تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

double-quot

تهران – جارپرس -عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

کد خبر : 4165
تاریخ انتشار : یکشنبه 15 تیر 1393 - 10:27
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

  به گزارش جارپرس از خانه ملت،‌ حسین سبحانی نیا عضو هیأت رئیسه مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۵ تیر) تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد، که به شرح ذیل است:

جدگال نماینده چابهار در تذکر به رئیس جمهور خواستار توضیح علت حذف نام بلوچستان از سربرگ‌های کاغذهای اداری چابهار. شد

بهمنی و مددی نمایندگان سراب و میانه نسبت به جلوگیری از کاهش تعداد مدارس استعدادهای درخشان و سمپاد و تسریع در حل مشکل بیمه طلایی هزینه های دندانپزشکی معلمان در تذکر به وزیر آموزش و پرورش تذکر دادند.

همچنین این نمایندگان در تذکری به وزیر تعاون ،‌کار و رفاه امور اجتماعی خواستار توضیح علت عدم برنامه ریزی صحیح جهت اشتغال زایی در مناطق محروم و شهرستان های کوچک به ویژه میانه و سراب شدند.

بهمنی نماینده سراب نسبت به  تسریع در اجرای طرح دو بانده کردن مسیر سراب – بستان آباد و شروع مسیر سراب – نیربه وزیر راه و شهرسازی متذکر شد.

بائوج لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر نیرو تذکر داد و بر تسریع در حل مشکل آب آشامیدنی شهرستان لنگرود تاکید کرد.

کریمی قدوسی، پژمان فر، کائیدی، کوثری،‌آشتیانی عراقی، حسینی ، آلیا، موسوی نژاد ،‌بذرپاش و حسینیان در تذکری به وزیر آموزش و پرورش بر لزوم اهتمام جدی در اجرای سند تحول آموزش و پرورش و عدم توجه به مشاوره افراطیون مشارکتی در جهت اجرایی نشدن فرامین مقام معظم رهبری تاکید کردند.

نمایندگان مذکور همچنین به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر داده و برایستادگی بر اصول حکومت اسلامی و جلوگیری از فعالیتهای ضد فرهنگی در حوزه های کتاب و سینما تاکید کردند.

همچنین این نمایندگان به وزیر ارتباطات و فن آوری جهت هر چه سریعتر فعال نمودن شبکه ملی اطلاعات و عدم پرداخت به موضوعات فردی مانند پهنای باند و رفع فیلتر تذکر دادند و در تذکر آخر خود به وزیر دادگستری خواستار ‌اهتمام جدی در اجرای حکم ممنوع الخروج،‌ممنوع التصویر و ممنوع البیان بودن آقای خاتمی توسط قوه قضائیه شدند.

قادری نماینده شیراز به وزیر راه و شهرسازی نسبت به  ضرورت بهسازی و تعریض جاده های دهستان های شیراز تذکر داد و همچنین در تذکری به رئیس جمهور بر تسریع در تدوین و تصویب تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ تاکید کرد.

حسینی نماینده قصرشیرین ،‌سرپل ذهاب و گیلانغرب به وزیر اقتصاد و دارایی  نسبت به بخشودگی دیرکرد و جرائم وام های کشاورزان استان کرمانشاه و استمحال و تقسیط وام های آنها، به وزیر جهاد کشاورزی درباره تسریع در حل مشکل کشاورزان نخود کار استان کرمانشاه،  به وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت به ضرورت واگذاری معادن قیر استان کرمانشاه حسب ضوابط و مقررات جاری کشور، به وزیر نیرو در مورد آبرسانی به روستاهای شهر سرمست و به وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  نسبت به لزوم تامین پزشک و دارو در ساعات غیر اداری درمانگاه شهر سرمست تذکر داد.

فتاحی نماینده شهر بابک به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد و خواستار توضیح علت کیفیت نامناسب تراکتورهای ساخت داخل و لزوم جلوگیری از ورود تراکتورهای رومانیایی و آلمانی شد.

ابوترابی نماینده نجف آباد به وزیر آموزش و پرورش تذکر داده و خواستار  توضیح علت عدم اجرای قانون جامع ایثارگران راجب به بازنشستگی پیش از موعد فرزندان شد.

بشیری نماینده پاکدشت به وزیر نیرو تذکر داد و بر  تسریع در حل مشکل آب شرب روستای علی آباد و علی آباد بخش شریف آباد و قلعه نو بخش مرکزی پاکدشت تاکید کرد.

موسوی نماینده لامرد و مه به وزیر علوم ، تحقیقات و فن آوری نسبت به توضیح علت برگزاری مصاحبه مجدد علمی برای بورسیه های دانشگاههای کشور برخلاف ضوابط قانونی تذکر داد.

کارخانه ای نماینده همدان، فامنین به رئیس جمهور درباره پرهیز از حاشیه پردازی و تمرکز بر کار و تلاش و رعایت صداقت و امانت در قول و عمل که موجبات علاقمندی مردم به دولت را فراهم می‌سازد متذکر شد.

