حاصل برجام و سیاست های پساتحریم به سمت امنیت شغلی کارگران است

double-quot
تهران – جارپرس – رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: انتظار جامعه کارگری این است که حاصل برجام و سیاست های پساتحریم احیای اقتصاد تولید محور باشد که در آن کارگر امنیت شغلی و عزت را داشته باشد و شواهد نشان می دهد چنین نیز هست.

کد خبر : 12163
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 5 آبان 1394 - 5:38
حاصل برجام و سیاست های پساتحریم به سمت امنیت شغلی کارگران است

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، حسن صادقی افزود: اگرچه دولت در این مسیر وضعیت کارگران را مدنظر دارد و بر مبنای اقتصاد تولید محور سیاستش را متمرکز کرده و در چرخه تولید از نظر شرکای اجتماعی استفاده می کند، اما انتظار می رود کارگران در شرایط پساتحریم و برجام بیشتر مورد توجه قرار گیرند.
وی ادامه داد: جامعه کار و کارگری در حمایت از دولت و دستاوردهای برجام جهت نیل به اهداف و آرمان های اقتصاد رقابتی و مقاومتی در کنار دولت بوده و رئیس جمهوری را در این مسیر تنها نخواهند گذاشت، کما اینکه در طول دو سال گذشته علیرغم فشار اقتصادی بر جامعه کارگری و از دست دادن شغل های زیاد با نگاه مثبت به آینده و حمایت از سیاست های دولت برای خروج از رکود، این امید را دارند که اقتصاد مثبت کشور حرکت رو به رشد خود را مثبت تر از دیروز پیش ببرد.
صادقی افزود: امیدواریم وضعیت پساتحریم به گونه ای پیش برود که اقتصاد قابل رقابت و توام با افزایش عزت کارگر و تولید صادرات محور را در کشور شاهد باشیم.
رئیس اتحادیه پیسکسوتان جامعه کارگری افزود: انتظار جامعه کارگری از دولت تدبیر و امید و رئیس جمهوری این است که در مرحله پساتحریم نگاه ویژه ای برای احیای اقتصاد تولیدمحور که حاصل آن صادرات را به همراه داشته باشد، متمرکز کند.
وی گفت: اثرات برجام می بایست رکود را از اقتصاد کشور بزاید و اقتصاد منفی را به مثبت تبدیل کند تا رکود که به موضوعی آزاردهنده امروز اقتصاد کشورمان را آزار می دهد، هرچه زودتر با ورود سرمایه ها، دارایی ها و سرمایه گذاری های خارجی به سمتی هدایت شود که بتواند اشتغال توام با زایش و تولید توام با صادرات و کنترل تورم حال حاضر را به همراه داشته باشد.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری افزود: انتظارمان این است که شهرک های صنعتی که در دولت نهم و دهم و بخشی از آن در دولت هشتم به صورت سوله و با مبالغی کلان از منابع مالی و بانکی کشور شکل گرفته اند و متاسفانه امروز محل اسکان پرندگان شده است، شاهد راه اندازی آنها باشیم.
وی ادامه داد: قطعا خروج از رکود می تواند فضای کسب و کار در کشور را بهبود ببخشد، چرا که این مهم موضوعی است که متاسفانه تا به امروز توجهی به آن نشده است.
صادقی ورود بخش خصوصی و سبک کردن بدنه دولت را در شرایط پساتحریم بسیار ضروری دانست و گفت: ولت باید نگاه خود را بر خصوصی سازی به شکل واقعی متمرکز کند و در آن به اهمیت سرمایه گذاری و نیروی کار توجه جدی شود، اما باید نگاه به خصوصی سازی به گونه ای باشد که با دست باز و بدون توجه به قوانین بازدارنده بتواند قدرت نمایی کند و قدرت خود را در مسیر تولید ملی و اهداف نظام قرار دهد.
وی یکی از اهداف اصلی در شرایط پساتحریم را خروج از رکود عنوان کرد و افزود: خروج از رکود نیاز به صبوری و گذشت زمان دارد و برای رسیدن به شرایط ایده آل می توان یکی از راهکارهای اجرایی را روان شدن قانون فضای کسب و کار است و دولت باید از اقتصاد دستوری پرهیز کند تا حرکت های پساتحریم اثرات خود را در اقتصاد به منصه ظهور برساند.
صادقی افزود: به نظر می رسد بسته خروج از رکودی که دولت ارائه کرده است یکی از پیش زمینه های دولت برای نجات اقتصاد باشد و پیش قراولی برای پیشبرد اهداف اقتصاد پساتحریم باشد.
براساس آمار، ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و قرار است امسال نیز ۲۰۰ هزار نفر دیگر به تعداد کارگران ساختمانی اضافه شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.