ملی پوشان والیبال یک بار دیگر برزیل را شکست دادند

double-quot
تهران – جارپرس – تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خانگی خود در لیگ جهانی والیبال موفق به شکست پرافتخارترین تیم این رقابت ها شد تا زرد پوشان برزیل یک شکست دیگر برابر ایران تجربه کرده باشند.
کد خبر : 3800
تاریخ انتشار : شنبه 24 خرداد 1393 - 4:18
ملی پوشان والیبال یک بار دیگر برزیل را شکست دادند

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا،تیم های ملی والیبال ایران و برزیل از ساعت ۲۱ روز جمعه در هفته چهارم لیگ جهانی والیبال در سالن ۱۲ هزارنفری آزادی به مصاف یکدیگر رفتند.

ملی پوشان ایران در این بازی سه بر دو برزیل را شکست دادند تا دو امتیاز شیرین از این تیم کسب کنند.

شاگردان رزنده سرمربی تیم ملی والیبال برزیل در ست های اول و سوم با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۰به پیروزی رسیدند اما در ست های دوم، چهارم و پنجم این بازی به ترتیب با ۲۷ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۷ و ۱۵ بر ۹ مغلوب ایران شدند.

اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، سید محمد موسوی، آرمین تشکری، ،فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی پور و عبدالرضاعلیزاده استفاده کرد.

همچنین مهدی مهدوی، امیر غفور، عادل غلامی و علیرضا مباشری در نیمکت ذخیره های تیم ملی والیبال ایران قرار گرفتند تا در صورت نیاز به بازی بروند.

۱۲ بازیکن تیم ملی برزیل نیز در این بازی برونو رزنده، ایزاک سانتوس، والاس ده سوزا، لوکاس ادواردو، لیندرو ویسوتو، موریلو اندرس، ریکاردو لوکارلی، لوئیز فیلیپه فونتلس، سانتوس جونیور، مائوریکو سیلوا، ماریو پدریرا جونیور و رافائل الیویرا بودند.

ولادیمیر چوک ناظر صربستانی فدراسیون جهانی والیبال نظارت بر این بازی را بر عهده داشت و فیلیپ وریک از فرانسه و آندری زنویچ از روسیه داوران دیدار نخست ایران و برزیل بودند.

تمامی صندلی ها و سکوهای سیمانی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی امروز پر از جمعیت و وزیر ورزش و جوانان نیز یکی از تماشاگران این دیدار بود.

دومین مسابقه تیم های ملی والیبال ایران و برزیل در چارچوب هفته چهارم لیگ جهانی والیبال یکشنبه ۲۵ خردادماه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار می شود.

گزارش کامل دیدار تیم های ملی والیبال برزیل و ایران به قرار است:

** ست نخست ( ایران ۱۸ – برزیل ۲۵)

برزیل امتیاز اول ودوم را گرفت، اما در کسب امتیاز سوم ناموفق شد. وقت استراحت اول ۸ بر ۵ به سود برزیل گرفته شد. در ادامه بازیکنان برزیل از توپ های برگشتی به خوبی استفاده کردند و فاصله امتیاز های خود را حفظ کردند. بازی سرعتی دستور کار برزیل بود تا در امتیاز ۱۳ بر ۹ کواچ نخستین وقت استراحت خود تقاضا کرد. در امتیاز ۱۴ بر ۱۱ سرویس میرزاجانپور به تور برخورد کرد تا اختلاف چهار امتیاز شود. در نهایت برزیل وقت استراحت دوم را ۱۶ بر ۱۲ به سود خود گرفت و کواچ کمی عصبانی شد. در امتیاز ۱۹ بر ۱۴ پاهای شهرام محمودی به بازیکن برزیل برخورد کرد و کار به بررسی ویدیویی برای وضعیت ضربه اسپک شهرام محمودی شد. در امتیاز ۲۰ بر ۱۶ به سود برزیل مهدوی و غفور به جای معروف و محمودی به زمین آمدند.

در امتیاز ۲۳ بر ۱۸ کواچ دومین وقت استراحت خود را گرفت. به نظر می رسید حضور جمعیت فراوان در سالن ۱۲ هزار نفری نتوانست کمکی به تیم ملی والیبال ایران نکرد و در نهایت ملی پوشان ایران ست نخست را ۲۵ بر .. به حریف واگذار کردند.

