وزیراطلاعات: این وزارتخانه در زندگی شخصی مردم سرک نمی کشد

double-quot
تهران – جارپرس – وزیر اطلاعات در خصوص بحث استعلامها و تأیید صلاحیت کاندیداهای انتخاباتی در این وزارتخانه گفت: کار وزارت اطلاعات احراز صلاحیت نیست و ما عدم صلاحیت یک نفر را مشخص می کنیم، اصولاً دنبال این نیستیم که در زندگی شخصی مردم سرک بکشیم.
کد خبر : 11096
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 3 شهریور 1394 - 4:23
وزیراطلاعات: این وزارتخانه در زندگی شخصی مردم سرک نمی کشد

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمودعلوی دوشنبه شب در تشریح برنامه های این وزارتخانه به مناسبت هفته دولت تاکید کرد: رد صلاحیتها از حالت فردی درآمده و صرفاً به گزارشها اکتفا نمی کنیم و در قالب موارد خود طرف دعوت می شود تا از خود دفاع کند و سپس در یک شورای تعیین صلاحیت تصمیم گیری می شود.
وزیر اطلاعات خاطر نشان ساخت: اصولا دنبال این نیستیم که درزندگی شخصی مردم سرک بکشیم بلکه دنبال این هستیم که برای مردم امنیت و آرامش بوجود بیاوریم و این موضوع سبب رشد فرهنگی خواهد شد.
وی در خصوص نگاه وزارت اطلاعات به مسائل فتنه گفت: مقام معظم رهبری فتنه را به عنوان خط قرمز اعلام کردند.
وزیر اطلاعات افزود: افرادی که در ستاد انتخاباتی یک فرد فتنه گر فعالیت داشتند دلیل نمی شود که ما آن اشخاص را عضو فتنه بدانیم.
حجت الاسلام و المسلمین علوی ادامه داد: افرادی که آسیب رساندند و آرامش جامعه را برهم زدند و هنجارشکنی کردند و چالش امنیتی بوجود آوردند به عنوان عناصر فتنه شناخته می شوند.
وی همچنین در توضیح اقدامات و موفقیتهای سربازان گمنام امام زمان (عج) در ایجاد امنیت و آرامش در کشور به تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در شناسایی و انهدام چندین گروه تکفیری و تروریستی در کشور اشاره کرد.
وی گفت: یک گروه پنج نفری که قصد انفجار اسکله چابهار را داشت شناسایی و به هلاکت رسیدند.
وزیر اطلاعات تلاش ها و رشادتهای سربازان گمنام امام زمان (عج) را سبب آرامش ایران در منطقه عنوان کرد و افزود: دستگیری تکفیری های سقز، گروه تکفیری که در روز قدس ۹۳ در شیراز قصد راهپیمایی و عملیات انتحاری داشت، گروه تروریستی که شمشیرباز بین المللی کشورمان را به گروگان گرفته و قصد عملیات انتحاری در مشهد را داشت از دیگر اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) است.
حجت الاسلام و المسلمین علوی همچنین به اقدام یک گروه تکفیری دیگری که در مراسم عاشورای سال گذشته قصد مسمومیت غذای عزاداران را داشت اشاره کرد و افزود: ماموران وزارت اطلاعات توانستند اعضای این گروه را نیز دستگیر کنند و همچنین گروه تکفیری دیگری را که در تهران قصد عملیات انتحاری داشت و جلیقه هایی به این منظور از عراق به صورت جداگانه وارد کشور کرده بودند را شناسایی و به هلاکت رسانند.
وی خاطر نشان کرد: ابوحبس عزیزی سرکرده گروه تکفیری دیگری که در بلوچستان اقدام به دستگیری و به شهادت رساندن عده ای از معلمان و بسیجیان منطقه کرده بود در ۱۶ بهمن ۹۳ شناسایی و دستگیر شد.
وی با بیان اینکه فعالیت سربازان گمنام از سوی رهبری به فعالیت خاموش نامگذاری شده است، گفت: در ایام نوروز و در چادرهایی که ناجا برای اسکان و خدمات رسانی مردم در اختیارشان قرار می دهد عده ای قصد بمب گذاری و تخریب داشتند که با اقدام سربازان گمنام امام زمان (عج) ، این افراد شناسایی و دستگیر شدند.
علوی در توضیح دیگر موفقیت های سربازان گمنام امام زمان (عج) به دستگیری و به هلاکت رساندن عبدالمالک ریگی و داماد وی عبدالشکور شه بخش اشاره کرد و افزود: در دولت یازدهم خرابکاری هسته ای نداشتیم اما در دولت قبل اقداماتی بوده که البته من عملکرد دولت قبل را در این زمینه نمی دانم.
