آصفری: باید برای مجلس «یکدست اصولگرا» تلاش کنیم

double-quot
تهران – جارپرس – نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ۷۰ الی ۸۰ نفر از جریان اصلاح طلبان در مجلس نهم حضور دارند و برخی از اصلاح طلبان نیز به دنبال این هستند تا تعداد بیشتری از نیروهای خود را به مجلس بفرستند اما باید تلاش کنیم در مجلس آینده تمام نمایندگان یکدست اصولگرا باشند.
کد خبر : 4985
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 شهریور 1393 - 4:19
آصفری: باید برای مجلس «یکدست اصولگرا» تلاش کنیم

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، محمدحسن آصفری روز یکشنبه در نشست هفتگی انصار حزب الله درباره استیضاح وزیر علوم و موضوع بورسیه های غیرقانونی گفت: از بورسیه های غیرقانونی کسانی را داشته ایم که مرتبط با برخی از نمایندگان مجلس فعلی، دولت فعلی و دولت قبلی بوده اند که باید از سوی مسوولان دولت معرفی شده و با آنها برخورد شود.

وی ادامه داد: ما استیضاح کنندگان اعتقاد داریم کسانی که بورسیه های غیرقانونی دریافت کرده اند باید مشخص شوند و تمام هزینه های بیت المال باید باز گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نباید با کسانی که بورسیه های غیرقانونی گرفته اند تعارف کند و باید با متخلف برخورد شود.

آصفری تصریح کرد: برخی دنبال این هستند که استیضاح انجام شده را به انحراف بکشند که این کار اشتباه است و به جای این برخوردها در حال حاضر باید افرادی که بورسیه های غیرقانونی دریافت کرده اند مشخص شوند؛ باید با متخلف چه اصولگرا و چه اصلاح طلب، برخورد صورت گیرد.

وی در ادامه درخصوص موضوع حجاب و عفاف گفت: بی حجابی یک نوع توطئه است که از سوی برخی افراد صورت می گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به دستگیری تعدادی از افراد کشف حجاب کننده در چند ماه گذشته اشاره کرد و گفت: این افراد در بازجویی ها اعتراف کرده اند که ماموریت داشتند تا قبح جامعه را بشکنند.

آصفری خاطرنشان کرد: برنامه دشمن و رویکرد آن مقابله با جریانات فرهنگی انقلاب اسلامی است که مبارزه با حجاب نیز یکی از اهداف آنها محسوب می شود.

وی ادامه داد: امروز اگر می بینیم در برخی خودروها کشف حجاب می شود، از روی نادانی نیست بلکه هدفمند و با برنامه می باشد و باید نیروی انتظامی و قوه قضاییه برخورد کنند.

** باید تلاش کنیم در مجلس آینده تمام نمایندگان یکدست اصولگرا باشند

این نماینده مجلس شورای اسلامی به انتخابات آینده نیز اشاره ای کرد و افزود: در حال حاضر ۷۰ الی ۸۰ نفر از جریان اصلاح طلبان در مجلس نهم حضور دارند و برخی از اصلاح طلبان نیز به دنبال این هستند تا تعداد بیشتری از نیروهای خود را به مجلس بفرستند اما باید تلاش کنیم در مجلس آینده تمام نمایندگان یکدست اصولگرا باشند.

آصفری همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا اموال بلوکه شدن ایران بازگشته است یا خیر گفت: از اموال بلوکه شده ما تاکنون مبلغی را دولت آمریکا برنگردانده است بلکه پول هایی که بازگشته ، مبالغ بخشی از فروش نفت بوده است.

وی اضافه کرد: هنوز پول بلوکه شده کشورمان که از قبل از انقلاب در اختیار آمریکایی ها است بازگشت داده نشده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درخصوص نقش علی لاریجانی رییس مجلس و موضع گیری اش در زمان استیضاح گفت: اینکه وی در زمان استیضاح موضع گیری داشته اند آنچنان خوشایند نبود و نمایندگان نمی پذیرند اما ما تصور می کنیم این موضع گیری به خاطر تعامل با دولت بوده است.

آصفری در ادامه درخصوص سرپرست موقت وزارت علوم و اینکه آیا وی به عنوان وزیر معرفی خواهد شد یا خیر گفت: کسی که سرپرست شده مورد تایید مجلس نیست چرا که قبلا رای نیاورد.

وی ادامه داد: بعید می دانم دولت چنین اشتباهی را انجام دهد چون این شخص رای نمی آورد؛ اما در حال حاضر یکی از اختیارات دولت انتخاب سرپرست است که این مورد تا زمان اعلام نفر انجام می گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در آینده استیضاح شود گفت: فضای مجلس این است که اگر مشاهده شود وزیری در چارچوب منویات رهبر معظم انقلاب و فرهنگ دینی حرکت نمی کند ایستادگی نماید؛ من با کسی تعارف ندارم.

آصفری خاطرنشان کرد: سعی می کنیم فضای تعادل و تعامل را در این زمینه ها رعایت کنیم اما اگر همان نکات ذکر شده مراعات نشود، با هیچ وزیری تعارف نداریم.

وی همچنین درباره وقایع منطقه، عراق، سوریه و حضور گروهک تروریستی داعش در این کشورها گفت: گروهک داعش دست پرورده آمریکایی ها است و سه استان عراق، و سه استان سوریه را به تصرف درآورده و امیدواریم هر چه زودتر ریشه این گروهک تکفیری از میان برداشته شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی وضعیت عراق را با وجود گروهک داعش خوب ندانست و گفت: امیدواریم با انسجام و قدرت مردم و دولت عراق این گروهک تروریستی از بین برود؛ البته هیچ تهدیدی از جانب این تروریست های تکفیری نسبت به جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد چرا که ما از امنیت و اقتدار لازم برخوردار هستیم.

