سکوت سازمان ملل در دفاع از مردم مظلوم غزه شرم آور است

double-quot

تهران – جارپرس-امام جمعه موقت تهران گفت: شرم آورترین اقدام سازمان ملل مواجهه ظالم با مظلوم یعنی صهیونیست ها با مردم مظلوم غزه بود که این سازمان و دیگر نهادهای به اصلاح مدافع حقوق بشر با سکوت خود از جنایات صهیونیست ها حمایت کردند.

کد خبر : 4679
تاریخ انتشار : جمعه 17 مرداد 1393 - 13:44
سکوت سازمان ملل در دفاع از مردم مظلوم غزه شرم آور است

 حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نمازجمعه این هفته تهران افزود: امروز مسئله مهم جهان اسلام مسئله غزه است و رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی نیز در خطبه نماز عید فطر و هم در سخنرانی مستند و محکمی در جمع مسوولان و سفرای کشورهای اسلامی مهمترین مسئله را غزه عنوان کردند.

وی با بیان اینکه مسئله غزه امروز مهمترین مسئله جهان اسلام است، اظهارداشت: ما در غزه شاهد زشتی های نفرت آوری هستیم که تاریخ بشر را سیاه می کند و این گرگ خون آشام پلید، خبیث و نامشروع یعنی صهیونیست های غاصب یک کشور جعلی را به نام خود غصب کردند.

امام جمعه موقت تهران گفت: صهیونیست ها در سرزمین غصبی علیه صاحبان اصلی این سرزمین هر وقت یکبار دندان های تیز خودشان را نشان می دهند و حمله های ددمنشانه را به سوی آن ها آغاز می کنند و مرتکب جنایات جنگی و ضدبشری می شوند.

حجت الاسلام صدیقی افزود: این بار نیز صهیونیست ها یک برگ ننگینی بر پرونده سیاهشان اضافه کردند و در این مدت حدود یک ماه، دو هزارنفر را قتل عام کردند که از میان این ها تعداد زیادی کودکان، زنان، پیرمردان، بیماران و مجروحین در بیمارستان ها بودند.

وی با بیان اینکه جنایتی فجیع تر از جنایات صهونیست ها در تاریخ بشر کمتر یافت می شود، خاطرنشان کرد: گویا صحنه عاشورا است و این ها کودک کشی را از حرمله ها به ارث برده اند و علیه یک جمعیت صاحب حق بدون هیچ توجیه انسانی و منطقی و بین المللی جنایت می کنند و فقط خوی درندگی دارند و از هر فرصتی علیه مظلوم یورش می برند.

امام جمعه موقت تهران گفت: عجیب تر از جنایت صهیونیست ها، تماشای نهادهای رسمی بین المللی است که به ظاهر برای دفاع از مظلوم و جلوگیری از ظلم تاسیس شده اند.

صدیقی اظهارداشت: سازمان ملل مکرر بی آبرویی، بی خاصیتی و خنثی بودنش در مدت های گذشته در تاریخ ثبت شده است، شرم آورترین آن در این مواجهه ظالم با مظلوم و صهیونیست ها با مردم مظلوم غزه بود که سازمان ملل و نهادهای به اصلاح مدافع حقوق بشر با سکوت خود حمایت کردند.

وی ادامه داد: عجیب تر از همه این ها رسوایی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل بود که شرم آور است و جرات می خواهد که آدم بگوید رییس سازمان ملل در اوج خون آشامی و ددمنشی چشمش را ببندد و جنازه های کودکان و حمله به بیمارستان ها، مدارس و مساجد را نادیده بگیرد و با کمال بی شرمی بگوید حماس باید نظامی اسرائیل را آزاد کند؛ رویتان سیاه باد که برای بشریت ننگ و خجالت آوردید.