از ۱۸ امتیاز ایران در این ست، ۶ امتیاز را اشتباهات بازیکنان برزیل برای ایران به دست آورد. بازیکنان برزیل در این ست در سرویس های پرشی با مشکل روبرو بودند اما در سرویس های موجی بهتر کار کردند.

** ست دوم ( ایران ۲۷– برزیل ۲۵)

در ابتدای ست دوم اولین امتیاز را ایران گرفت و سرمربی برزیل درخواست بررسی ویدیویی این امتیاز شد که بعد از بررسی امتیاز ایران تایید شد. در ادامه برزیل دو امتیاز گرفت و شهرام محمودی بازی را دو بر دو کرد. کواچ با معدنی مشورت کرد زیرا برزیل دو امتیاز جلو افتاد. روند برتری برزیل ادامه یافت تا اینکه در امتیاز ششم دو تیم برابر شدند و در امتیاز هفت ایران پیش افتاد. مجتبی میرزاجانپور سرویش خراب شد و دو تیم در امتیاز هفت برابر شدند و شهرام محمودی جا خالی انداخت وقت استراحت اول ۸ بر ۷ به ایران رسید. در ادامه ست برتری تیم ایران ادامه یافت و در حالی که در امتیاز ۱۱ دو امتیاز جلو بود سرویس قائمی در زمین برزیل خوابید و رزنده مجبور به گرفتن وقت استراحت شد تا فاصله افزایش نیابد. اما بازیکنان ایران یک امتیاز دیگر گرفتند. در امتیاز ۱۳ بر ۱۱ توپ دفاع شده معروف اوت گرفته شد که بررسی ویدیویی آن را روی خط نشان داد اما داور باز هم رای به امتیاز برزیل داد و رای اعتراض کواچ، بازیکنان و تماشاگران را به همراه داشت. وقت استراحت دوم ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران گرفته شد.

امتیاز ۱۷ را شهرام محمودی گرفت و دو تعویض برزیلی را رزنده در امتیاز ۱۷ بر ۱۴ انجام داد. بازیکن شماره ۱۰ برزیل امتیاز شانزدهم را از سرویس می گیرد تا دو تعویضی سرمربی دو امتیاز متوالی برای این تیم گرفته باشد. در امتیاز ۱۹ برزیل اختلاف خود را با ایران یک امتیاز کرد که اسپک قائمی اختلاف را دو امتیاز کرد اما سرویس معروف به خارج رفت. در امتیاز ۲۰ بر ۱۹ جاخالی قائمی امتیاز ۲۱ را برای ایران به همراه داشت اما سرویس او به خارج می رود. سرویس بازیکن شماره برزیل نیز به تور برخورد می کند. مهدوی در امتیاز ۲۳ بر ۲۱ به جای معروف به زمین رفت و کمک مربی برزیل به رزنده گفت وقت استراحت بگیر و او گرفت. معروف به زمین برگشت و در امتیاز ۲۴ بر ۲۲ غلامی به جای میرزاجانپور برای زدن سرویس به بازی رفت . در امتیاز ۲۴ بر ۲۳ کواچ وقت استراحت گرفت و بعد دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر شدند. موسوی امتیاز ۲۵ را گرفت اما دو باره در امتیاز ۲۵ مساوی شدند. معروف پاس دوم را جاخالی انداخت ایران ۲۶ شد و محمودی نیز امتیاز ۲۷ را به دست آورد تا ۲۷ بر ۲۵ این ست به سود ایران پایان یابد. دو تیم یک بر یک مساوی شدند.

** ست سوم ( ایران ۲۰– برزیل۲۵)

در ست سوم استرس دو تیم کمتر شد و برزیل و ایران تا امتیاز سه با هم مساوی پیش رفتند اما در ادامه سه امتیاز متوالی به برزیل رسید تا میرزاجانپور امتیاز چهارم ایران را به دست آورد و قائمی پنجمین امتیاز را گرفت که کواچ نیز از او تشکر کرد. سرویس دوم مجتبی به تور برخورد کرد. وقت استراحت اول ۸ بر ۵ به سود برزیل گرفته شد.

