بررسی طرح جرم سیاسی در صحن علنی مجلس/ ۶ وزیر میهمان کمیسیون های تخصصی

double-quot

تهران – جارپرس -نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آینده در صحن علنی ضمن بررسی به ۱۶ طرح و لایحه از جمله جرم سیاسی پاسخ های وزیر جهاد کشاورزی را به سوال های برخی نمایندگان استماع می کنند، همچنین ۶ وزیر میهمان کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی هستند.

کد خبر : 4773
تاریخ انتشار : جمعه 24 مرداد 1393 - 4:34
بررسی طرح جرم سیاسی در صحن علنی مجلس/ ۶ وزیر میهمان کمیسیون های تخصصی

به گزارش روز جمعه جارپرس از ایرنا، مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسه علنی دارد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی هفته آینده برای پاسخ به سوال تعدادی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حضور می یابد .

همچنین نمایندگان قرار است هفته آینده رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس را انتخاب کنند.

نمایندگان در جلسات علنی هفته آینده خانه ملت، رسیدگی به گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درمورد طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی و بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانک توسعه اسلامی را ادامه می دهند.

خانه ملتی ها همچنین هفته آتی گزارش شور دوم کمیسیون انرژی درمورد طرح حمایت از صنعت برق کشور و گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار را بررسی می کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات هفته آینده خود گزارش کمیسیون فرهنگی درمورد طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد طرح اصلاح بند (ج) ماده (۱۷۸) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را نیز رسیدگی می کنند.

همچنین رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد طرح اصلاح بند (ز) ماده (۴۴) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی درمورد لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیاتهای انضباطی نیروهای مسلح در دستور کار هفته آینده مجلس قرار دارند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آتی بررسی طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث و بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی را نیز در برنامه کاری خود قرار دارند.

خانه ملتی ها در جلسات هفته آینده گزارش کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس درمورد طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و گزارش کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس درمورد طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی (نحوه رسیدگی به طرح ها و لوایح قانونی)را بررسی می کنند.

نمایندگان بررسی گزارش کمیسیون عمران درمورد طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ (خسارت تاخیر) به کشتی ها و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد طرح اصلاح تبصره (۱) ماده (۶۹) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را در دستور هفتگی خود دارند.

مجلسی ها هفته آتی همچنین گزارش کمیسیون عمران درمورد طرح الحاق یک تبصره به قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک ها و سایر منابع مالی و پولی کشور و گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد طرح جرم سیاسی را بررسی می کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین قرار است رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی را از بین اعضای ثابت کمیسیون با پیشنهاد هیات رییسه و در اجرای تبصره ۱ ماده ۴۸ آیین نامه داخلی مجلس انتخاب کنند.

همچنین قرار است خانه ملتی ها هفته آینده دونفر را به عنوان ناظر در شورای نظارت برسازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران انتخاب کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آینده یک نفر را نیز به عنوان ناظر در هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب می کنند.

نمایندگان ملت هفته آتی همچنین دو نفر را به عنوان عضویت در هیات نظارت اندوخته اسکناس و سه نفر را برای عضویت در شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی برمی گزینند.

خانه ملتی ها هفته آینده قرار است دو نفر را نیز به عنوان ناظر در هیات واگذاری فعالیت ها و بنگاه های دولتی به بخش غیردولتی انتخاب کنند.

** ۶ وزیرهفته آینده به مجلس می روند/ ظریف در کمیسیون امنیت ملی

محمد جواد وزیر امور خارجه سه شنبه آینده برای پاسخ به پرسش برخی از نمایندگان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور می یابد.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته آتی گزارش رییس کارگروه روابط خارجی درخصوص روابط جمهوری اسلامی ایران با عربستان سعودی را استماع می کنند.

اعضای این کمیسیون آخرین اخبار و تحولات روابط جمهوری اسلامی ایران با جمهوری اسلامی پاکستان را نیز در جلسه روز یکشنبه آینده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی می کنند.

وزیر امور خارجه سه شنبه هفته آینده برای پاسخگویی به سوال های محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور(دو مورد)، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان(دو مورد)، موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد، جاجرم، گرمه، مانه و سملقان، محسن بیگلری نماینده سقز و بانه، نادر قاضی پور نماینده ارومیه، قاسم جعفری نماینده بجنورد، جاجرم، گرمه، مانه و سملقان، آقامحمدی نماینده خرم آباد، ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل در این کمیسیون حضور می یابد.