وی با بیان اینکه وزارت اطلاعات در آزادی سربازان گروگان گرفته شده نقش مهم و بسزایی داشت به آزادسازی فرزند یکی از شهروندان خوزستانی از دست گروگانگیران اشاره کرد و گفت: تمام امنیت و آرامش داخل کشور را مرهون تلاش سربازان گمنام هستیم که خطر را به جان می خرند تا مردم احساس آرامش و امنیت کنند.
حجت الاسلام والمسلمین علوی با تأکید بر اینکه امنیت، محصول جمعی است، افزود: گروهی در کردستان ایجاد شده بود که نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان را به شهادت رساند که در همین دو سال، آنها را دستگیر کردیم.
وزیر اطلاعات ادامه داد: این گروه ۲۰ دیگ زودپز را به صورت بمب دست ساز درست کردند تا در جاهای مختلف منفجر کنند اما این بمب ها کشف و خنثی شد.
حجت الاسلام و المسلمین علوی با بیان اینکه مردم ولی نعمتان ما هستند و خدمت به آنها وظیفه ماست، افزود: به هر فرد بیگانه ای که وارد کشور شود اشراف داریم و تحرک او را زیرنظر قرار می دهیم و اگر ببینیم که قصد جاسوسی دارد با او برخورد می کنیم.

**استفاده از تمامی وسایل برای جاسوسی
وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود درباره استفاده بیگانگان از پوشش خبرنگار برای جاسوسی گفت: آنها از هر پوششی از جمله کاریابی از طریق اینترنت برای جاسوسی استفاده می کنند.
وی ادامه داد: اکنون سرویس های جاسوسی، کمتر از اقدامات فیزیکی استفاده می کنند زیرا آنها می توانند از طریق فضاهای مجازی، اطلاعات زیادی جمع آوری کنند و به همین علت کمتر به صورت فیزیکی جاسوس می فرستند.
حجت الاسلام علوی با بیان اینکه بایدخودحفاظتی را بالا ببریم، گفت: مدیران ما باید آموزش ببینند و در همین راستا به بسیاری از مدیران در زمینه چگونگی حفاظت از اطلاعات آموزش دادیم.
وی یکی از بهترین راه ها برای واکسینه کردن جامعه برای نیفتادن در تورهای جاسوسی را استفاده از کارهای هنری از جمله فیلم ها و سریال ها اعلام کرد و افزود: این اقدامات می تواند آمادگی جامعه را در مقابل اقدامات جاسوسی بیگانه افزایش دهد.
وزیر اطلاعات افزود: در همین راستا سریال هفت قسمتی «پازل» را داشتیم و امسال هم با همکاری صدا و سیما سریال «تعبیر وارونه یک رویا» در ۳۰ قسمت ساخته شد که از آن استقبال شده است.
حجت الاسلام و المسلمین علوی اضافه کرد: سال گذشته نیزفیلم «روباه» با همکاری وزارت اطلاعات تولید شد و امسال نیز فیلم ها و سریال هایی با این محتوا که سرویس های جاسوسی چگونه جاسوس و اطلاعات می گیرند ساخته شده و در حال پخش است.
وی تأکید کرد: این فیلم ها و سریال ها می توانند هوشیاری و خودحفاظتی مردم را افزایش دهند.
وزیر اطلاعات گفت: به اوضاع امنیتی کشور اشراف کامل داریم و مواردی بود که کشف و با آنها برخورد و خنثی کردیم.
حجت الاسلام و المسلمین علوی تاکید کرد: سرویسهای جاسوسی از هر پوشش و هر فرصتی استفاده می کنند.
وی افزود: سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات در زمینه امنیت اقتصادی نیز مجاهدت های زیادی دارند و تاکنون هزارها هکتار از زمینهای طبیعی و عامه مردم که مورد زمین خواری واقع شده بود شناسایی و به بیت المال برگردانده شده است و همچنین از میلیاردها تومان فرار مالیاتی جلوگیری شده است.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه از سرمایه گذاران اقتصادی حمایت می کنیم گفت: با کسانی که مانعی برای سرمایه گذاری ایجاد کنند برخورد می کنیم.
وی افزود: در ماه مبارک رمضان با فعالان سینما، احزاب سیاسی و فعالان عرصه سیاسی و اقتصادی جلسات افطاری برگزار کردیم.