کارخانه ای همچنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت به برخورد مناسب و جدی با سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان به علت عدم شئون شغلی و اداری تذکر داد.

مفتح نماینده تویسرکان به وزیر نیرو درباره اجرای مصوبات و دستورات وزیر در جلسات ملاقات با نمایندگان تذکر داد.

قائید رحمت نماینده درود و ازنا به وزیر راه و شهرسازی تذکر داد و بر نظارت بیشتر در اجرای استاندارد اصولی آزادراه خرم آباد اراک حدفاصل درود و بروجرد تاکید کرد، همچنین در تذکر  به وزیر علوم ، تحقیقات و فن آوری و آموزش و پرورش بر تسریع در افتتاح دانشگاه دولتی شهرستان درود و پذیرش دانشجو در سال جاری و تسریع در ساخت مدرسه در مناطق محروم درود و ازنا به ویژه محله ناصرالدینی تاکید کرد.

حیدری طیب نماینده کرمانشاه، احمدی نماینده کنگاور، حسینی نماینده قصرشیرین سرپل ذهاب و گیلان غرب به وزیر اطلاعات و وزیر کشور تذکر دادند و خواستار توضیح علت وقوع حمله توریستی در منطقه تازه آباد استان کرمانشاه شدند.

مصطفی رحماندوست نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به وزیر جهاد کشاورزی درباره توضیح علت ورود ژلاتین خوک به کشور تذکر داد.

حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و  برخواه و  میمه در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی بر بازنگری در قیمت تضمینی گوشت و مرغ و جلوگیری از وارد کردن خسارت به تولید کنندگان تاکید کرد.

ندیمی و سبحانی نیا نماینده لاهیجان و سیاهکل و نیشابور و فیروزه  در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی بر لزوم توانمندی سازی افراد و گروههای نیازمند ، زنان سرپرست خانوار و معلولان تاکید کردند و همچنین در تذکر به وزیر ورزش و جوانان بر لزوم پیگیری منشور تربیتی نسل جوان و سند ملی توسعه و ساماندهی امور جوانان تاکید کردند.

این دو نماینده در تذکری  به رئیس جمهور بر لزوم بازنگری در تصویب افزایش سالانه ضریب حقوق کارکنان مشمول و غیر مشمول قانون خدمات کشوری برنامه ۵ ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران،  به وزیر راه و شهرسازی بر لزوم بازنگری در سازوکارهای تحقق افزایش حجم عبور و ترانزیت خارجی کالا در برنامه پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی، به رئیس جمهور بر  لزوم بازنگری کمکهای تسهیلات مشوق و حمایت های مستقیم و غیرمستقیم تشکل و اتحادیه ها و شرکت های صادراتی در برنامه پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی نیز تاکید کردند.

جعفری نماینده بجنورد به وزیر علوم تحقیقات و فن آوری درباره  توضیح علت انتصاب همزمان ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان سرپرست دانشگاه علمی کاربردی تذکر داد.

بشیری نماینده پاکدشت و جعفری نماینده بجنورد در تذکر به وزیر علوم ،‌تحقیقات و فن آوری خواستار  توضیح علت صدور بخشنامه توسط دانشگاه آزاد اسلامی موجب ترویج بدحجابی می‌شود، شدند.

طبیب زاده نوری نماینده تهران، ری،‌شمیرانات و اسلامشهر در تذکری  به رئیس جمهور خواستار  توضیح علت سیزده مورد سفر وزرای نفت ، صنعت و معدن ، نیرو، علوم تحقیقات و فن آوری، اقتصاد و امور دارایی ،‌دفاع و پشتیبانی،‌امور نیروهای مسلح با هواپیمای اختصاصی و  به وزیر ورزش و جوانان خواستار ‌توضیح علت  حضور هنرمندان ایرانی به عنوان سفیران فرهنگی ایران با وضعیت نامناسب در مسابقات جام جهانی برزیل شدند.

برومند داشقاپو نماینده پارس آباد، بیله سوار به وزیر اقتصاد و دارایی تذکر داد و خواستار  توضیح علت تاسیس گمرک در ۵۰۰ متری گمرک اصلان دوست شد.

خجسته نماینده همدان و فامنین به وزیر جهاد کشاورزی  نسبت به توجه جدی به صنعت دامداران کشور جهت خودکفایی در تولید گوشت تذکر داد.

رجبی نماینده مینودشت به وزیر بهداشت و درمان درباره تسریع در تکمیل بیمارستان شهرستان کلاله متذکر شد.

اسدی نماینده مشکین شهر به رئیس جمهور تذکر داد و بر لزوم رعایت مفاد تبصره ۲۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کشور در مورد ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تاکید کرد.

کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تذکر داد و بر  لزوم توجه جدی به بیمه تکمیلی تامین اجتماعی  تاکید کرد و همچنین در تذکر به به وزیر جهاد کشاورزی  بر لزوم جلوگیری از واردات برنج با توجه به نزدیکی فصل برداشت برنج تاکید کرد./

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.