محمد بنا:فرنگی کاران۲سال برای خودشان کار کردند

double-quot
تهران – جارپرس – محمد بنا که بعد از مدت ها دوباره سکان هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را در دست گرفته است، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین، آموزش و هدایت ورزشکاران در دو سال اخیر را زیر سوال برد.
کد خبر : 12378
تاریخ انتشار : یکشنبه 17 آبان 1394 - 6:12
محمد بنا:فرنگی کاران۲سال برای خودشان کار کردند

به گزارش جارپرس ، این رسانه نوشت: محمد بنا یک ویژگی خاص دارد.او رک و راست حرفهایش را می زند و به چیزی که می گویند ایمان دارد.از وقتی که بنا به کشتی فرنگی برگشته آرامش خاصی در این رشته ورزشی حکمفرماست.حس خوبی در تیم ملی وجود دارد و ملی پوشان به خوبی شرایط را درک می کنند.
دیگر خبری از تنش های قبلی نیست و حالا مجموعه کشتی فرنگی یک هدف را دنبال می کنند:«ثبت خاطرات خوب در المپیک ریو و خوشحال کردن مردم با مدال های رنگارنگ.»اتفاقی سخت که البته دور از ذهن نیست و شدنی است.
اردوی دوم هم تمام شد و شما برای اردوی جدید از ۲۶ کشتی گیر به اردو دعوت کرده اید.
در این دو اردوی قبل شرایط بچه ها به جهت هماهنگی خوب بود.البته در ارودوی اول نتوانستیم ۱۲ رو کامل را پر کنیم.بعضی از بچه ها رفتند برای مسابقات المپیک سیزم،یا مسابقات قزاقستان و … به همین دلیل ما نتوانستیم بیش از یک هفته فعالیت فیزیکی داشته باشیم.در اردوی دوم ۱۲خدا را شکر روز را پر کردیم و بیشتر و بهتر روی شرایط ذهنی بچه ها کار کردیم.
جلسات تکی با آنها برگزار کردیم و مسیر را نشانشان دادیم.به جهت اینکه مسابقات قهرمانی کشور در مرحله بود تعدادی از کشتی گیران برای گرفتن مجوز مجبور بودند که در این رقابت ها حضور داشته باشند.به همین دلیل ما از بین ۳۸ نفر ۲۶ نفر را انتخاب کنیم و بقیه نفرات را پس از این رقابت ها به اردو دعوت کنیم.
الان این ها نفرات اول و دوم و سوم قهرمانی کشورند؟
در مسابقات قهرمانی کشور یک فرآیندی وجود دارد.آنها باید در این رقابت ها شرکت کنند تا بتوانند مجوز حضور در مراحل بعدی را بگیرند.اما تعدادی از نفرات هستند که عنوان مدال جهانی دارند یا مثلا قهرمان آسیا هستند.این ها مجوز مرحله دوم که جام یادگار امام(ره) است را دارند و یک سری ها هم مجوز ورود به مرحله آخر را دارند.این ۲۶ نفری که به اردو دعوت شده اند مجوز های لازم را دارند اما بقیه دارند مجوز ورود به مرحله دو و سه را می گیرند.
در روزهای گذشته ماجرای سعید عبدولی حاشیه های زیادی را به همراه داشت و برداشت های متفاوتی هم از آن شد.
من واقعا متعجب می شوم.با یک خبرگزاری حرف می زنم و خبرگزاری های دیگر تکه های حرف های من را بر می دارند و برداشت های خودشان را می کنند.مثلا از قول من تیتر زده اند که من با رسول خادم طرف هستم.حالا شما داخل مصاحبه را بخوانید.خبرنگار از من سوال کرده که آقای وزیر و آقای کیومرث هاشمی به اردو آمده اند و شما چه درخواستی(از لحاظ مالی) از آنها داشتید که بنده گفتم این دو عزیز محبت کردند اما فدراسیون رییس دارد و آن رسول خادم است.من با رسول خادم طرف هستم و کاری به کسی ندارم.
درباره سعید هم مطالب زیادی خوانده ام که نوشته بودند او با پادرمیانی سوریان برگشته یا مربی اش تنبیه اش کرده و …اما باید بگویم که تیم ما یک قانون دارد.با شروع اردوها کشتی گیر باید به تمرینات بیاید.سعید یک سری مشکلات داشت و چند روز دیر آمد.البته مثل اینکه خجالت می کشید به من زنگ بزند.او پیامک زده که می شود بیایم تمرین که من برایش زدن ‘نه’.همان زمان چند خبرنگار در اردو بودند که من گفتم ممکن است او تیم ملی را از دست بدهد.از نظر من نظم در تیم ملی حرف اول را می زند.با این حال سعید عبدولی یکی از مهره هایی است که می تواند مدال بگیرد.از این حرف های من برداشت های متفاوتی شد.با این حالا او با درخواست آقای قلاوند و اسفندیاری بازگشت و بنده شخصا او را دوست دارم.
شرایط در تیم ملی برای ملی پوشان آشناست.آنها شاگردان خود شما بودند و می دانند که در تیم بنا دیسیپلین خاصی وجود دارد.
من الان می گویم که یکی دو مرحله اردو نیاز است تا بچه ها به شرایط قبل برگردند.کمی زمان نیاز داریم.آنها دوسال برای خودشان کار کرده اند.برای من نظم و انضباط اهمیت زیادی دارد.
در شرایط فعلی شما بیشتر باید روی مسائل روحی و ذهنی تیم کار کنید.کاری که به نظر سخت تر از آمادگی بدنی ملی پوشان است.
دقیقا.صد در صد همین طور است.کلا خمیر مایه تیم ملی همان خمیر مایه موفقیت قبلی است.اما ذهنیت بچه ها به هم ریخته است و آن هم به دلیل شرایط و تغییرات مکرر در دو سه سال قبل بوده است.نفرات قبلی هم که هدایت تیم ملی را بر عهده داشتند زحمات زیادی کشیده اند اما زمان لازم را نداشتند که بچه ها را بیشتر بشناسند.به همین دلیل به مشکل برخوردند.الان آماده ساختن بچه ها زمان بر اما شدنی است.شک نداشته باشید.
شرایط حمید سوریان چطور است؟
نه تنها حمید،بلکه شرایط همه بچه ها خیلی خوب است.
امید نوروزی چطور؟
امید از لحاظ بدنی شرایط خوبی دارد اما مثل آدم هایی هست که کشتی یادش رفته.امید تمرکز لازم را ندارد اما در همین اردوی دوازده روزه شرایط اش زمین تا آسمان فرق کرده است.شک نداشته باشید که در دو سه اردوی پیش رو کاملا به مرز آمادگی می رسد و ذهنیتش بر می گردد.من بیشتر باید روی فرم کشتی او کار کنم تا به قبل برگردد.این ها همه شدنی است.
شما گفت و گوی ما با رسول خادم را خواندید؟او گفت محمد بنا بهترین تصمیم را گرفت که به کشتی فرنگی برگشت.
من الان وظیفه دارم از رسول خادم به خاطر اعتمادی که به بنده کرده تشکر کنم.این حرف های مثبت به من کمک می کند تا با آرامش بیشتری کار کنم.امیدوارم در مدت زمان باقیمانده تا المپیک خوب کار کنیم تا اتفاقات قشنگی در این رقابت های مهم بیفتد و هم کشتی آزاد و هم کشتی فرنگی دل مردم را شاد کنند.من به این موضوع ایمان دارم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.