ضدیت با رژیم صهیونیستی محور وحدت ملت ایران است/محاصره غزه باید شکسته شود

double-quot

تهران -جارپرس-امام جمعه موقت تهران گفت: ضدیت با رژیم صهیونیستی محور وحدت ملت ایران است و افرادی که در فتنه ۸۸ در روز جهانی قدس گفتند «نه غزه، نه لبنان» جماعت بریده از ملت بودند.

کد خبر : 4488
تاریخ انتشار : جمعه 3 مرداد 1393 - 13:25
ضدیت با رژیم صهیونیستی محور وحدت ملت ایران است/محاصره غزه باید شکسته شود

 آیت الله «سید احمد خاتمی» در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران و در روز جهانی قدس افزود: اگر هم اکنون فکر این افراد همین باشد جماعت بریده از ملت هستند.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با تاکید بر این که ضدیت با رژیم صهیونیستی محوریت وحدت ملت ما است، اظهارداشت: علاوه بر مراجع عظام، روسای سه قوه ، احزاب و گروه ها و شخصیت ها با هر سلیقه ای مردم را به حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند و در این جهت متحد بودند.

آیت الله خاتمی با بیان این که حمایت از فلسطین خط و راه ملت ایران است، افزود: شعار این ملت را ببینید که می گویند « هم غزه، هم لبنان، جانم فدای اسلام».

وی با یادآوری نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، اظهار داشت: امام راحل عظیم الشان این افتخار را دارد که از پیشگامان حمایت از فلسطین است، ایشان نگذاشت که فلسطین از خاطره ها برود.

وی ادامه داد:علاوه بر این دشمنان می خواستند موضوع فلسطین را یک مساله عربی کنند که امام(ره) آن را به مساله بین المللی اسلامی تبدیل کرد، ایران کانون حمایت از مردم مظلوم فلسطین بوده و هست و خلف صالح امام حضرت آیت الله العظمی خامنه ای نیز همین راه را دنبال کرده است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که ایران اسلامی سربلند است که همه جانبه از فلسطین حمایت می کند، یادآور شد: به تعبیر معاون جنبش جهاد اسلامی، جریان مقاومت از نان تا فشنگ مدیون امت اسلامی ایران است و اگر این حمایت های شایسته ایران اسلامی نبود امروز رژیم صهیونیستی تمامی غزه را اشغال کرده بود.

آیت الله خاتمی با یادآوری دستور حمله رژیم صهیونیستی برای اشغال تمامی غزه از سوی رژیم صهیونیستی، یادآور شد: زمینگیر کردن اشغالگران پس از ۱۸ روز به معنای آن است که ایران اسلامی دین خود را به فلسطین ادا کرده است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی به دنبال آتش بس است و این خیلی معنا دارد، در این ۱۸ روز تا آنجا که توانستند وحشی گری کردند، فوق تصور بشر این جنایت کاران آدم کشتند ولی درعین حال در به در به همراه همکار جنایت کارش «کری» این کشور و آن کشور می روند که مقاومت را به آتش بس ، آن هم آتش بسی ظالمانه راضی کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که مقاومت می بیند که رژیم صهیونیستی می خواهد از این گردابی که خودش درست کرده جان سالم به در ببرد، افزود: اما مقاومت از شعور بایسته سیاسی برخوردارند و می گوید حق مردم و مقاومت چه می شود؟

آیت الله خاتمی با یادآوری این که غزه در محاصره کامل است، انبار غذایی و دارویی در حال اتمام است، تصریح کرد: اگر آتش بس می خواهید محاصره غزه باید شکسته شود، اسرای فلسطینی باید آزاد شود، این حق مشروع آنها است اما تا این جا وحشی گری وعجز اشغالگران بود که اتفاق افتاد که البته در نوع خود پیروزی برای مقاومت است.

وی به پیشینه رژیم صهیونیستی از ۶۶ سال پیش تا کنون اشاره کرد و گفت: این رژیم فقط وحشی گری و آدم کشی داشته است، ۲۷ جنایت فجیع را مطالعه کردم، از جنایت «دیر یاسین» که در ۱۳۲۷ شمسی ۲۵۰ نفر کشتند، جنایت «کفر قاسم» که با شعار «بدون عاطفه باش تا خدا رحمتت کند»۴۹ نفر را در سال ۱۳۳۵ کشتند، تا جنایت «صبرا و شتیلا» در سال ۱۳۶۱ که ۸۰۰ فلسطینی به ضمیمه تعدادی لبنانی به شهادت رسیدند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: اما در این جنایت ۱۸ روزه تا دو ساعت قبل ۸۰۴ نفر شهید، ۹۰ درصد غیر نظامی که ۵۰۰ نفر از آن ها کودک و زن ، حدود پنج هزار نفر مجروح، هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی کاملا ویران شده، تعداد ۱۲۰ هزار نفر آواره شدند، ۸۰۰ واحد عمومی مثل بیمارستان و مدرسه ویران شده است، ۲۸ مسجد ویران شده است که نام یکی از آن ها مسجد امیر مومنان (ع) است.

