انحراف در پرونده بنیاد تعاون ناجا محرز شده است

double-quot
تهران – جارپرس – سردار «سعید منتظرالمهدی» سخنگوی نیروی انتظامی، اعلام کرد: انحرافات شرکت های تابعه بنیاد تعاون ناجا محرز و افرادی در این زمینه دستگیر شدند و بر این اساس پرونده همچنان مفتوح و در حال برررسی است.

کد خبر : 9820
تاریخ انتشار : یکشنبه 17 خرداد 1394 - 11:21
انحراف در پرونده بنیاد تعاون ناجا محرز شده است

به گزارش جارپرس از ایرنا، سردار منتظرالمهدی روز یکشنبه در نخستین نشست خبری سخنگوی نیروی انتظامی افزود: در بنیاد تعاون ناجا انحرافاتی در شرکت های زیرمجموعه آن انجام شد و سیستم های حفاظتی و بازرسی این مساله را سال گذشته به فرمانده وقت ناجا اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه این انحرافات محرز شد، گفت: فرمانده وقت ناجا پرونده قضایی در این زمینه تشکیل داد و موضوع را پیگیری کرد و در نهایت پرونده به دست قوه قضاییه سپرده شد.

منتظرالمهدی در مورد فروش نفت در ناجا گفت: در جلسه ای که به این منظور در سال ۹۲ برگزار شد، معاون اول رییس جمهوری، وزیر نفت، رییس خزانه داری، رییس بانک مرکزی و نوبخت سخنگوی دولت و برخی مسوولان نیروی انتظامی موضوع فروش نفت را بررسی کردند و در این جلسه پذیرفته شد نفتی که بابت کسری بودجه دریافت و فروخته شده پول آن به داخل ناجا آمده و هزینه کسری، حقوق و بودجه نیروی انتظامی شده است.

سخنگوی نیروی انتظامی اظهار داشت: پروتکل، اقدامات قانونی و تشریفات در دولت قبلی انجام نشده و مخدوش بود براین اساس قرار شد نوبخت گزارشی تهیه کرده و به رییس جمهوری ارائه دهد.

منتظرالمهدی افزود: با روش دخلی و خرجی که شیوه حسابداری است و برای اصلاح دفاتر حسابداری انجام می شود این پول که ۱۸۰ میلیون دلار با ارز دولتی است جزو دیون است در ناجا و به خزانه دولت بازخواهد گشت. البته در دهه های گذشته نیز چنین مساله ای در قالب خرید بنزین اتفاق افتاده بود.

** مراسم ارتحال امام (ره) بدون هیچ مشکلی به پایان رسید

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به استقرار قرارگاه حضرت روح الله توسط فرماندهی تهران بزرگ گفت: این ماموریت از ۱۳ خردادماه آغاز و تا پایان ۱۵ خردادماه ادامه داشت. این در حالی است که این ماموریت بدون هیچ مشکلی به پایان رسید و بیش از ۳۰ هزار نفر از کارکنان نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی در آن مشارکت داشته و حدود ۲۰ هزار وسیله نقلیه ساماندهی شد.

به گفته وی، آمار سرقت ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مراسم ارتحال ۱۵ درصد کاهش داشته و ۸ سورتی پرواز از طریق بالگرد هواناجا انجام شد.

** طرح دریا از امروز کلید خورد

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: طرح دریا از امروز کلید خورد و قرارگاه امنیتی انتظامی ساحلی در بیش از ۱۱۰ نقطه ساحلی استان های شمالی کشور اعم از گلستان ، مازندران و گیلان برای هماهنگی با دستگاه ها و امنیت و پشتیبانی انتظامی ایجاد شد.

به گفته وی، سرویس دهی مناسب برای تخلیه هیجان مثبت جوانان ، انجام فعالیت های فرهنگی ، ارائه خدمات مشاوره ای و آموزشی ، ایجاد فضای معنوی و صمیمی در دستور کار نیروی انتظامی است.

منتظرالمهدی تاکید کرد: قرار است ماموران ما در کنار مردم باشند و همکاران نیز برای ایجاد امنیت و آسایش و همچنین پایداری آن در تعطیلات انجام وظیفه کرده و از سوی دیگر مردم با خادمان خود همکاری داشته و موازین شرعی، عرفی، اخلاقی و زیست اجتماعی را همواره مورد توجه قرار دهند.