آصفری درخصوص سوریه نیز اظهار داشت: دولت و مردم سوریه شرایط بحرانی را سپری کردند اما در حال حاضر از آرامش و امنیت نسبی در این کشور برخوردار شده اند.

وی به انتقاد از عملکرد دولت عربستان و اردن در حمایت از گروهک داعش پرداخت و گفت: این حمایت ها به زودی باعث خواهد شد که آتش گروهک های تکفیری همچون داعش نیز دامن کشورهای عربستان و اردن را در بر گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوعات داخلی و تعامل مجلس و دولت اشاره کرد و گفت: تصمیم مجلس کمک به دولت بوده و هست اما هر جا اشتباهی صورت پذیرد مجلس از اختیارات خود استفاده خواهد کرد.

آصفری به استیضاح وزیر علوم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در این وزارتخانه دکتر فرجی دانا مدیریت نمی کرد و مجموعه ای دیگر دنبال این کارهای مدیریتی بودند؛ مجلس با استیضاح وزیر علوم شاخ فتنه را در مجموعه های وزارت علوم شکست.

وی درباره برنامه مذاکرات هسته ای نیز اظهار داشت: در این مذاکرات نیز اگر نتیجه ای حاصل نشود و آمریکا از فرصت پیش آمده نرمش قهرمانانه استفاده درستی نکند مسیر ادامه سرعت پیشرفت ایران دوچندان خواهد شد و آنها نمی توانند هیچ کاری انجام دهند؛ ما دنبال مذاکرات بر مبنای برد-برد هستیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی پیشرفت های ایران در زمینه های علمی و فناوری را قابل ملاحظه و چشمگیر دانست و افزود: ایران در طی سال های پس از انقلاب در تمامی زمینه ها به قدرت رسیده و مقاوم و توانمند شده است؛ آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی توانند با انقلاب اسلامی ایران به مقابله بپردازند.

آصفری خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران، مسوولان و رهبر معظم انقلاب، آمریکا و اهداف شوم آن را شناخته اند و به طور قطع این کشور نمی تواند هیچ غلطی علیه ما انجام دهد.

وی اضافه کرد: امروز اگر آمریکا و استکبار جهانی جرات حمله نظامی به ایران را ندارند به سبب اقتدار، مقاومت و شهادت طلبی نظام و مردم جمهوری اسلامی است

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره بحث های مطرح شده نسبت به انتقاد و سیاه نمایی گفت: برخی می گویند نقد نکنید اما آن کسی که انتقاد دارد باید شجاعانه به نقد بپردازد.

آصفری ادامه داد: البته ما با سیاه نمایی مخالف هستیم و کسی موافق سیاه نمایی نیست اما بهتر است واقعیت ها هم از سوی مسوولان بازگو شود.

وی اضافه کرد: بهتر است وقتی مسوولان در مورد نرخ رشد تورم صحبت می کنند این موضوع در سفره مردم دیده شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم همه چیز را مشاهده می کنند و به آن آگاه هستند گفت: باید گفت این نظام متعلق به همه است و مجلس، دولت و قوه قضاییه همه در یک کشتی هستند که سکاندار آن رهبر معظم انقلاب است و باید به منویات ایشان همیشه و در عملکرد توجه شود.

آصفری خاطرنشان کرد: وقتی جایی دیده شود که کار به خوبی پیش می رود تشویق از سوی نمایندگان و مسوولان امر انجام می پذیرد اما اگر ببینیم در خلاف مسیر اصول انقلاب حرکت دارند باید انتقاد صورت گیرد.

وی افزود: فضا ایجاد کردن و یک روز منتقد را بی سواد دانستن و به جهنم حواله دادن و بزدل سیاسی خواندن مناسب نیست و با این جملات نمی توان انتقاد کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: انتقاد باید در دایره درست انجام گیرد و شاهدیم اکثر منتقدان ترسو نیستند و دلسوزان انقلاب می باشند.

آصفری در ادامه خواستار توجه مسوولان به رفع مشکلاتی نظیر بیکاری، مشکلات اقتصادی، تورم، معوقات بانکی، حل مشکلات معیشتی مردم، رفع دغدغه ها و گرفتاری جوانان جویای کار، پرداخت وام ازدواج و توجه به محرومان و مستضعفان شد.

وی به موضوع توافقات ژنو و برخی انتقادها به آن اشاره کرد و گفت: به فرمایش رهبر معظم انقلاب ما به طرف آمریکایی اعتمادی نداریم پس چرا باید حال مسوولان وقت خود را معطوف به مذاکرات کنند؟ آیا کره شمالی نتوانسته بدون مذاکره پیشرفت کند؟ باید دشمن را در همه جهات درک کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی در کشور به دنبال این هستند که دشمنان را توهم بدانند و بگویند دشمنی در کار نیست؛ آیا این افراد خصومت دشمن در سه دهه انقلاب را ندیده اند.

آصفری خاطرنشان کرد: هیچ کس با مذاکرات مخالف نیست مخالفت ما با آن است که اگر می خواهیم مذاکرات شکل بگیرد بدانیم نماینده ملتی هستیم که پایگاه ویژه ای در بین الملل یافته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز ملت ایران در منطقه و دنیا به جایگاه رفیعی دست یافته و باید این عزت و اقتدار حفظ شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.