امام جمعه موقت تهران گفت: در کنار این سیاهی ها، پلیدی ها وبی رحمی ها، چهره بزک کرده آمریکا که در جریانات اخیر فکر می شد این ها اهل منطق هستند شناخته شد که آنان در اوج جنایت های جنگی اسرائیل، حمایت تسلیحاتی، تبلیغاتی و سیاسی از این گرگ کردند و حقا جا دارد که با همه وجود بگوییم «مرگ بر آمریکا».

صدیقی افزود: در کنار سکوت جوامع بین المللی، سکوت کشورهای منطقه که نه اسلامیت از خود نشان دادند و به حکم اینکه ادعای مسلمانی می کنند از برادران مسلمان خود دفاع که نکردند بلکه خبرگزاری آنان جنایات اسرائیل را بازگو نکرد و تلویحا حماس را محکوم و مقصر می دانند که این ها نه اسلامیت دارند و نه می شود این حکام کشورهای منطقه را انسان نامید.

وی خاطرنشان کرد: حکام کشورهای منطقه حق همسایگی و اسلامی را نادیده گرفتند و تعصب عربی را پایمال کردند و آبروی خود و همه وابستگان و عروسکان دنیای غرب را بیش از همیشه تاریخ رسوا ساختند و تاریخ نسبت به آنان عکس العمل نشان خواهد داد.

امام جمعه موقت تهران گفت: امکانات ملت های اسلامی را در اختیار دارند و با نفت و امکانات مسلمانان در اختیار صهیونیست ها و ظالمین قرار گرفته اند تا ارباب خودشان برای چند روز ادامه حکومت های غیرمردمی خودشان بتوانند نفس بکشند.

صدیقی اظهارداشت: این ها در امتحانات رسوا، مردود و منفور شدند و امتحان بدی در برابر ملت ها، دین و آزادگان عالم از خود نشان دادند.

وی خاطرنشان کرد: مردم قهرمان غزه که از هوا، زمین و دریا بر سرشان آتش ریخت و از اطراف درها به رویشان بسته بود با مقاومت خود حماسه ای مثال زدنی آفریدند و بشریت را خشنود کردند و به آزادگان عالم روحیه دادند.

امام جمعه موقت تهران گفت: مردم غزه همچنین به ملت های دربند نشان دادند که مقاومت، پیروزی به همراه دارد و ما ملت غزه را می ستاییم.

حجت الاسلام صدیقی افزود: ملت قهرمان،مومن، ولایی و با عاطفه ایران که همیشه الگو هستند هم در حماسه روز قدس حضور همه جانبه ای داشتند، حتی آن ها که دیروز «نه غزه نه لبنان» سر می دادند امروز مجبور شدند که بگویند «هم لبنان هم غزه جانم فدای اسلام».

وی ادامه داد: آنان که آن روز این شعار را محکوم نکردند، امروز مجبور شدند در برابر این حضور اعجاب انگیز و ده ها میلیونی مردم شریف و عزیز ایران از گذشته خود منفعل باشند و آن جریان را محکوم کنند.

امام جمعه موقت تهران همچنین به سالروز پیروزی حزب الله در جنگ ۳۳ روزه اشاره کرد و گفت: جوشش، خروش و مقاومت مردم غزه الهام گرفته از درسی بود که حزب الله و رهبر قهرمان و ابرمرد تاریخ معاصر عرب سید حسن نصرالله به جنایت کاران دادند و افسانه شکست ناپذیر اسرائیل را باطل کردند.

صدیقی اظهارداشت: نام مبارک سید حسن نصرالله و نام حزب الله از مرغوب ترین، شیرین ترین و پرجاذبه ترین نام ها در جهان معاصر است و همه آزادگان بشر این حزب الله و قهرمان بی بدیل را در قلب خودشان دارند.

وی در ادامه به رخدادهای عراق اشاره و خاطرنشان کرد: به فضل الهی ارگان ها و نهادهای قانونی عراق یکی پس از دیگری محقق می شود و ما انتظار داریم در این موقعیت حساس منطقه و با توجه به اتحادی که برای مومنین و مسلمانان عراق زیر پرچم مرجعیت پیش آمده، بتوانند نخست وزیر را نیز تعیین و کارها را سامان دهند.