حجت الاسلام و المسلمین علوی ادامه داد: وزارت اطلاعات زمانی می تواند خوب کار کند که همه مردم همراه باشند و مردم در ایجاد امنیت خود سهیم باشند.
وی گفت: ۱۶ آذر سالهای ۸۹ ، ۹۰ و ۹۱ در تعدادی از دانشگاهها مراسم دانشجو برگزار می شد و اغلب این تجمعات به خیابان سرریز و بی نظمی هایی را ایجاد می کرد اما در مراسم روز دانشجو در سال های ۹۲ و ۹۳ چنین خبری نبود.
وزیر اطلاعات ادامه داد: بسیاری از دانشگاهها در سال ۹۳ در این روز برنامه داشتند و وزارت اطلاعات امنیت این تجمعات را تأمین کرد و خود دانشجویان و دست اندرکاران دانشگاهها هم در ایجاد این امنیت سهیم بودند و مشکلی پیش نیامد.
حجت الاسلام و المسلمین علوی تأکید کرد: زمانی که همه در امنیت سهیم باشند امنیت کم هزینه برای نظام ایجاد می شود و رخدادهایی که جنبه تهدید برای جامعه گرفته، به فرصت تبدیل می شود.
وی گفت: کشور ما در طول ۳۷ سال با توطئه ها ، تحریمها، تهدیدهای نظامی و فعالیتهای جاسوسی مواجه بود و آنها در پی به چالش کشیدن امنیت ما بودند.
علوی افزود: وزارت اطلاعات فرصتها را شناسایی می کند و از آن به نفع منافع ملی کشور بهره برداری و تهدیدات را شناسایی و خنثی می کند و نقاط ضعف را پیش بینی و راهکار پیشگیری از وقوع آنها را ارائه می دهد.
حجت الاسلام و المسلمین علوی گفت: یکی از قوی ترین بخش های وزارت اطلاعات، ارزیابی و تحلیل امنیتی است زیرا به اطلاعات آشکار و پنهان دسترسی دارد.
وی افزود: دشمنان همه توان را برای ضربه زدن به کار گرفته اند و سرویس های اطلاعاتی گوناگونی در تلاش هستند تا امنیت جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشند زیرا برای آنها سنگین است که ایران در امنیت کامل باشد اما اطراف و همسایگانش در ناامنی باشند.
وزیر اطلاعات گفت: در دو سال اخیر کمتر مقطعی بود که جریان های تروریستی تلاش نکرده باشند که امنیت ایران را هدف قرار دهند اما سربازان گمنام امام زمان (عج) اشراف فراگیر اطلاعاتی داشتند و دست آنها را خواندند و نقطه کور اطلاعاتی نداشتیم.
**عملکرد دولت باوجود مشکلات مثبت است
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود عملکرد دولت یازدهم را با وجود مشکلات و موانع بسیار در دو سال اخیر مثبت ارزیابی کرد و گفت : هر دولت ویژگیهای خاص خودش را دارد و ویژگی بارز دولت یازدهم این است که ترکیب خاص و وابسته به جناح خاصی ندارد.
وی ادامه داد: در محوریت دولت یازدهم شخصی است که از عقلانیت بارزی برخوردار است و وزیران هم از کسانی هستند که خواستگاهشان سپاه یا جهاد کشاورزی و سنگرسازان دفاع مقدس و آبادانی کشورمان است که همه اینها سبب شد تا یک ترکیب وابسته به آرمانهای انقلابی شکل بگیرد.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در بیان وجه تمایز دیگر دولت یازدهم به قطب بندی نبودن آن اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایطی که این دولت کشور را از دولت قبل تحویل گرفت و نحوه مدیریت اداره دو ساله اخیر اداره کشور می توان ارزیابی دولت را بسیار مثبت و بارز خواند.
وی ادامه داد: دولت یازدهم در شرایطی کشور را تحویل گرفت که صدور نفت از دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه به هشتصد هزار بشکه نفت آن هم به ۴۱ دلار رسیده بود و تحریمهایی از قبیل تحریم دارویی ، صنعتی و قطعات هواپیما و خودرو، کشاورزی و غیره زانوی اقتصاد کشور را خم کرده بود اما با تمام فشاری که بر اقتصاد و معیشت مردم وارد شده بود دولت نگذاشت تا در این دو سال اداره نظام متزلزل گردد.
