منطقه ۲۲ تهران دوباره به شبکه جهانی ایمن ملحق شد

double-quot

تهران – جارپرس – شهرداری منطقه ۲۲ تهران بعنوان اولین منطقه در کلانشهرهای کشور با برگزاری مراسم ویژه ای، الحاق مجدد خود را به شبکه جهانی ایمن جشن گرفت. به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲ تهران ، این اتفاق خوشایند با حضور شهردار، مسئولان و کارکنان منطقه همچنین اعضای مرکز همکاریهای سازمان

کد خبر : 9436
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 22 اردیبهشت 1394 - 12:37
منطقه ۲۲ تهران دوباره به شبکه جهانی ایمن ملحق شد
تهران – جارپرس – شهرداری منطقه ۲۲ تهران بعنوان اولین منطقه در کلانشهرهای کشور با برگزاری مراسم ویژه ای، الحاق مجدد خود را به شبکه جهانی ایمن جشن گرفت.

به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲ تهران ، این اتفاق خوشایند با حضور شهردار، مسئولان و کارکنان منطقه همچنین اعضای مرکز همکاریهای سازمان بهداشت جهانی در مجموعه اجتماعی و فرهنگی امام علی (ع) گرامی داشته شد.

قاسم مولایی شهردار منطقه در این برنامه با استقرار در جایگاه سخنران، با یادآوری تاکیدات دکتر قالیباف شهردار تهران در خصوص بهره گیری از تجارب ارزشمند جامعه ایمن همچنین مشارکت شهروندان برای پیوستن به شبکه شهرهای ایمن جهان، با تبریک الحاق مجدد منطقه به این شبکه جهانی به شهروندان این منطقه گفت: « منطقه ۲۲ از بدو تاسیس عناوین و افتخارات بسیاری کسب کرده و اولین منطقه ای است که به شبکه جهانی جامعه ایمن پیوسته است. موضوع امنیت و حفظ سلامت شهروندانش موضوعی است که در هر جامعه ای دارای اهمیت است. جامعه ایمن امروزه مهمترین موضوع اجتماعی است که شهرداری تهران در دستور کار قرار داده است که اجرای طرح خط سفید نمونه بارز برنامه ای است که به منظور تحقق جامعه ایمن، مدتی است در مناطق مختلف شهرداری تهران دنبال می شود.»

وی در ادامه صحبتهای خود با اشاره به اینکه عملیاتی شدن طرح خط سفید، موجب ارتقای سطح سلامت و ایمنی و حفظ نظم و انضباط اجتماعی با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی می شود، تصریح کرد: « همه افرادی که در جامعه زندگی می کنند سرمایه های اجتماعی یک جامعه هستند که باید امنیتشان تضمین شود و بخشی از وظیفه تامین امنیت این سرمایه های اجتماعی، برعهده شهرداری هاست. استاندارد سازی معابر، مناسب سازی معابر برای تردد معلولان و جانبازان، اصلاحات هندسی برای کاهش تصادفات و … از جمله وظایفی است که شهرداری با ایفای آنها، ایمنی زندگی شهروندان را افزایش می دهد. خوشحال و شاکریم که در منطقه ۲۲ با همت و تلاش همکاران تلاشگرمان و بهره گیری از راهنماییهای اعضای مرکز همکاریهای سازمان بهداشت جهانی، شاهد الحاق مجدد منطقه بعنوان اولین منطقه از تهران به شبکه جهانی جامعه ایمن هستیم و اگر این اتفاق دارد از نو رخ می دهد، به دلیل اهتمام همکاران بر رفع معضلات ، کاستی ها و تقویت ضعفها بوده است. »

شهردار منطقه ۲۲ در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه این موفقیت تنها برای شهرداری نیست بلکه شهروندان و دستگاههای متولی رفاه و اسایش مردم هم در آن دخیلند، تصریح کرد: « شهرداری مجری طرحها و شهروندان و از جمله جامعه معلمان در بحث فرهنگسازی برای تغییر نگرش در موضوعات اجتماعی هستند. امروز کسب افتخار دیگری را در منطقه شاهدیم و امیدواریم بتوانیم این امتیاز و موفقیت را حفظ کرده و به دیگران برسانیم.»

مولایی در انتهای صحبتهایش از همراهی و همکاری شهروندان، سازمانها و ارگانهای خدمات رسان، تمامی مسئولان منطقه از شهرداران و معاونان گذشته منطقه ۲۲ تا کنون و تمامی همکارانش در به ثمر رساندن طرحهای موفق و کسب افتخارات متعدد برای منطقه تشکر و قدردانی کرد.

پروفسور شونبرگ نماینده شبکه جهانی جامعه ایمن نیز در بخش پایانی این مراسم با ارائه اطلاعاتی در خصوص تشکیل جامعه ایمن گفت: « حق هر بشری، برخورداری از ایمنی است و پیشگیری از حوادث نیازمند یاری افراد جامعه است؛ برنامه هایی که باید همه گروهها و زنان و مردان را در بربگیرد و دستاوردهای آنها نیز مدنظر قرار گرفته شود. در این میان ارتباط با شبکه جامعه ایمن نیز یک ضرورت است. در این زمینه ها، نیازمند الگویی برای جامعه ایمن هستیم که منطقه ۲۲ نمونه ای بسیار خوب در این زمینه بود. این منطقه با محور قرار دادن ایزو ۱۴۰۰۱ فعالیتهای بسیاری انجام داده است. امیدوارم این منطقه در شبکه جهانی همچنان فعال باشد.»

در پایان این مراسم تفاهم نامه ۵ ساله برای ادامه همکاری میان شهرداری منطقه و شبکه جامعه ایمن به امضای شهردار منطقه ۲۲، قائم مقام شهردار و پروفسور گلدبرند شونبرگ نماینده شبکه جهانی جامعه ایمن رسید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.