سرویس موسوی به تور برخورد کرد امیتاز برزیل ۹ شد و این تیم امتیاز دهم را از اسپک و برخورد به دفاع ایران گرفت. در امتیاز ۱۱ بر ۷ علیزده مصدوم شد و کواچ به ناچار وقت استراحت گرفت. اما علیزاده به بازی برنگشت و تیم ایران بدون لیبرو بازی را ادامه داد. در امتیاز ۱۱ بر ۸ علیزاده به بازی برگشت. دو سرویس برزیل و ایران به اوت می رود. دو امتیاز متوالی ایران به دست می آورد. در امتیاز ۱۵ بر ۱۳ غلامی به جای تشکری به زمین رفت اما وقت استراحت دوم ۱۶ بر ۱۳ به برزیل رسید.

در امتیاز ۲۰ بر ۱۷ به سود برزیل معروف و محمودی بیرون آمدند و مهدوی و غفور به میدان آمدند. دو تعویض برزیل نیز در امتیاز ۲۱ بر ۱۷ انجام شد. دفاع ناقص موسوی امتیاز ۲۲ بر ۱۷ را برای برزیل به همراه داشت و کواچ وقت استراحت گرفت. امتیاز ۱۸ را میرزاجانپور به دست آورد و میلاد عبادی پور جانشین او در زمین شد. سرویش عبادی خراب شد. ایران دو امتیاز متوالی گرفت اما در نهایت این ست را برزیل ۲۵ بر ۲۰ از آن خود کرد تا امتیاز ست حساسی را گرفته باشد.

** ست چهارم ( ایران ۲۵ – برزیل ۱۷)

در ابتدای این ست غلامی در ترکیب تیم ایران قرار گرفت و امتیاز اول را نیز معروف از دست داد، اما در ادامه رقابت پایاپای بود تا دو تیم سه بر سه برابر شدند. سپس تیم ایران سه امتیاز متوالی گرفت و ۶ بر ۳ سرمربی برزیل وقت استراحت گرفت. در ادامه ایران یک امیتاز به برزیل داد و دو امتیاز گرفت تا وقت استراحت اول ۸ بر ۴ از برزیل گرفت.

در ادامه توپ گیری عالی علیزاده را میرزاجانپور به اوت زد و شهرام امتیاز نهم را برای ایران به دست آورد و سعید معروف یک جاخالی انداخت تا ایران ۱۰ بر ۵ از برزیل پیش بیافتد. مجتبی میرزاجانپور امتیاز ششم را برزیل با سرویس داد و برزیل نیز سرویس خود را به اوت زد.

در امتیاز ۱۲ بر ۶ دو تعویضه برزیل انجام شد و اسپک محمودی با سه دفاع برخورد کرد تا برزیل ۷ شود. وقت استراحت دوم این ست ۱۶ بر ۹ به سود ایران شد. سرمربی برزیل از این نتیجه عصبانی شد اما قدرت ایران چاره ای جز تسلیم شدن برای او نداشت.

در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ سرویس برزیل به اوت رفت تا ایران ۱۷ امتیازی شود. در امتیاز ۱۸ بر ۱۲ درخواست بررسی ویدیویی شد تا داخل بودن سرویس برزیل بررسی شود که تایید شد و نتیجه ۱۷ بر ۱۳ شد. یک امیتاز دیگر برزیل از سرویس گرفت و کواچ نیز درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز ۱۹ بر ۱۴ میرزاجانپور امتیاز سرویس گرفت. در امتیاز ۲۴ بر ۱۷ به سود ایران، برزیل دو تعویضه انجام داد. یک بطری نیز به زمین پرتاب شد. در نهایت تیم ملی والیبال ایران این ست را ۲۵ بر ۱۷ به سود خود خاتمه داد تا یک امیتاز از برزیل در تهران گرفته باشد.

** ست پنجم ( ایران ۱۵– برزیل۹ )

باز ایران امتیاز نخست را گرفت. امتیاز دوم نیز بعد از سه بار گردش در دو زمین به ایران رسید و همچنین امتیاز سوم. سرمربی برزیل وقت استراحت گرفت تا از روند امتیاز گیری ایران جلوگیری کند. در ادامه برزیل دو امتیاز متوالی به دست آورد. ملی پوشان ایران سه امتیاز متوالی به دست آوردند تا ۶ بر دو رزنده دومین وقت استراخت را بگیرد. در ست پنجم وقت استراحت اول ۸ بر ۲ به سود ایران به دست آمد تا اقتدار والیبال ایران به همه ثابت شود.

تیم ملی والیبال ایران ست پایانی را ۱۵ بر ۹ به نام خود تمام کرد تا در نهایت سه بر دو پیروز این میدان سخت باشد و دو امتیاز دیگر کسب کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.