وزیر اطلاعات گفت: اگر کمی با دقت به عملکرد دولت یازدهم بپردازیم متوجه خواهیم شد که با توجه به تمامی مشکلات خارجی و داخلی ارزیابی این دولت بسیار مثبت بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در بیان مشکلات داخلی افزود: در زمانی که همه عناصر دولت و نظام باید دست به دست هم می دادند تا دولت جدید را در راه پر فراز و نشیب رفع مشکلات اقتصادی و سیاسی کشور کمک و یاری کنند دولت یازدهم با آتش سنگین رسانه ای به منظور تخریب و تضعیف مواجه شد در صورتیکه هیچکدام از دولتهای قبل در شروع کارشان با چنین هجمه رسانه ای مواجه نبودند.
علوی گفت: دولت یازدهم با هیچکس دعوا نداشته و ندارد و هدفش جمع کردن همه فرزندان انقلاب زیر پرچم ولایت و رهبری بوده و هست. دولت یازدهم دولت همه مردم و جناحهاست زیرا در هیچ مرحله ای تصمیم به حاشیه کشاندن اصولگرایان و یا جریان سازی در دستگاههای دولتی نداشته و ندارد، هیچ فردی را به خاطر گرایشات مذهبی و سیاسی کنار نگذاشته و در راستای تعالی نام همدلی و هم زبانی دولت و ملت گامهای محکم و مثبت و مؤثری برداشته است.
وی در ادامه افزود: با توجه به تحریمهای گوناگون و نامهربانیهای داخلیها، دولت به دلیل پختگی و سنجیدگی که از نحوه مدیریت اعضا و خدمتگزاران خود درصدر انقلاب تاکنون بدست آورده سعی کرد با سرپنجه تدبیر و عقلانیت به سراغ حل و ترمیم مشکلات اقتصادی و سیاسی کشور برود.
وزیر اطلاعات ادامه داد: دولت یازدهم از شعارهای بی پایه و اساس و وعده و وعیدهای ناممکن امتناع کرد و دست به کار شد، دولت یازدهم توانست از کاهش صدور نفت جلوگیری کرده و آنرا روی پایه هشتصد هزار بشکه نگه دارد.
وی افزود: دولت یازدهم موفق به آزادسازی بخشی از دارایی های کشور و ترمیم استراتژیک انبارهای داخلی شده است. دولت روحانی موفق به فعال کردن تعداد کثیری از کارخانجات تعطیل و ورشکسته و آسیب دیده تحریمها شده است، دولت یازدهم در اقتصاد کشور امنیت سرمایه گذاری را ایجاد کرده و سبب شده تا آرامش نسبی در حوزه های علمی ، فرهنگی و آموزشی پدیدار شود.
وی با بیان اینکه مشکلات ناگفتنی دیگری هم وجود دارد که صلاح به بیان آن نیست گفت: در روزهای اول دولت وقتی آقای روحانی گفت که ما خزانه را خالی دریافت کرده ایم برخی ما را متهم به بزرگنمایی و ایجاد ترس و دلهره در اذهان عمومی کردند اما باید بدانند نه تنها خزانه خالی بود بلکه رقم آن منفی هم بود.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی ادامه داد: دولت یازدهم کشور را درشرایطی تحویل گرفت که حدود ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی به فرهنگیان، هشت هزار میلیارد تومان بدهی به ایثارگران، ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان بدهی به وزارت کار و تأمین اجتماعی از پرونده دولت قبل به همراه داشت، گرچه دولت یازدهم با همدلی و همبستگی و یک رنگی توانست بخشی از این بدهی ها را بپردازد اما هنوز بخش اعظمی از این بدهیها پابرجاست.
وی ادامه داد: اگر یکسال درآمد کشور را صرف پرداخت بدهی ها کنیم باز هم دولت بدهکاری خواهیم بود اما با این شرایط باز هم نمی گذاریم که پایه های اقتصادی و سیاسی نظام و دولت متزلزل شود و رعشه ای به زانوهای آن بیفتد.

**حمایت ۸۶ درصدی مردم از مذاکرات هسته ای
حجت الاسلام و المسلمین علوی گفت: بعداز مذاکرات لوزان تا کنون چهار نظرسنجی به همت وزارت اطلاعات درمورد مذاکرات هسته ای و تیم مذاکره کننده انجام شد که بر اساس نتایج این نظرسنجیها بین ۶۵ تا ۸۶ درصد مردم از مذاکرات هسته ای و تیم مذاکره کننده حمایت کردند.
وی ادامه داد: در این نظرسنجیها مردم عنوان کردند که مذاکره کننده ها از خطوط قرمز عبور نکردند.