وی به کاهش ۵۰ درصدی غرق شدگان در سال ۹۳ نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از گرفتارشدگان در دریا توسط دریابانان ناجا در سال گذشته نجات یافتند.

وی ادامه داد: برای باز اجتماعی کردن معدود افرادی که اصرار به هنجارشکنی دارند ، برخورد فنی انجام می شود البته طرح دریا یک طرح مردمی است و باید به صورت مردمی نیز انجام شود. بر این اساس، از پرسنل موسسات انتظام و پلیس های افتخاری در این طرح استفاده شده و پلیس نیز پشتیبان و حمایت امنیتی را در این طرح اجرا خواهد کرد.

منتظرالمهدی در مورد میزان رضایت مردم از کلانتری ها گفت: این موضوع نیازمند پیمایش است و سال گذشته در این حوزه اقداماتی انجام شد اما امسال نیز این موضوع در دستور کار مرکز افکارسنجی قرار گرفته و نتایج آن اعلام خواهد شد.

** ابلاغی مبنی بر حضور بانوان در استادیوم ها به ناجا اعلام نشده است

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: هیچ گونه ابلاغی مبنی بر حضور بانوان در استادیوم ها بویژه سالن های والیبال ابلاغ نشده چرا که مرکز اصلی صدور مجوز در این زمینه وزارت کشور است.

وی اضافه کرد: در صورتی که چنین ابلاغی اعلام شود امنیت آن را تامین خواهیم کرد اما اگر جلسه ای به این منظور برگزار شود وزارت کشور، ورزش و ناجا سه هسته تصمیم گیرنده در این زمینه خواهند بود در حالیکه تا کنون چنین جلسه ای برگزار نشده و ابلاغیه ای در این زمینه نداشته ایم.

** طرح جمع آوری معتادان مانند طرح سالم سازی محیط زیست نیست

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: طرح جمع آوری معتادان طرح سالم سازی محیط زیست نیست چرا که معتادان انسان هستند و ما می توانیم همه آن ها را ظرف یک هفته جمع آوری کنیم اما مشکل بعد از جمع آوری است.

منتظر المهدی ادامه داد: به عنوان مثال بیش از ۵ تا ۶ کمپ ده هزار نفری در تهران نیاز است اما سعی داریم در حوزه پیشگیری هزینه مداخله و مقابله نیروی انتظامی را کاهش دهیم.

وی اضافه کرد از نظر آموزشی و رسانه ای مربیان در مدارس حضور می یابند اما مسئولیت اصلی در این زمینه با سازمان های دگیر است.

** وظایف ناجا درون سازمانی و برون سازمانی است

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به ماموریت های نیروی انتظامی با حضور فرمانده جدید گفت: بخشی از فعالیت های ناجا درون سازمانی و در حوزه معیشت و صیانت پرسنل است که در این زمینه قرارگاه متمرکز صیانت از ناجا تشکیل شده و در زمینه ماموریت های برون سازمانی نیز وظیفه خدمات رسانی انتظامی بیشتر و بهبود آن به مردم را برای ایجاد آرامش به عهده داریم.

به گفته وی قرارگاه صیانت از نیروی انتظامی با مسئولیت فرمانده ناجا و معاونین وی به صورت هفتگی گزارش ارائه خواهد داد.

** هیچ تهدیدی در مرزهای کشور وجود ندارد

منتظرالمهدی گفت: مردم نگران نباشند چرا که هیچ گونه تهدیدی در مرزهای کشور وجود ندارد و مرزبانان ما در تمام مرزهای کشور آمادگی کامل دارند.

وی اضافه کرد: راهبرد نیروی انتظامی پیش بینی حداکثری برای احتمالات حداقلی است و ناجا همواره آماده بوده و فرمانده نیروی انتظامی نیز بر تقویت مرزها تاکید داشته و مرزبانان به صورت کامل از مرزها دفاع خواهند کرد.

** راه اندازی پلیس کودک اول تیرماه ابلاغ می شود

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: پلیس کودک به عنوان برنامه ای جدید اول تیرماه امسال ابلاغ می شود البته این در حالی است که زیرساخت های آن در پلیس پییشگیری انجام شده و به بحث ابلاغ ساز و کارهای آن انجام خواهد شد.

به گفته وی آموزش و پرورش یکی از مولفه های اصلی راه اندازی این پلیس است و تاکنون جلسات متعددی با آنها برگزار شده است.

