خطیب جمعه تهران: از اقدامات شایسته دولت قدردانی می کنم

double-quot

تهران – جارپرس -خطیب جمعه تهران هفته دولت را به رییس جمهوری و اعضای کابینه یازدهم تبریک گفت و از اقدامات شایسته ای که دولت در این مدت انجام داده است، قدردانی کرد.

کد خبر : 5065
تاریخ انتشار : جمعه 7 شهریور 1393 - 13:59
خطیب جمعه تهران: از اقدامات شایسته دولت قدردانی می کنم

آیت الله کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران افزود: در راس این اقدامات شایسته مواضع روشن دولت در قبال مسایل منطقه، حماس، عراق، سوریه و زیاده خواهی های دنیای سلطه و در راس آنها آمریکای جهانخوار است که به حمدالله به تبعیت از رهبر بزرگوار، دولت در این مسایل مواضع شفاف و خداپسند دارد.

صدیقی با اشاره به اهتمام دولت تدبیر و امید به موضوع سلامت مردم و اجرای طرح تحول سلامت گفت: از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دولت برای این طرح مبارک تقدیر و تشکر می کنیم.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: همچنین چند تذکر به تبعیت از رهبر معظم انقلاب که یک منشور جامع اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است، می دهم، دولتی که چنین راهنما و حکیمی داشته باشد و نتواند خود را تطبیق دهد ورشکسته است و به جایی نخواهد رسید.

** دولت مسئولیت سنگینی دارد

امام جمعه موقت تهران گفت: به دو سه نکته از ۱۵ نکته ای که رهبر معظم انقلاب فرمودند، تاکید می کنم و امیدوارم تلقی به دلسوزی شود. خدا را شاهد می گیرم هم در دولت قبلی با اینکه در اواخر دولت جز منتقدان جدی بودیم اما هیچگاه حاضر به شکست آنها نشدیم.

وی با بیان اینکه شکست دولت شکست شخص نیست، اظهار داشت: دولت سکاندار مسایل اجرایی کشور است و مسوولیت سنگینی دارد که اگر دولت ناکارآمد و ناموفق باشد، ملت زیان می بیند و برای ما افتخار نیست، دولتی بیاید و از رهبری انتصاب دریافت کند اما گرفتار نوسان، تزلزل، سوء رفتار و بداخلاقی شود و خدا می داند ناراحت می شویم و دلمان می سوزد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: ما دوست داریم دولت اسلامی در طراز مکتب امیرالمومنین علی (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به گونه ای باشد که اگر امام زمان (عج) اکنون ظهور کند، به قدری متدین، باظرفیت، امین و ولایتمدار باشند که شایستگی داشتن مسوولیت هنگام ظهور امام زمان (عج) را نیز دارا باشند.

** رفع نگرانی های مردم در راس اولویت ها باشد

صدیقی با یادآوری این نکته که آرزوی تک تک مردم این است که کشور سرافراز و مشکلات کشور رفع شود، تصریح کرد: گرانی بردوش اقشار کم در آمد سنگینی می کند و نابسامانی فرهنگی و فساد اداری و غیر اداری آنها را می رنجاند، مردمی که ۳۶ سال زیر پرچم ولایت با همه مشکلات ایستاده و دست و پنجه نرم کرده و صحنه را خالی نکردند و تا امروز این پرچم عزت را در اهتزار نگاه داشتند.

وی تاکید کرد: بنابراین خدمت به این مردم، رفع نگرانی های مردم متدین و انقلابی باید راس اولویت های دولت باشد.

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دهه کرامت و ماه ذی القعده گفت: این چله از اول ذی القعده تا روز دهم ذی حجه که روز عید قربان است، فرصتی خوب برای خودسازی و خلوت با خدا است.

وی فرارسیدن دهه کرامت و ولادت کریمه اهل بیت (ع) مادر علم و علما حضرت فاطمه معصومه (س) و ولادت ولی نعمتمان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را تبریک گفت.

** تجلیل از شهیدان رجایی و باهنر

خطیب جمعه تهران با اشاره به سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر نیز گفت: کاش همه روسای جمهور خود را به نقطه ای می رساندند که حضرت امام راحل آنها را اینگونه تایید می کردند. حضرت امام (ره) در خصوص شهید رجایی فرمودند در مطالعاتی که در حالات این بزرگوار کردم به این نتیجه رسیدم که دست فروشی ایشان و ریاست جمهوری هیچ تفاوتی برایش نداشت و خدمتگزاری بی ادعا و به دور ازغرور و تکبر بود.

صدیقی درباره شخصیت شهید باهنر نیز گفت: شهید باهنر نیز عالم، مربی بزرگوار و انسان متواضعی بودند که شهادت هر دو؛ ازجهتی تبریک دارد و از سوی دیگر نبود آنها برای ما ضایعه است که آن را تسلیت می گویم.

