0 نظر
144 بازدید

ضرورت پیوست اجتماعی برای هر فعالیت اجتماعی در پایتخت

double-quot

تهران – جارپرس – شهردار منطقه ۹ تهران در دیدار با مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی تاکید کرد: وجود پیوست اجتماعی برای هر فعالیت اجتماعی لازم و ضروری است. به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ تهران ، سیدعلیرضا حسینی در این دیدار با اشاره به اجرای پروژه ها و

کد خبر : 5899
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 15 مهر 1393 - 11:14
ضرورت پیوست اجتماعی برای هر فعالیت اجتماعی در پایتخت
تهران – جارپرس – شهردار منطقه ۹ تهران در دیدار با مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی تاکید کرد: وجود پیوست اجتماعی برای هر فعالیت اجتماعی لازم و ضروری است.

به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ تهران ، سیدعلیرضا حسینی در این دیدار با اشاره به اجرای پروژه ها و فعالیتها با توجه به پیوست فرهنگی و اجتماعی گفت: اهمیت پیوست فرهنگی در پروژه‌ها به گونه‌ای است که هیچ پروژه مهم و اثرگذاری نباید بدون درنظر گرفتن این عامل اجرا شود.

وی افزود: پیوست اجتماعی و فرهنگی ، ابعاد و تبعات فرهنگی و اجتماعی هر طرح را تا سرحد امکان در لایحه‌های زیرین و پنهان بررسی و پیش بینی می‌کند و برای جلوگیری و رفع ابهامات راهکار پیشنهاد می‌کند و حتی در صورت ضرورت وجود خطرات عمیق و جدی، انجام پروژه را منتفی می‌کند.

وی به حمایت از محرومین و نیازمندان و فعالیت در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد و اظهار  داشت: جمع آوری اطلاعات لازم از سطح محلات در این زمینه ضروری بوده و جهت اجرای مناسب به بانک اطلاعاتی خوبی نیازمند است.

برپایه این گزارش ، حسین زارع صفت مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: رعایت کرامت انسانی و حفظ آن در کمک به محرومین لازم است و در اجرای فعالیت ها و برنامه های کاهش آسیب ها مسایل حقوقی و قانونی رعایت شود و کلیه فعالیتها فرآیند محور و کیفیت گرا باشد.

وی افزود: منطقه ۹ بعنوان دروازه و ویترین غرب تهران با توجه به وجود فرودگاه مهرآباد و میدان و برج آزادی از بعد کاهش آسیب های اجتماعی منطقه استراتژیک و مهمی است.

زارع صفت در راستای اجرای بهتر فعالیتها به بهره گیری از پتانسیل سازمان های مردم نهاد و مشارکت های اجتماعی سطح منطقه اشاره کرد و گفت: باید بستر این فعالیتها آماده شده و ظرفیت های اجتماعی لازم و حمایت ها ایجاد شود و به واقع احساس مسئولیت مردم باید اتفاق بیفتد.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: استفاده بیشتر از خلاقیت سمن ها و NGO ها در اجرای فعالیتها و تشکیل کمیته های ویژه از کارگاه های کوچک و محله ای و درگیر کردن ظرفیت ها با ماموریت های اجتماعی و تکمیل چرخه و کامل شدن فرآیند خدمات رسانی می تواند اثر بخش باشد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این ، تسهیل گری برای حضور کارآفرینان در نواحی و سرای محلات ، تقویت کسب و کار های محلی و خانگی ، استفاده از ظرفیت کارخانجات و شناسایی توانمندان جهت کمک به نیازمندان سطح منطقه نیز از جمله دیگر مواردی است که می تواند در دستور کار قرار بگیرد.

زارع صفت به شناسایی محرومین محلات توسط شهرداران نواحی نیز تاکید کرد و اظهار داشت: سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در آینده ای نزدیک جشنواره حامی « حمایت های اجتماعی مردم یار » را با هدف پرداختن به مسایل اجتماعی در سطح محلات و اجرای جشنواره های کارآفرینی ، کودکان کار ، آسیب های اجتماعی و … برگزار می کند.

وی به برنامه ریزی جهت فعال سازی پایگاه مددکاری شهر تهران در سال ۹۴ و حمایت از کودکان کار و خیابان و ارائه خدمات مناسب را جزو اولویت های آینده برشمرد و خاطرنشان کرد: ساماندهی فضاهای بی دفاع شهری در دستور کار شهرداران نواحی قرار گیرد و از ظرفیت شهرک های نظامی نیز جهت بحث کارآفرینی به شکل بهینه ای استفاده شود.

گفتنی است این نشست با حضور مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ، قائم مقام این سازمان ، معاون خدمات اجتماعی ، معاون توانمندسازی و کارآفرینی ، شهردار منطقه ۹ ، قائم مقام ، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه و شهرداران نواحی برگزار شد.

برپایه این گزارش ، قائم مقام سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران منطقه ۹ را به عنوان منطقه برتر در ۴ ماهه نخست سالجاری معرفی کرد و گفت: ضرورت آشنایی و حمایت شهرداران نواحی با گشت های جمع آوری سازمان بسیار اثر بخش خواهد بود و با توجه به آغاز فصل سرما و برودت هوا ، آماده سازی هرچه زودتر گرمخانه در این بخش از پایتخت کمک فراوانی به کاهش آسیب های اجتماعی و رفع معضلات می کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.