس است.

لاریجانی خطاب به نخست وزیر انگلیس تصریح کرد: شما برای مقابله با تروریست‌ها نیازمند هستید اما نباید نیازتان را به ما بفروشید، نمی‌توانید زرنگی کنید و نیازی را به عنوان امتیاز به ما بفروشید این قابل تفکیک و قابل دریافت است.

رئیس مجلس خاطر نشان کرد: به جای پذیرش اشتباهات گذشته به تروریست‌ها کمک کردید حالا از زبانی استفاده می‌کنید که منجر به این موضوع نخواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: در منطقه و سوریه آشوب ایجاد کردید و نکته مهم این که امروز با تروریست‌ها برخورد تاکتیکی می‌کنید.  

دبیر اسبق شورای عالی امنیت ملی در ادامه سخنان خود در این جلسه خاطر نشان کرد: نماینده پنتاگون گفته ما در عراق برخورد تاکتیکی و در سوریه برخورد راهبردی داریم، نمی‌خواهند دولت دمکراتیک عراق قوی شود لذا برخورد آن‌ها با تروریست‌های عراق ریشه‌ای نبوده و تاکتیکی است اما در سوریه چون با دولت مرکزی ستیز می‌کنند می‌گویند برخورد ما راهبردی است.

لاریجانی اظهار داشت:معنای این که نماینده پنتاگون گفته ما در عراق تاکتیکی و در سوریه راهبردی برخورد می‌کنیم یعنی چه، مگر می‌شود در یک منطقه دو نوع برخورد داشت.

رئیس مجلس گفت: معنای واقعی این سخنان این است که مسئله تروریست‌ها برای قدرت‌ها مهم نیست و بلکه می‌خواهند از این موضوع ابزاری استفاده کنند در نتیجه این خواهد شد که گرداب موضوع ناامنی در منطقه ادامه پیدا خواهد کرد.  

لاریجانی در ادامه خاطر نشان کرد: شاید در بین کشورهای منطقه ایران امن‌ترین کشور است و ایران از استقلال قوی و دمکراتیک برخوردار بوده که توانسته مشکلات را حل کند.  

وی در ادامه اظهار داشت: من در این منطقه شلوغی زیادی می‌بینم و بعید می‌دانم با این گونه رفتاری که غربی‌ها دارند و ادعای مبارزه دروغین با تروریسم، شرایط امنی در منطقه به وجود آید و سال‌ها این گرفتاری خواهد بود.

نماینده قم تصریح کرد: روند تروریسم در منطقه و جهان رو به رشد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما با تروریست‌ها برخورد جدی داریم اما با روش‌هایی که ائتلاف دروغین درست کردند همراهی نداریم، مسیر ما برخورد تاکتیکی در عراق و استراتژیکی در سوریه نیست بلکه برخورد ما با تروریست‌ها چه در افغانستان و چه در جاهای دیگر واقع‌بینانه است لذا مسیر روشنی داریم.  

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دورنمای منطقه را این طور می‌بینیم که در منطقه آشفتگی سیاسی وجود خواهد داشت و حرف‌هایی که این‌ها می‌زنند کمتر نخواهند داشت لذا برداشت‌های فرهنگی ملال آور و غبار آلود همچنان وجود خواهد داشت. 

**انتقاد لاریجانی از تخریب جنگل‌ها/ باید سنن قدیمی برای گردشگران حفظ شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران، لاریجانی که به مناسبت بزرگداشت روز گردشگری در سالن اجلاس سران سخنرانی می‌کرد، گفت: در چنین روزی حصر آبادان شکسته شد که در تاریخ ما اثر ماندگار بود.

وی افزود: مسئله شکستن حصر آبادان کلیدی برای فتوحات بعدی بود و نقش محوری در پیروزی ملت ایران داشت.

رئیس مجلس خاطر نشان کرد: یاد شهدا و کسانی که در شکستن حصر آبادان نقش داشتند گرامی می‌داریم و یادی می‌کنیم از آیت‌الله جمیع که یکی از عوامل ایستادگی مردم و شکستن حصر آبادان، این رجل برجسته منطقه بود.

وی در ادامه به صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات توجه به گردشگری اقتصاد است که کشور می‌تواند از این محل درآمد سنگین داشته باشد و سهم نفت در بودجه جاری کاهش پیدا کند.

وی اظهار داشت: امیدواریم این تلقی که در سازمان میراث فرهنگی به وجود آمده که در افق ۱۰ الی ۱۱ ساله حدود ۲۰ میلیون نفر گردشگر جذب کنند تحقق یابد.

وی اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی می‌تواند با ایجاد دستگاه‌های مردم را برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری جذب کند.

نماینده مردم قم در ادامه اظهار داشت: زیارتگاه‌های مختلفی در کشور وجود دارد به ویژه مضجع مقدس حضرت امام رضا (ع) که قبله آمال ایرانیان و شیعیان است.

وی اظهار داشت: باید برای حضور مردم و ایجاد اشتیاق در آن‌ها برنامه‌ریزی کند ایران به دلیل داشتن انواع اقوام مختلف تنوع فرهنگی دارد و نگاه توحیدی به عالم و آدم از ویژگی همه اقوام ایرانی است و هیچ یک از اقوام ایرانی خالی از نگاه توحیدی نیستند و ایران مقوله وحدت در کثرت را در هویت ملی جستجو می‌کند.

لاریجانی به ضرورت توجه به قطب خراسان اشاره کرد و گفت: خراسان سابقه فرهنگی عمیقی دارد و خیلی از کشورهای همسایه علاقه‌مندند برای زیارت مرقد حضرت امام رضا (ع) به این شهر بیایند، درخشندگی خراسان امری است که باید به همان اندازه توجه شود.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود از تاثیرپذیری شهرسازی از مدرنیته انتقاد کرد و گفت: ما یک کشور شرقی هستیم و خیلی از خصوصیات ما با ویژگی‌های شرقی عجین است اما شهرسازی در کشور ما متاثر از مدرنیته است.

وی با بیان این که برج‌ها زندگی را دچار خفگی می‌کند گفت: مردم در شهرها دچار پدیده آپارتمان نشینی هستند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: باید شرایطی را برای سفر  مردم مهیا کنیم تا منجر به آرامش روح آن‌ها شود و نباید مناطقی از ایران که طبیعت بکر دارند دچار بیماری مدرنیته شوند.  

وی اظهار داشت: گاهی مناطق شمالی کشور که مناطق زیبایی دارند آن‌ قدر نمادهای جدید به وجود می‌آورند که کسی نمی‌تواند با طبیعت رابطه ایجاد کند.

لاریجانی از تخریب جنگل‌ها انتقاد کرد و گفت: تخریب جنگل در کشور مشکل آفرین است به صورتی که در گیلان و مازندران با این پدیده مواجه هستیم.

وی هم چنین اظهار داشت: باید تلاش کنیم سنن قدیمی برای گردشگران حفظ شود.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به امنیت کشور اشاره کرد و گفت: این یکی از نکاتی است که می‌توان در جذب گردشگر از آن استفاده کرد.

وی در پایان گفت: ما در بودجه ۹۴ و برنامه ششم توجه به حوزه گردشگری خواهیم داشت. 

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.