کفاشیان: کی روش برای ماندن یا رفتن شرطی ندارد/ هیچ گزینه ای برای جایگزینی مطرح نیست

double-quot

کیش – جارپرس – رییس فدراسیون فوتبال با اعلام اینکه مشکلی برای ادامه کار کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی وجود ندارد، اظهار داشت: کی روش خود مایل به رفتن است و برای ماندن یا رفتن هیچ شرطی نیز نگذاشته است.

کد خبر : 8886
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 18 فروردین 1394 - 11:25
کفاشیان: کی روش برای ماندن یا رفتن شرطی ندارد/ هیچ گزینه ای برای جایگزینی مطرح نیست

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا ، علی کفاشیان در مورد جدی بودن رفتن کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: قبل از سال، کی روش اعلام کرده بود که دو مسابقه آخر، آخرین بازی های است که وی هدایت تیم ایران را بر عهده خواهد داشت. ما نیز اعلام کردیم که از کار وی راضی هستیم و علاقمند به ماندن او هستیم و مشکلی برای ادامه کار نیست.

وی از تشکیل جلسه هیات رییسه برای بررسی موضوع کی روش در این هفته خبر داد و افزود : موضوع و مطالب کی روش در این جلسه مطرح و تصمیم گیری نهایی در آنجا اتخاذ خواهد شد.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا اقدامات کی روش برای اعمال فشار بر فدراسیون است گفت: این موضوع را تایید نمی کنم، وی موضوع رفتن خود را چندین بار مطرح کرده است، برای ماندن یا رفتن شرط نگذاشته است و تنها مایل به رفتن است، دلیلی برای اعمال فشار بر فدراسیون از سوی کی روش نمی بینم.

کفاشیان در مورد مذاکره کی روش با قطر نیز گفت : در این زمینه چیزی نشنیده ام .

* قرار داد چهارساله یعنی اینکه می خواهیم کی روش بماند/ از عملکرد کی روش راضیم

کفاشیان در پاسخ به این سوال که شما شخصا مایل به رفتن یا ماندن کی روش هستید گفت: ما قرار داد چهار ساله با وی بسته ایم و این یعنی می خواهیم باشد و کارش را انجام دهد، خواسته ما این است که با امکانات ما کنار بیاید و بداند این امکانات محدود است، اگر نمی خواستیم باشد اصلا از ابتدا با وی قرار داد نمی بستیم.

وی عملکرد کی روش را در مجموع خوب ارزیابی کرد و افزود: در طول جام جهانی بازی های خوبی انجام شد.

کفاشیان در مورد حملات اخیر کی روش به دبیرکل فدراسیون فوتبال و نبود واکنش از سوی وی و اینکه سخنان اسدی آنقدر سنگین بوده که کی روش تیم ملی را رها کند؟ گفت : این دلیلی نیست که دبیرکل قبلی تغییر کرده ، دبیرکل جدید نظرات خود را دارد، نظرات آنها تاثیر گذار روی این مساله نیست، در هر جایی هر فردی هم موافق دارد هم مخالف، نباید کی روش از این صحبت ها تاثیر بگیرد.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال دیگر در مورد میزان پرداخت قرار داد کی روش در صورت قطعی شدن رفتن وی اظهار داشت: اگر بخواهد برود تا جایی که کار کرده مبلغ دریافت می کند، البته این موضوع بستگی به نظر هیات رییسه دارد و مبلغ هنوز مشخص نشده است.

* گزینه ای برای جانشینی کی روش هنوز مطرح نشده است / مالیات کی روش را فدراسیون پرداخت می کند

کفاشیان در مورد مشخص شدن جانشین کی روش و گزینه های مطرح شده همچون مایلی کهن و حسین فرکی گفت: این موضوع و اینکه سرمربی ایرانی باشد یا خارجی باید در جلسه فنی و توسعه مطرح شود و چون هنوز رفتن وی قطعی نیست، گزینه ای برای جایگزینی وی نیز مطرح نشده است.

وی در باره جانشینی مایلی کهن و اینکه او از سوی وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد شده است، تاکید کرد: هیچ پیشنهادی از سوی این وزارتخانه تا کنون مطرح نشده، مایلی کهن هم مدیر فنی تیم امید است و کار خود را انجام می دهد.

رییس فدراسیون فوتبال درپاسخ به این سوال که عنوان می شود خواسته وزارت ورزش تغییرسرمربی تیم ملی است ؟ گفت : وزارت ورزش هیچگاه در تغییر سرمربی نظری نداده ، نه معاونت و نه خود وزارتخانه در این مورد دخالتی نمی کنند.

