فرماندار فریدونکنار: عزت و بالندگی امروزی بی شک مرهون خون شهدا و ومیراث داری خانواده های شهداست

double-quot
به گزارش جارپرس به نقل از روابط عمومی فریدونکنار ، محمد حسین زاده لداری در نشست بزرگداشت روز حجاب گفت: حجاب ارزنده ترین نمود های فرهنگی اجتماعی در تمدن ایرانی اسلامی است که پیشینه آن به قبل از ورود اسلام برمی گردد اما در فرهنگ اسلامی به اوج تعالی و اعتبار میرسد. حجاب و عفاف پدیده مذهبی ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی است و توجه به زمینه های فرهنگی اجتماعی به عنوان بستر آن بسیار شایسته و لازم است واشاعه وتعمیق آن نیازمند آموزش های بنیادین و مداوم در خانواده مدرسه دانشگاه واجتماع است.
کد خبر : 4279
تاریخ انتشار : دوشنبه 23 تیر 1393 - 5:57
فرماندار فریدونکنار: عزت و بالندگی امروزی بی شک مرهون خون شهدا و ومیراث داری خانواده  های شهداست

وی گفت: حجاب و عفاف یک موضوع دینی است حجاب به موضوع ظاهر و عفاف به درون نگاه دارد و دارای ابعاد سیاسی اجتماعی و فرهنگی است و جلوه فرهنگی حجاب و عفاف درخشندگی خاصی دارد ضرورت دارد تا حجاب به موضوع سیاسی تبدیل نشود چرا که صرفا موضوعی فرهنگی ولی دارای نتایج سیاسی و اجتماعی است. برگزاری همایش ها و سمینار ها در جهت القا حسنات  حجاب و عفاف مشکلی را حل نخواهد کرد شرط لازم است نه شرط کافی و تا زمانیکه تبدیل به اعتقاد و باور نشود نمی توان جامعه ای عاری از بد حجابی و یا بی حجابی داشت. حجاب یک نماد است یک سلیقه ابتکاری. فردی که بدحجابی را انتخاب کرده سعی دارد خود را به نمایش بگذارد و این بیانگر این است که اعتقادی به حجاب وجود ندارد. آنچه جامعه ایران اسلامی را به مدینه فاضله تبدیل خواهد کرد تقویت مکارم اخلاقی و تزکیه جامعه از رذایل اخلاقی است. ایران جامعه ای با سابقه تمدنی بزرگ و قوی است این جامعه نباید سنت ها را فراموش کند اما شرایط زمان و مکان و هدف را باید در نظرداشت.

فرماندار فریدونکنار در ادامه اظهار داشت: باید فرهنگ اسلامی را تعریف کرد و جوان را به آن سمت سوق داد. در جامعه ای که خانواده محترم شهدا میراث دار واقعی و راستین شهدا و ولایتمداری هستند باید بدانیم که اگر خون شهدا نبود بالندگی و عزت امروزی نبود . شهدای ما زنده هستند و خاصیت زنده بودن اینها این است که برای راهی که شهید شده اند و اهدافی که دنبال میکردند ما هم آن را تعقیب می نماییم که یکی از مصداق های آن رعایت عفاف و حجاب است.

حسین زاده بیان داشت: هدف شهدای ما عزت ایران بوده است و عزت ایران اسلامی ثمره خون شهداست و آزادگان دنیا با الگوبرداری از انقلاب ایران به رشد و بالندگی رسیده اند. شهدا با گذشت جان خود عزت سربلندی و افتخار ایران اسلامی را رقم زدند. ایرانی که در شرایط کنونی در چالش های پیش رو با حمایت های مقام معظم رهبری و حرکت قوی و مستحکم دولت تدبیر و امید که پشتوانه حمایت های رهبرعزیز را داردجهان غرب و آمریکا را به زانو در آورده است.

وی گفت: معتقدیم در روز قیامت خداوند شاهد و ناظر اعمال ماست لذا باید تلاش کنیم در این دنیا از حرکات و کارهای ناپسند دوری کنیم و باید از فرصت این ماه مبارک استفاده کرد و مردم را با روز قیامت آشنا نمود و از شبهای قدر به عنوان فرصت های ذی قیمت بهره جست تا با شناخت دقیق موازین اسلامی جوانان خود را از گزند کمین دشمنان حفظ کنیم .

فرماندار فریدونکنار در ادامه بیان داشت : مساجد به عنوان سنگرهایی که دشمنان با شنیدن اسم این مکانها میلرزند باید استفاده کرد. مساجد در ایران ما منشا حرکات ضداستبدادی سیاسی و فرهنگی های مردمی بوده است و به همین خاطر دشمن تلاش دارد تا مردم را از مسجد دور نماید. هر زمانی که مردم به مسجد توجه نمایند دشمن احساس خطر میکند. دشمن در برنامه های ماهواره ای تلاش دارد تا جوان ما را از فرهنگ اصیل اسلامی دور نماید و جوان را بسوی مظاهر دنیایی و تجملات گرایش دهد لذا حضور پر رنگ در مساجد نیاز همیشگی جامعه اسلامی ایران و جوان ماست.

وی در پایان گفت: هر زمانی که ارتباط بین مساجد و خانواده ها پر رنگ باشد نور معنویت به خانواده های ما میدرخشند و آنها را در حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی و خانوادگی یاری میرساند و دشمن را ناکام می نماید.امروز بمب دشمن در حیاط خانه در راهروها و اتاق های سه در چهار ما اتفاق می افتد و منفجر میشود ولی ما از آن بی اطلاع هستیم . دشمن قسم خورده که اسلام ما را از درون متلاشی نماید لذا با برنامه و جنگ نرم به سراغ جوانهای ما رفته است با وجود ماهواره  و اینترنت نیاز به دخالت دشمن نیست و دشمن با همین ابزارها به اهداف خود دست مییابد. پس باید هوشیار و زیرک باشیم و فرصت ها را دریابیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.