امام جمعه این هفته تهران گفت: هفته دولت که به مناسبت شهادت این شهیدان رجایی و باهنر نامگذاری شده، دارای پیام است و آن اینکه دولت ها با امتیازات اخلاقی، فداکاری ها و ولایتمداری نه ولایتمداری شعاری بلکه شعوری و عملی که در وجود شهیدان رجایی و باهنر بود، خود را تطبیق دهند. قبل از آنکه رییس جمهور یا وزیر باشند بنده خدا باشند و قبل از آنکه صاحب منصب باشند، خدمتگزار بندگان خدا، بی ادعا، بی تکبر و جان برکف و از خود گذشته باشند.

** پرهیز از دو قطبی کردن جامعه

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود گفت: از جمله نکاتی که رهبر معظم انقلاب فرمودند پرهیز از دو قطبی کردن جامعه است؛ فتنه یک زیان، خسارت، قانون شکنی، هنجار شکنی، ایجاد اختلاف و مردم را به جان هم انداختن بود و از آثار شوم آن دو قطبی شدن جامعه است.

صدیقی ادامه داد: اینکه دولت نتواند انسجام ملی و اعتماد دینی را کسب کند، ایجاد نگرانی کند، گروهی این طرفی باشند و گروهی آن طرفی و در داخل خانه بین اعضای خانه بگو مگو ایجاد شود، از خسارت های مهم است، باید دولت همچون دولت رجایی باشد و صددرصد مجری دستورات ولی فقیه در چارچوب قانون اساسی و قوانین مدون باشد.

خطیب جمعه تهران اظهار داشت: برخی دولت های ما توسعه اقتصاد غربی را در سر می پروراندند، دیدید که در نهایت دوام نیاورند و نتوانستند افکار عمومی را با خود همراه کنند، دولتی آمد که لیبرال دموکراسی بود، به توسعه سیاسی فکر می کرد و هنجارهای اسلامی جامعه را کمرنگ می کرد، دیدید که نتوانست محبوبیت داشته باشد.

صدیقی اضافه کرد: دولتی نیز داشتیم که قانون مدار نبود، قانون گریز بود و دیدیم که آن هم چه کرد؟ اینها برای دولت فعلی عبرت است که هم به فکر اقتصاد مقاومتی اسلامی باشد و هم فرهنگ شیعی و اهل بیت(ع)، اخلاق، ازدواج جوانان و رونق بازار را مورد توجه بیش از پیش قرار دهد و به جای پرداختن به مسایل حاشیه ای و به قول گذشتگان «توسعه سیاسی»، وارد گود شود و در خدمت مردم باشد.

وی ادامه داد: نکته دیگر رعایت خط قرمزها و فاصله گرفتن از فتنه است، مساله استیضاح پیام دارد باید دولت عزیز و محترم این پیام را دریافت کند ما در ابتدا هم گفتیم مساله دانشگاه بسیار مهم است دانشگاه باید دین مدار، فرهنگ مدار و علم مدار باشد. آنجا نه ستاد تبلیغات انتخاباتی و نه باشگاه سیاسی برای سیاست بازها است. لذا باید وزیری متدین، اخلاقی، ولایت مدار که نه فقط گروهی راضی باشند، معرفی شود تا مردم از جوان و دانشجوهای خود نگران نشوند.

امام جمعه این هفته تهران گفت: امیدوارم خدا این دولت را در رفع مشکلات مردم و حفظ دیانت خودش که این فرصت گذرا است، یاری کند. یک چهارم عمر دولت سپری شده است و همه منتظر قدمهای جدی در رونق دین، اقتصاد، اتحاد، معنویت، معرفت و عزت هستیم.

صدیقی ادامه داد: افت دو درجه علمی در شان این دولت نیست، ما در منطقه دارای رتبه نخست علمی و در جهان رتبه ۱۶ بودیم، امیدواریم هرچه زودتر وزیری که عهده دار این جهات باشد، معرفی شود تا برای همه متدینین موجب شادی و خوشحالی شود.

وی در پایان به مساله عراق اشاره کرد و گفت: برای شیعیانی که در محاصره داعش قرار گرفتند هم دعا و هم حمایت معنوی کنید. انشاءالله دولت عراق را که استقرار یافته و پشتوانه معنویی نیز دارد، به زودی از این بن بست خارج شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به پیروزی مردم غزه گفت: این پیروزی را به مقاومت، لبنان، سوریه، عراق و حماس تبریک می گوییم که یک ورق ننگین به پرونده سیاه صهیونیست های کودک کش اضافه شد.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به مردم غزه حمله ددمنشانه کرد اما نتیجه ای جز منفوریت بیشتر به دست نیاورد، گفت: امیدوارم مساله یمن نیز رفع شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.