اعضای کارگروه روابط خارجی این کمیسیون در روز یکشنبه آینده لایحه یادداشت تفاهم بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ترکیه در مورد استفاده مشترک از دروازه های مرززمینی «رازی» و «کاپی کوی» و در روز دوشنبه آخرین اخبار و تحولات روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای قطر وکویت با حضور مسؤولین محترم ذیربط را بررسی می کنند.

**نشست اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته آینده نشستی با مسوولان وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات، سازمان گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره نحوه برخورد با قاچاق سیگار برگزار می کنند.

اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه آینده، نشست ثابت کمیسیون برای رسیدگی به شکایات واصله دارند.

**بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس یکشنبه هفته آینده طرح الحاق یک تبصره به ماده(۱۹۰) قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- مصوب۱۳۷۰(اعاده شده از شورای نگهبان و طرح یک فوریتی الحاق یک بند به ماده(۲) قانون تشکیل شورای عالی اشتغال(اعاده شده از شورای نگهبان)را بررسی می کنند.

بررسی طرح الحاق یک بند به عنوان بند(هـ) به تبصره جزء(۱) ماده(۳) قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور در دستور کار روز یکشنبه هفته آینده اعضای این کمیسیون قرار دارد.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی دوشنبه آینده طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد(غیردولتی) را بررسی می کنند.

اعضای این کمیسیون روز سه شنبه از فعالیت های صنعت هسته ای کشور نیز بازدید می کنند.

**وزیر بهداشت به پرسش های نمایندگان پاسخ می دهد

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یکشنبه آینده طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می نمایند.(اعاده شده از شورای نگهبان) و راهکارهای اجرایی در جهت حل مشکلات دارو و درمان ایثارگران و طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان بالای پنجاه درصد را بررسی می کنند.

اعضای این کمیسیون همچنین در روز یکشنبه آینده لایحه تصویب کنوانسیون میناماتا در مورد جیوه را بررسی می کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه آینده برای ارایه گزارشی درباره اجرای پزشک خانواده و بررسی مشکلات مطروحه در این خصوص در استان مازندران در این کمیسیون حضور می یابد.

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی همچنین در این روز به سوال های علیرضا خسروی نماینده سمنان و مهدی شهر(یک فقره)، امیر خجسته نماینده همدان(یک فقره)، عبدالکریم رجبی نماینده مینودشت و کلاله(یک فقره)، کمال علیپور نماینده قائمشهر و سوادکوه(یک فقره)، پاسخ می دهد.

**وزیر کشور در کمیسیون شوراهای مجلس

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در جلسه روز یکشنبه این کمیسیون کارگروه طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و افزایش تعداد نمایندگان آنها را برگزار می کنند.

همچنین اعضای این کمیسیون کارگروه مشترک با سازمان شهرداری ها دارند.

اعضای این کمیسیون در روز یکشنبه آینده جلسه مشترک با حضور معاونان وزارت اطلاعات دارند.

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در روز سه شنبه آینده جلسه مشترک با حضور وزیر کشور دارند.

در جلسه روز سه شنبه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس همچنین طرح شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رسیدگی می شود.

**تقدیر از نفرات اول و سوم کنکور ۹۳ در کمیسیون آموزش مجلس

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در روز یکشنبه آینده درباره گزارش نهایی تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی رای گیری نهایی دارند، همچنین عملکرد دانشگاه پیام نور و بررسی مشکلات دانشجویان وابسته به کمیته امداد و بهزیستی به صورت گزارش ارایه می شود.

اعضای این کمیسیون در روز دوشنبه جلسه کارگروه های ۱- آموزش و پرورش ۲- تحقیقات و فناوری۳- علوم انسانی و اسلامی شدن دانشگاه ها ۴- آموزش های مهارتی و ۵- آموزش عالی و آموزش پزشکی برگزار می کنند.

اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه آینده از از نفرات اول تا سوم کنکور ۱۳۹۳ در پنج گروه آموزشی تقدیر می کنند.

همچنین سؤال علیرضا سلیمی، عباس قائید رحمت، حمیدرضا پشنگ و خانم بهمنی از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دستور کار روز سه شنبه آینده این کمیسیون قرار دارد.

همچنین وزیر آموزش و پرورش سه شنبه آینده برای پاسخ به سوالات بهمنی و علی محمد احمدی، رضا عبدالهی و سید محمد بیاتیان در این کمیسیون حضور می یابد.

**طیب نیا در کمیسیون اقتصادی مجلس

اعضای کمیسیون اقتصادی در روز یکشنبه آینده لایحه یادداشت تفاهم بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ترکیه در مورد استفاده مشترک از دروازه های مرز زمینی «رازی» و «کاپی کوی» و مسایل و مشکلات برخی تولیدکنندگان و … با بانک سامان را بررسی می کنند.