** سینماها در ماه رمضان از افطار تا سحر باز است

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: سینماها در ماه مبارک رمضان از افطار تا سحر به جز ایام شب های قدر با نظارت سینماگران باز است.

** طرح جمع آوری سلاح در سیستان و بلوچستان در دستور کار نیروی انتظامی است

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد استفاده از سلاح درسیستان و بلوچستان بدون هیچ ممنوعیتی گفت: طرح جمع آوری سلاح در این استان در دستور کار نیروی انتظامی است و به این منظور جلساتی متعددی با سران قوم ها در این استان انجام شده واین مشکل با اتفاق نظر آنها حل می شود.

وی هم چنین در مورد استعمال حشیش توسط دانش آموزان دبیرستانی گفت : آمار و ارقامی در این زمینه ندارم که تا چه اندازه ای به مدارس ورود یافته و عقیده ای به این قصه ندارم .

وی درمورد فعالیت پلیس سایبری گفت: نیروی انتظامی با رصد کامل فضای مجازی وهم چنین با پیش بینی و اقدامات پیش گیرانه و پیش دستانه سعی دارد که مشکل خاصی در این حوزه پیش نیاید از سوی دیگر در پلیس سایبری آمادگی کامل برای رصد فضای سایبری وجود دارد و با هراتفاق مجرمانه ای برخورد خواهد شد.

منتظرالمهدی با بیان اینکه فعالیت رمال ها در فضای سایبری در حال افزایش ا ست، گفت: پلیس فتا با این مساله برخورد خواهد کرد.

وی در مورد همکاری رسانه ها با پلیس گفت: رسانه ها همواره پشتیبان، حامی و ابزار نیروی انتظامی در عملکردها است اما امنیت یک تیغ دولبه است که باید برخی از مسایل را رعایت کنیم چرا که برخی از مسایل اگر در جامعه اشاعه یابد به صلاح نیست اما رسانه می تواند آنها را به صورت موردی به ما اطلاع دهد تا برخورد کنیم.

منتظرالمهدی تصریح کرد : اما برخی از مسایل در جامعه مسا له تب است تا سیستم های دفاعی بدن برای مقابله با میکروب ها آماده شود به همین دلیل گاه نیاز است تا استرس به جامعه وارد شود تا آمادگی در مردم به وجود آید اما برخی از مسایل را نمی توان مطرح کرد چرا که احساس امنیت چیزی نیست که به راحتی بدست آید و به راحتی آن را از دست داد.

** ساماندهی زنان کارتن خواب به عهده شهرداری است

منتظرالمهدی با بیان اینکه ساماندهی زنان کارتن خواب از وظایف شهرداری است گفت : شهرداری موظف است تا نسبت به جمع آوری آنها اقدام کند اما نیروی انتظامی نسبت به نظم وانتظام بخشی وهم چنین پشتیبانی از آنها آمادگی دارد وهر گاه شهرداری اقدام کند نیروی انتظامی آماده حمایت است.

وی درمورد برخورد با دوردور ماشین های لوکس گفت : وجود چنین ماشین هایی زمینه ایجاد فاصله طبقاتی است که تبعات آن در جامعه بسیار زیاد است.

وی با اشاره به برخورد نیروی انتظامی با دوردورهای این ماشین ها و بازخورد مردم نسبت به عملکرد ناجا گفت: در برخورد با این خودروها صرفا تخلفات مدنظر است .بر این اساس نه پورشه بودن خودروها نه پراید بودن آنها ونه سرنشینان این خودروها مهم است بلکه با آنها اگر از مدار اخلاق و قانون عبور کنند برخورد خواهیم کرد.

منتظرالمهدی اضافه کرد: در این حوزه هرچه را که لازم باشد افکار عمومی بدانند اطلاع رسانی شفاف کرده و برای تنویر افکار عمومی اطلاع خواهیم داد.

وی ادامه داد : عزم و اراده نیروی انتظامی پالایش درون سازمانی است بر این اساس هرگاه سیستم های نظارتی ، صیانتی و بازرسی متوجه شوند و بعضی از موارد قانون و اخلاق تخطی کرده با آنها برخورد و نتایج آن اعلام خواهد شد.

وی در مورد استفاده از سربازان برای انجام کارهای خدماتی در کلانتری ها گفت : نباید از سرباز به هیچ وجه در کارهای خدماتی استفاده شود و اگر مردم موردی را مشاهده کرده اند اطلاع دهند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.