علوی افزود: در جهت حل اساسی مشکلات موجود یکی از راهکارهایی که باید دنبال می شد مساله حل تحریم ها بود.
وی خاطر نشان ساخت: در جریان مذاکرات باید حق و حقوق کشور حفظ و رژیم تحریمها برداشته شود تا کارها با دست انداز کمتری انجام شود.
حجت الاسلام و المسلمین علوی افزود: مذاکرات هسته ای یک پیشینه ۱۰ ساله داشت و مذاکره با آمریکا در خصوص مساله هسته ای هم از اسفند سال ۱۳۹۱ شروع شده بود که این روند در دولت یازدهم ادامه پیداکرد.
وی تأکید کرد: در این زمینه نظر مقام معظم رهبری از یک آینده نگری برخوردار بوده است و عقلانیت حکم می کند که روی این ریل حرکت کنیم.
وزیر اطلاعات ادامه داد: در این مذاکرات ایشان اصل مذاکره را تأیید کردند تا به دنیا بفهمانند که در این مذاکره ایران منطق دارد و از طرفی هم از تیم مذاکره کننده حمایت کردند تا آنها که می خواهند از حقوق ما دفاع کنند دلگرم باشند.
حجت الاسلام و المسلمین علوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص بی اعتمادی به طرف مقابل در روند مذاکرات هسته ای گفت: تیم مذاکره کننده با اعلام بی اعتمادی مقام معظم رهبری به طرف های مذاکره کننده، فصل الخطاب را نظر رهبری دانستند و آنها را موظف کردند که بسیاری از شرایط را بپذیرند.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: هدایت های ایشان سبب شد که مسیری روشن با خطوط قرمز شفاف در مذاکرات هسته ای وجود داشته باشد و کار روی آن انجام پذیرد.
وی در خصوص اظهار نظر افراد مختلف بر عملکرد تیم مذاکره کننده و روند مذاکرات افزود: افرادی این مذاکرات را در جهات مختلف منصفانه و خردورزانه نقد کردند که این انتقادات ارزشمند و سازنده بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین علوی ادامه داد: اما متأسفانه عده ای از انتقاد سوء استفاده و شروع به تخریب کردند و شخصیت طرف مقابل را مورد تخریب قرار دادند.
وزیر اطلاعات گفت: عده ای حرمت شکنی کردند، تهمت زدند، انگیزه شکنی کردند و تیم مذاکره کننده را به عنوان خائن، ناآشنا و وطن فروش معرفی کردند که این در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست.
وی تأکید کرد: رهبری گفتند که مسوولان مذاکره کننده در میان بی صداقتی آمریکا رفتار انقلابی کردند و آنان را امین ، متدین و شجاع خطاب کردند.
حجت الاسلام و المسلمین علوی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری به دولتهای مختلف گفت: این دولت هر روز و همواره از رهنمودهای ایشان استفاده می کند.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: در این مذاکرات مسائلی اتفاق افتاد که می توان بیشتر به شجاعت فرزندانمان پی برد اما در حال حاضر صلاح نیست مطرح شود.
وزیر اطلاعات افزود: در این مذاکرات ۷۰ تا ۸۰ درصد موفقیت داشتیم و اینکه بیاییم شبهه افکنی کنیم با انصاف جور درنمی آید.
وی گفت: آنچه که مورد دلخوشی دولت و تیم مذاکره کننده است حمایتهای مقام معظم رهبری است که بارها و بارها مطرح کرده اند.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: در کشور ما امنیت مقوله ای است که عناصر مختلفی مثل سپاه ، ارتش ، نیروی انتظامی ، قوه قضائیه ، شورای عالی امنیت ملی ، ستاد کل نیروهای مسلح و بسیاری از نهادها در برقراری آن نقش دارند.
وی افزود: کار اطلاعات از حساسیت خاصی برخوردار است و در چارچوب شرع، اخلاق و حفظ نظام اسلامی انجام می شود و تفاوتش با سازمانهای دیگر کشورها، پایبندی به احکام دینی است.
حجت الاسلام و المسلمین علوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مورخ ۸۹،۱۲،۱۲ در وزارت اطلاعات گفت: بر اساس بیانات ایشان سند راهبردی وزارت اطلاعات در دست تهیه و تدوین است و مراحل پایانی خود را سپری می کند.
وی افزود: تلفن ۱۱۳ پل ارتباطی میان وزارت اطلاعات و مردم است.

 

انتهای پیام /

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.