امام چمعه موقت تهران همچنین به پیروزی جدید وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) و برادران عزیز و نورچشمی های ما در وزارت اطلاعات پیروزی جدیدی را آفریدند و شبکه های ماهواره ای که مستقیم با مرکز انگلیس و آمریکا در ارتباط بودند را شناسایی کردند.

حجت الاسلام صدیقی افزود: این شبکه ها همانند تکفیری ها، تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف میان مسلمانان را دنبال می کردند.

وی ادامه داد: جزو برنامه هایی که انگلیس در دستور کارش نسبت به این گروه ها منظور کرده بود ارایه عزاداری های خشن با صورت های خاص بود که در این چند سال نیز نمونه هایی از پرخاشگری ها و ناهنجاری ها را در بعضی از شهرها دیدیم و کشف این جریان باعث هوشیاری ملت و عزاداران حسینی (ع) شد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تجهیزات پیشرفته مالکان شبکه های ماهواره ای تفرقه افکن در تهران، قم، اصفهان وخراسان رضوی برای ارتباط با انگلستان، آمریکا و بعضی کشورهای مرتجع منطقه اظهارامیدواری کرد که مردم ایران که همیشه با هوشیاری کامل در صحنه حضور داشته اند این جریانات را بیشتر از سابق بشناسند و بر بصیرت آنان اضافه شود.

حجت الاسلام صدیقی همچنین با اشاره به گذشت یکسال از عمر دولت یازدهم اظهارداشت: یکسال به معنای گذشت یک چهارم یک دوره است.

وی افزود: ما در طول یکسال گذشته نسبت به سفارشاتی که مقام معظم رهبری اکیدا فرمودند و وعده هایی که دولت محترم در دوره انتخابات به مردم داده است همچنان چشم به راهیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: اقتصاد مقاومتی که دارویی برای تامین رفاه مردم و پیگیری و مقاوم سازی در برابر بحران های اقتصادی دنیا است که بعضی از کشورهای دیگر نیز به فکر افتاده اند چه زمانی محقق می شود؟ تا کی وعده داده شود اما در عمل ما نبینیم که مردم در ارزانی به سر می برند و وضع اقتصادی بازار بهتر از سابق شده است؟ من فکر می کنم در حال دیر شدن است.

حجت الاسلام صدیقی افزود: توقع ما از دولت محترم این است که به داد مردم برسد و برای آینده کشور اقتصاد مقاومتی را در سرلوحه کار خودشان قرار دهند.

وی ادامه داد: دولت اگر از حالت جریانی و حزبی بیرون بیاید و استمداد از نخبگان و کارشناسان متعهد به کشور و شهدا را عمومی کند کار سریعتر پیش می رود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به مسئله فرهنگ گفت: اجرای طرح تکریم زنان یکی از قدم های برجسته شهردار تهران بود که مورد هجمه خارجی ها قرار گرفت و بعضی ها نیز در داخل این کار را نپسندیدند اما من این کار شهردار تهران را مهمتر از ساخت تونل نیایش و بوستان ولایت تلقی می کنم.

حجت الاسلام صدیقی افزود: قبل از شهردار در دانشگاه علامه طباطبایی رییس دانشگاه متدین و آشنای به حوزه و دانشگاه این کار را کرد که در جریان جابجایی های دولت اول کسی را که برداشتند همین رییس دانشگاه بود.

وی ادامه داد: مسئله فرهنگ جزو مسایل اساسی ماست و ما در مسایل کار، قناعت، الگوی مصرف و مدیریت جهادی نیاز به فرهنگ داریم.

امام جمعه موقت تهران گفت: در مسئله نماز و اخلاق جوانان ها دولت باید سیاستگذاری، هدایت و از ارزش های شهدا و انقلاب پاسداری کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.