کفاشیان در مورد پرداخت مالیات کی روش و میزان آن گفت : مالیات وی باید از سوی فدراسیون پرداخت شود و از روز گذشته با بخش مالیاتی وزارت اقتصاد و دارایی وارد مذاکرات شده ایم تا میزان آن مشخص شود تا بتوانیم پرداخت کنیم، مالیات سال قبل پرداخت شده است.

* در صورت رفتن کی روش، برای انتخاب جانشین تابع جمع هستم

این مسوول درحوزه ورزش در پاسخ به این سوال که قبلا گفته شده که با مبلغ قرار داد کی روش می توان مربیان خوب خارجی دیگری جذب کرد با توجه به این نظرات اولویت فدراسیون جذب مربی خارجی است یا ایرانی ؟ گفت: کمیته فنی و توسعه باید برای جذب مربی داخلی و خارجی نظر بدهد .من هم تابع جمع هستم هر مربی که خوب باشد با آن موافقم و شخص خاصی مورد نظرم نیست.

رییس فدراسیون فوتبال نظر شخصی خود در مورد انتخاب مربیان داخلی به جانشینی کی روش و اینکه می توان دوباره برروی انتخاب آنها حساب باز کرد، گفت : باید به مربیان داخلی هم اطمینان کرد، به آنها فضا بدهیم که خود را نشان دهند، نمی توان گفت چون چند بار نتیجه نگرفتند از آنها نمی توان استفاده کرد برخی مربیان خارجی هم اینگونه عمل کردند و نتیجه خوبی نگرفتند، معتقدم توسعه فوتبال با یک سرمربی نمی شود ، باید لیگ تقویت شود، دانش فنی سرمربیان باشگاهی افزایش یابد که حاصل کار تیم ملی از آب درآید، تنها یک سرمربی نمی تواند تاثیری بر توسعه فوتبال داشته باشد.

کفاشیان در مورد احتمال تغییر ساختار تیم ملی با رفتن کی روش نیز گفت : بستگی به شرایط کار دارد، تغییر جدی در کادر نخواهد بود.

* پس از تهیه گزارش مالی مجمع برگزار می شود / پرداختی برای پخش تلویزیونی نداشتیم

وی در مورد زمان تشکیل مجمع فدراسیون فوتبال اظهار داشت : پس از تنظیم گزارش های مالی جلسه تشکیل خواهد شد، گزارش مالی هم از سوی حسابرسی در حال آماده شدن است.

رییس فدراسیون فوتبال در مورد پرداخت بخشی از قرار داد پخش تلویزیونی نیز گفت : هنوز چیزی پرداخت نکرده ایم.

کفاشیان در مورد مصاحبه انتقادی اشکان دژاگه از مسوولان وزارت ورزش و اینکه برخوردی می شود، یا نه؟ گفت : من چیزی نشنیدم که اظهار نظر کنم.

* با رفع تحریم نقل و انتقالات پولی خود را می توانیم انجام دهیم

وی در مورد بیانیه اخیر گروه پنج به اضافه یک و تاثیر آن در حوزه فوتبال گفت: این موضوع برای ما مهم است، پول های داریم که بلوکه شده و مبالغی است که نمی توانیم آن را از فیفا انتقال دهیم، محدودیت هایی در برگزاری مسابقات و گرفتن حامیان مالی داریم، با رفع شدن تحریم ها و فراهم شدن شرایط حامیان بیشتری می توانند به این حوزه کمک کنند و نقل و انتقالات مالی و پولی راحت تر انجام می شود.

* سال پر کاری در پیش رو داریم

کفاشیان یکی از مهمترین اولویت ها برای سال جدید را کسب سهمیه المپیک تیم امید عنوان کرد و گفت : باید از گروه خود به جام جهانی صعود کنیم، مسابقات جهانی فوتبال ساحلی و فوتسال در پیش داریم و باید برای رویدادهای مهم در حوزه نوجوانان، جوانان و پایه، خود را آماده کنیم. در حوزه بانوان نیز باید مجوزهای جام جهانی را بگیریم.

* زمین های ورزشی برای تمرین و مسابقات در کیش باید افزایش یابد

وی در مورد برگزاری اردوی های متعدد در کیش و همچنین میزبانی مسابقات نیز گفت : ورزش کیش فعال است ، به دلیل شرایط خاص آب و هوایی در کیش مذاکراتی انجام شده تا اردوهایی برای تیم های امید ژاپن و کره جنوبی در کیش برگزار کنیم.

کفاشیان در پاسخ به توسعه و افزایش زمین های ورزشی کیش به ویژه زمین فوتبال اظهار داشت: یکی از ضعف های موجود نبود زمین های تمرین برای فوتبال است، یکی از دلایلی که کی روش برخی اردوی های تیم ملی را در کیش برگزار نکرد، کمبود زمین بوده، یکی ازخواسته های ما این است زمین هایی به مجموعه ورزشی کیش برای تمرین و مسابقات اختصاص داده شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.