تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان شد/کشتی آزاد بر سکوی دوم ایستاد

double-quot
تهران – جارپرس – تیم های کشتی فرنگی و آزاد ایران در مسابقه های کشتی قهرمانی نوجوانان ۱۶ و ۱۷ سال آسیا در تایلند به ترتیب عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی را کسب کردند.

کد خبر : 3269
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 - 12:32
تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان شد/کشتی آزاد بر سکوی دوم ایستاد

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا،در پایان این رقابت ها در رشته کشتی فرنگی تیم ایران با کسب ۴مدال طلا، ۴ نقره و یک برنز با ۸۷ امتیاز قهرمان شدوتیم های قزاقستان و ازبکستان به ترتیب با ۷۷ و ۵۹ امتیاز دوم و سوم شدند.

در کشتی آزاد نیز تیم ایران با کسب سه مدال نقره و ۵ برنز و ۷۱ امتیاز به مقام دوم رسید وتیم های هند و ژاپن به ترتیب با کسب ۷۵ و ۶۳ امتیاز اول و سوم شدند.

*نتایج کشتی گیران کشورمان در روز پایانی:

در وزن ۸۵کیلوگرم کشتی فرنگی علی خلیل زاده دردور نخست بانتیجه ۹ بر۱ «ترایوت» از تایلند را شکست داد. وی در دور بعد هم با نتیجه ۴ بر صفر «سرای بای»از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. خلیل زاده در این دیدار با نتیجه ۱۱بریک «اوخونوف» از تاجیکستان را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۱۰۰کیلوگرم کشتی فرنگی علی اصغرشهبازی در دور اول ۸برصفر فوجی موتو از ژاپن راشکست داد.شهبازی در دور دوم با همین نتیجه «شهاب الدینوف» از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به دیدار نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب «رومن کیم» از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید..

در وزن ۴۲ کیلوگرم کشتی آزاد علیرضا گودرزی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با ضربه فنی «جائه پارک» از کره جنوبی را شکست داد. گودرزی در کشتی دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد «زاید» از یمن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب «چول کوم ری» از کره شمالی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۴۶کیلوگرم کشتی آزاد عرفان آیینی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی گیری ازتایوان راشکست داد.وی دردوردوم باضربه فنی مقابل«نارمانداخ» از مغولستان شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت.آیینی در این گروه با شکست «فوردیچ» از تایلند به دیدار رده بندی راه یافت.

وی دراین دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر ازسد «میرزا نظر» از قرقیزستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

دروزن ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد نادر نصری در دور نخست با نتیجه ۱۱بر ۳«روزمتو اف» از ازبکستان راشکست داد.وی در دور بعد نیز با نتیجه ۱۰برصفرازسد « الصبری» از یمن گذشت. نصری در دور سوم ۸ بر صفر «ناون» از هند را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه ۸بر ۵ مغلوب « اوتوگورو» از ژاپن شد و به مدال نقره بسنده کرد.

به این ترتیب تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران چهار مدال طلا توسط آرمان علیزاده (۷۶ کیلوگرم)، کرامت عبد ولی (۵۸ کیلوگرم)، مصطفی کلاوی (۴۶ کیلوگرم) و علی خلیل زاده (۸۵ کیلوگرم)، چهار مدال نقره توسط مهدی زید وند (۶۳ کیلوگرم)، محمدرضا مختاری (۴۲ کیلوگرم)، محمدرضا آقا نیا (۴۶ کیلوگرم) و اصغر شهبازی (۱۰۰ کیلوگرم) و یک مدال برنز توسط امین قلاوند (۵۴ کیلوگرم) کسب کرد.

تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران سه مدال نقره توسط نعیم حسن زاده (۱۰۰ کیلوگرم)، علیرضا گودرزی (۴۲ کیلوگرم) و نادر نصری (۵۰ کیلوگرم) و پنج مدال برنز توسط احمد بذری (۶۹ کیلوگرم)، امیر ارسلان تاتاری (۸۵ کیلوگرم)، امیررضا اکبرزاده (۶۳ کیلوگرم) و مجتبی عموزاده (۵۸ کیلوگرم) و عرفان آیینی (۴۶ کیلوگرم) کسب کرده است.

مسابقه های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی نوجوانان ۱۶ و ۱۷ سال آسیا که کسب سهمیه المپیک نوجوانان ۲۰۱۴ نانجینگ چین است، در روزهای ۱۷ تا ۲۱ اردیبهشت ماه در شهر چونبوری تایلند برگزار شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.