عمل نکردن به قوانین الهی مهمترین دلیل ناآرامی خانواده هاست

double-quot

تهران – جارپرس – کارشناس سی و هشتمین جلسه تحکیم روابط خانوادگی، با اشاره به راه رسیدن به خانه و زندگی آرام اظهار داشت: همه چیز بر اساس قوانین خلق شده است و اگر ما زندگی نا آرامی داریم به خاطر آن است که به قوانین الهی عمل نکرده ایم. به گزارش جارپرس از روابط

کد خبر : 6583
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 27 آبان 1393 - 13:32
عمل نکردن به قوانین الهی مهمترین دلیل ناآرامی خانواده هاست

تهران – جارپرس – کارشناس سی و هشتمین جلسه تحکیم روابط خانوادگی، با اشاره به راه رسیدن به خانه و زندگی آرام اظهار داشت: همه چیز بر اساس قوانین خلق شده است و اگر ما زندگی نا آرامی داریم به خاطر آن است که به قوانین الهی عمل نکرده ایم.

به گزارش جارپرس از روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، سی و هشتمین جلسه از سلسله جلسات تحکیم روابط خانوادگی، با حضور دکتر امیر مهرداد خسروی دکترای مطالعات تطبیقی حقوق بشر، دکترای مطالعات تطبیقی ادیان(اسلام و مسیحیت)، مدرس دانشگاه کمریج انگلستان، مستند ساز، نویسنده و مجری برنامه های علمی و اندیشه ای صدا و سیما در مجموعه فرهنگی ورزشی شهدا برگزار شد.
دکتر امیر مهرداد خسروی به راه های دست یابی به خانه آرام و دوست داشتنی اشاره کرد و  اظهار داست: در عصر حاضر امکانات و آسایش زندگی ها افزایش یافته است و مسائلی که ما به عنوان جامعه انسانی با آن ها مرتبط هستیم، ارتقاء یافته است، اما لزوما این امکانات موجب آرامش بشر نشده است.

کارشناس امور دینی و خانواده اضافه کرد: ریشه مشکلات بشر نا آرامی انسان هاست و  اگر من انسان نا آرامی باشم، هرگز نمی توانم خانه ای آرام شکل دهم. همسر من اگر مضطرب باشد نمی توان از او خواست تا خانه را به آرامش برساند. مسئله ای که خانواده ها چه در سرزمین ما و سایر کشورهای جهان با آن روبرو هستند، مسئله ناشی از بحران نا آرامی در خانواده هاست. به همین دلیل آمار طلاق و نرخ مصرف داروهای ضد افسردگی بالا رفته و این درحالی است که اکثر این افراد صاحب امکانات هستند.

مدرس دانشگاه کمریج انگلستان ابراز داشت: سایت NHS انگلستان که مسئول رصد بهداشت روان بریتانیاست، آماری از روانشناسی مجموع ۲۹ کشور دنیا منتشر کرده است که در این کشور ها نررخ نا آرامی و افسردگی رو به افزایش است. دلیل این نا آرامی به کجا برمی گردد؟ یا نظام خلقت معیوب است، یا مشکل را باید در جای دیگری رصد کنیم.

دکتر خسروی اضافه کرد: چگونه ممکن است یک آفریننده این قدر منظم، حکیمانه و شگفت انگیز عناصر عالم را کنار هم چیده باشد ولی زندگی انسان ها را معیوب خلق کرده باشد؟ این سوال را باید از زوایای دیگر مورد بررسی قرار داد. خیلی اوقات ما به خاطر بی حوصلگی داستان، قصه و معادله زندگی را متوجه نمی شویم و مجهولات زیادی در زندگیمان شکل می گیرد و آن وقت به خدا معترض می شویم. خدایی که ما را از سر حکمت آفرید برای کسی بد نمی خواهد. اگر من میراث دار یک زندگی شکوهمند نیستم خدا آن را برای من بد قرار نداده است، من بلد نبوده ام مسیر زندگی ام را پیدا کنم. ۱۲۴ هزار پیغمبر آمده اند تا به ما بگویند چگونه خوب زندگی کنیم.

وی فاصله گرفتن از دستورات و قوانین الهی را موجب کاهش آرامش در خانواده عنوان کرد و ابراز داشت: من و شما آمده ایم در این خاک خدا هبوط کردیم تا زندگی کنیم. اگر بر اساس این قوانین زندگی کردم همه چیز خوب خواهد بود، اما در غیر این صورت جریمه اش را باید بپردازیم. من اگر بر اساس فهم خودم در این سرزمین زندگی کنم دچار مشکل می شوم. ابتدا باید قانون سرزمین مقصد را بیاموزم و بر اساس آن قانون زندگی خود را شکل دهم. خداوند هر چیز را به قدر و اندازه خودش آفریده است، اما من انسان به عنوان مصرف کننده به سمت آن نرفتم که خوب زندگی کردن را بفهمم و فقط خواستم زندگی کنم و بدون آنکه بدانم زندگی در شهر مقصد من چه قوانینی دارد و دچار بحران شدم.

وی افزود: همه چیز بر اساس قوانین خلق شده است و اگر من نا آرام هستم به خطر آن است که به قوانین الهی عمل نکرده ام. بزرگترین موهبت الهی که توسط پیامبران الهی به بشر داده شده است، راه و رسم خوب زندگی کردن است. هر کس هر چقدر مشکل دارد به همان میزان از قرآن و تعایم دینی فاصله گرفته است. خدا برای کسی بد نخواسته است. من انسان شدم، فهمیدم باید زندگی کنم، اما به دنبال راه و رسم چگونه زندگی کردن نرفته ام و فقط زندگی کرده ام.

دکتر خسروی خاطر نشان کرد: خداوند متعال انسان ها را به صورت زوج آفریده است تا در کنار هم به آرامش دست یابند. اگر ما ازدواج کردیم و به آرامش نرسیده ایم برای آن است که بر خلاف قوانین الهی و به صورت سلیقه ای با آن برخورد کرده ایم. قانون خدا گفته است که باید مهریه داشته باشیم، اما آن طرفش را کار نداشته ایم که نباید سخت گیری کنیم و مهریه ها را بالا نبریم. اینجا به بعد شد آبرو و دیگر قوانین خدا در کار نیست. از دل این گونه نگاه و زندگی، خانه های آرام و انسان های فرهیخته بیرون نخواهند آمد.

وی تصریح کرد: در سبد زندگی ما برای دین هزینه ای در نظر گرفته نشده است. برای درس بچه هایمان معلم خصوصی انتخاب می کنیم، ولی توجهی به دین فرزندانمان نداریم. انسانی  که برای زندگی منطقی ندارد نمی داند چگونه باید زندگی کند و کسی که نداند چگونه باید زندگی کند زندگی آرامی نخواهد داشت. اگر از نا آرامی زندگی هایمان گلایه داریم  یک ذره بین به دست بگیریم  و ببینمیم کجای زندگیمان بر خلاف دستورات الهی بنا شده است. خانه ما مقدس است و اگر متوجه این قدسیت شدیم، از دل این خانه انسان های بزرگ بیرون می آیند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.