وی به ۸ هزار بار حمله در این مدت ۱۸ روز اشاره کرد و افزود: ننگتان باد، مرگتان باد، ای وحشی های بی بدیل تاریخ. این نمونه سیاست خشونت آشکار مشت آهنین این رژیم جلاد در عمر ۶۶ سال است، حق این رژیم این است که امام راحل بگوید «اسراییل باید از صحنه روزگار محو شود».

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: این اقلیت گرگ صفت هیچ راه علاجی جز نابودی ندارند، مثَل این ها مثَل سگ هار است، موشه دایان گفته بود که باید مثل سگ هار نشان دهیم، سگ هاری که اگر بخواهد پای ایران را بگیرد ایران، هم به حساب سگ می رسد و هم صاحب سگ را به روز سیاه می نشاند.

آیت الله خاتمی خاطر نشان کرد: مثَل این ها مثَل سگ هار است و جز نابودی راهی ندارد، این به معنای نابودی یهودی های منطقه نیست، این رژیم باید نابود شود، جایگزینش رژیمی باشد که با رفراندوم و رای مردم و رای آن هایی که در منطقه ساکن هستند شکل گیرد.

وی تصریح کرد: شعار جمهوری اسلامی ایران به عنوان راه حل مساله فلسطین این است که هر فلسطینی یک رای.

**مقاومت تنها راه علاج است

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر این که مقاومت تنها راه علاج است، مقاومت مسلحانه ، همین مقاومتی که تل آویو را به شهر اشباح تبدیل کرده است و روز آن ها را به شام سیاه تبدیل کرده است، افزود: این ها قرارداد و مذاکره نمی فهمنند و طرح های سازش همگی محکوم به شکست بوده است عزت مردم فلسطین تنها و تنها از مقاومت و ایستادگی بر حقشان می گذرد.

وی اضافه کرد: در کرانه باختری هم مانند غزه باید مسلح شوند تا با همکاری با مردم غزه این رژیم سیاه جهنمی را از پای درآورند و به فضل خدا آغاز سقوط این رژیم جهنمی شروع شده است.

وی با بیان این که در جنایت غزه تنها رژیم صهیونیستی آدم کش نیست، گفت: ارودگاه این رژیم صهیونیستی آمریکا و انگلیس جنایتکار و آلمان است که به صراحت از آدم کشی و کودک کشی رژیم جلاد صهیونیستی حمایت می کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این سیمای واقعی آمریکاست، آنها که برای مردم ما چهره آمریکا را بزک کرده و صلح طلب نشان می دهند، بدانند که به ملت خیانت می کنند ودروغ می گویند، سیمای واقعی آمریکا این است نه حقوق بشر می فهمند و نه اعتقادی به مبارزه با تروریست دارند وفقط سلطه جهنمی خود را می خواهند و بس، با بیداری ملت ها و به یاری خدا این سلطه جهنمی آن ها هم رو به افول خواهد بود.

آیت الله خاتمی ادامه داد: طبل رسوایی سازمان های بین المللی، اتحادیه عرب، سازمان کنفرانس اسلامی، سران مرتجع کشورهای منطقه در این حادثه جانسوز نواخته شد، دبیر کل سازمان ملل طوری حرف می زند که انگارحنجره نتانیاهو را عاریت گرفته است.

وی با یادآوری اظهارات بان کی مون دبیر کل سازمان ملل که گفته است « اهالی غزه اسراییل را به رسمیت بشناسند، موشک پرتاب نکنند»، افزود: چرا به اسراییل چنین نمی گویید، اسراییل آغازگر این جنایات بوده است، سازمان کنفرانس اسلامی همین طور، اسم شما اسلامی است، مگر مردم غزه مسلمان نیستند، اتحادیه عرب! مگر مردم غزه عرب نیستند، غیرتتان کجا رفته است؟ اجازه می دهید یک ملت در یک زندان مظلومانه جان دهند؟

امام جمعه موقت تهران همچنین گفت: سران مرتجع منطقه کجای کار قرار دارند؟ چرا دربرابر این همه فجایع آرام گرفته اند؟ آن چه مایه خوشحالی است الحمد الله وجدان بیدار جهانیان به پا خاسته است اما به آزادگان جهان می گویم این تنها کافی نیست، به دولتهایتان فشار آورید تا حمایتشان را از این رژیم صهیونیستی قطع کنند و به داد این مردم مظلوم برسید.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران همچنین به گروهک های تروریستی اشاره کرد و گفت: گروهک های تکفیری جنایتکار با هر نامی عروسک های کوکی دینای استکبار هستند، شما این همه به دروغ دم از اسلام می زنید و به دشمنان اسلام کمک می کنید، امروز در غزه به مسلمانان حمله شده است، چرا به حمایت از مسملانان نمی آیید؟

وی تاکید کرد: شما (گروهک تروریستی) دروغ می گویید، داعش این گروهک ناچیز و ضد دین می گوید شرکت در راهپیمایی روز قدس حرام است و هر کسی شرکت کند مجازات می شود، این ها موید این است که این گروهک اسراییلی صهیونیستی هستند و موید این نکته است که ابوبکر البغدادی سردسته داعش توسط موساد آموزش دیده است و موساد این گروهک تروریستی را به جان مسلمانان انداخته است.