اعضای این کمیسیون در روز یکشنبه همچنین جلسه کارگروه بورس و اوراق بهادار و جلسه کارگروه مناطق آزاد تجاری و صنعتی جمهوری اسلامی ایران را برگزار می کنند.

اعضای کمیسیون اقتصادی در روز دوشنبه مسایل و مشکلات کشاورزان در ارتباط با وام های کشاورزی و تمدید آن و … را بررسی می کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی روز سه شنبه برای پاسخگویی به سوالات محمود نگهبان سلامی نماینده خواف و رشتخوار، غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام ،سوال مشترک محمود نگهبان سلامی و غلامرضا اسدالهی نمایندگان خواف و رشتخوار و تربت جام، حمید رسایی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، مجتبی رحماندوست نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، مهرداد بذرپاش نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، امیر خجسته نماینده همدان، محمدعلی مددی و سیدبهلول حسینی نمایندگان میانه در این کمیسیون حضور می یابد.

**گزارش مسوولان وزارت نفت در باره قراردادهای نفتی در کمیسیون انرژی مجلس

اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه آینده گزارش مسوولان شرکت تأسیسات دریایی ایران را استماع می کنند و سپس طرح اجازه سازمان ها و دستگاه های دولتی و مؤسسات عمومی غیردولتی به استفاده از انرژی خورشیدی با حضور کارشناسان دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بررسی می کنند.

اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه گزارش مسوولان وزارت نفت در مورد ساختار جدید قراردادهای نفتی با حضور کارشناسان دیوان محاسبات کشور، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و سازمان بازرسی کل کشور را استماع می کنند.

**بازدید اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از صداوسیما

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در روز یکشنبه آینده طرح اعمال بخشودگی جرایم موضوع ماده(۱۹۱) قانون مالیات های مستقیم به قانون موسوم به تجمیع عوارض و برقراری مالیات غیرمستقیم قوانین بودجه سنوات ۱۳۷۷-۱۳۸۰ را رسیدگی می کنند.

اعضای این کمیسیون در روز یکشنبه همچنین جلسه مشترک با کمیسیون فرهنگی جهت بررسی مسایل و مشکلات مختلف بخش فرهنگ و همچنین نحوه بازدهی بهینه اعتبارات اختصاصی به این بخش برگزار می کنند.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در روز سه شنبه از سازمان صدا و سیما و جلسه با رییس و معاونان و مدیران این سازمان می کنند.

اعضای کارگروه اقتصادی این کمیسیون نیز روز دوشنبه به بررسی چگونگی تخصیص منابع بانکی می پردازند و در روز سه شنبه به ادامه رسیدگی به منابع و مصارف بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور(عدم تحقق برخی از درآمدهای پیش بینی شده) می پردازند.

**وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع مجلس

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس روز یکشنبه اینده به ادامه بررسی و جمع بندی مباحث وضعیت صنعت خودروی کشور می پردازند.

اعضای این کمیسیون در روز یکشنبه گزارش قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص عملکرد و برنامه های شبکه ملی اطلاعات کشور را استماع می کنند و در روز دوشنبه از واحدهای صنعتی شهرستان های شهریار، ملارد و قدس و شرکت در همایش اقتصاد مقاومتی و فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان های شهریار، ملارد و قدس بازدید می کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پاسخگویی به سؤالات مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود، امیر خجسته نماینده همدان و فامنین(دو فقره)، حسن کامران نماینده اصفهان(دو فقره)، موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد، جاجرم(دو فقره)، سیدرمضان شجاعی کیاسری نماینده ساری، در این کمیسیون حضور می یابد.

اعضای کمیسیون صنایع در روز سه شنبه همچنین تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات ایران را بررسی می کنند.

**بررسی طرح حمایت از آمران به معروف در کمیسیون فرهنگی مجلس

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یکشنبه آینده جلسه مشترک با کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات جهت بررسی مسایل و مشکلات مختلف بخش فرهنگ و همچنین نحوه بازدهی بهینه اعتبارات اختصاص یافته به این بخش برگزار می کنند.

اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه به ادامه بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر می پردازند.

**بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی در کمیسیون حقوقی مجلس

اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه آینده لایحه نحوه اجرای محکومیت های مالی(اعاده شده از شورای محترم نگهبان)و طرح الحاق دو تبصره به ماده(۲۴۱) لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب۱۳۴۷ و طرح اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور(اعاده شده از شورای نگهبان) را بررسی می کنند.

اعضای این کمیسیون در جلسه روز سه شنبه آینده طرح حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر را نیز رسیدگی می کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.