آیت الله خاتمی در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه تهران با بیان این که از مصادیق بارز تقوا، نصرت و یاری مظلوم است، تصریح کرد: حضرت علی (ع) می فرماید بهترین عدالت یاری دادن ستمدیده است و به امید این که همیشه در این سنگر در حمایت از این عرصه ها باشیم.

وی با یادآوری این که امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است، یادآور شد: ماه مبارک رمضان گذشت و اگر از آن بهره شایسته نبردیم قدر و ارزش مابقی را بدانیم و در تعابیر بزرگان ماه مبارک رمضان آغاز سال نو معنوی است.

** سالگرد اولین نماز جمعه و عملیات مرصاد

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به «سالگرد اولین نماز جمعه به امامت ابوذر زمان مرحوم آیت الله طالقانی»، یاد و خاطره این امام جمعه عزیز تهران را گرامی داشت.

آیت الله خاتمی ادامه داد: کارآمدی نماز جمعه در طول ۳۵ سال نشان داده شده است و از برکات انقلاب اسلامی است، به یاد دارید که در ۸ سال دفاع مقدس کانون بسیج نیرو و کانون حمایت های مردمی و بصیرت افزایی نماز جمعه بود.

وی با بیان این که نماز جمعه سرمایه است و باید آن را قدر دانست، خاطر نشان کرد: کسانی فکر نکنند که هنر است نماز جمعه را بکوبند، این سرمایه سوزی است، با استکبار که با اصل نظام اسلامی مساله دارند همراه نشوید.

امام جمعه موقت تهران همچنین به سالگرد عملیات مرصاد اشاره کرد و افزود: عملیاتی که صدام جنایتکار می خواست آن چه را که در ۸ سال دفاع مقدس به دست نیاورده بود توسط منافقین کور دل این نوکرهای اجانب به دست آورد، به ایران اسلامی حمله کردند، سلام و درود خدا بر رزمندگان عزیزمان باد که صاعقه وار بر آنها وارد شدند. سلام بر همه شهدا به ویژه شهدای عزیز عملیات مرصاد و ننگ و نفرین ابدی بر منافقین کوردل و جنایت کار.

** زیربار نرفتن باج خواهی در مذاکرات

آیت الله خاتمی با بیان این که چهار ماه دیگر توافق تمدید شد، گفت: الحمدلله دیپلمات های محترم ما نهایت تلاششان را کردند، ما برای چندمین بار به دنیای استکبار می گوییم اگر به فکر باج گرفتن از امت مسلمان ایران هستید، کور خواهید خواند.

وی ادامه داد: این ها نمی توانند با زیاده خواهی ها از ملت بزرگ ایران باج بگیرند، نه دیپلمات های محترم مذاکره کننده ما زیر بار این زورگویی خواهند رفت و نه ملت ایران چنین چیزی را اجازه خواهند داد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: اعضای ۱+۵ در این حادثه غزه، چهره خون خوار خودشان را نشان دادند، در فرانسه گفته اند که هر کسی در راهپیمایی ضد صهیونیست ها شرکت کنند مجازات می شوند، این ها زورگو و قلدر هستند ، این ها در پی حق نبوده و نیستند و نخواهند بود اما ملت ایران نشان داده است با مقاومت و ایستادگی بر حق مسلمش حقش را خواهد ستاند انشاء الله.

** تایید اقدام شهرداری تهران

آیت الله خاتمی آخرین نکته خطبه های دوم نماز جمعه تهران را به طرح حفظ کرامت زن و افزایش امنیت روانی در محیط کار اختصاص داد و گفت: بر اساس این طرح قرار است محرم و نامحرم در محیط کار جدا باشند که اقدامی خداپسندانه و مطابق با غیرت و قانون است.

وی، اجرای این طرح را بخشی از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان و تاکید کرد: رسانه های بیگانه حسابی این طرح را مورد هجمه قرار دادند و بنده وظیفه خود دیدم که از این طرح حمایت کنم و به مسوولان محترم شهرداری تهران هم بگویم تحت تاثیر این جوسازی ها نباشید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خطاب به دیگر مسوولان هم گفت: دیگر مسوولان محترم هم می توانند از این طرح مفید ان شاء الله الگو بگیرند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.