اولویت های امسال سازمان اوقاف اعلام شد

double-quot
تهران – جارپرس – سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه سال ۹۴ را سالی متفاوت و تحول آفرین برای این سازمان عنوان کرد و گفت: اوقاف برای سال جدید، اولویت هایی را در برنامه های خود پیش بینی کرده است.
کد خبر : 8875
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 18 فروردین 1394 - 7:48
اولویت های امسال سازمان اوقاف اعلام شد

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، حسن ربیعی، گفت: برنامه ها و فعالیت های اوقاف در این سال دچار تحول خواهد شد و با رویکردی جدید در برنامه ریزی ها، عمل خواهد شد.

** تحول در مدیریت، اولویت نخست اوقاف در سال ۹۴

وی افزود: در گام اول ، تحول در مدیریت اوقاف در سطوح مختلف سازمانی، بقاع متبرکه و موقوفات در دستور کار است و این تحول با نگاه و هدف حرکت رو به پیشرفت ،انجام می شود تا فعالیت ها و ماموریت های اوقاف در حد مطلوب تری اجرایی گردد.

ربیعی اظهارداشت: کادر سازی و ایجاد امکان برای رشد و تعالی کارکنان و همچنین آموزش به عنوان زیرمجموعه های تحول در مدیریت دنبال خواهد شد.

** تحول در منابع انسانی اولویت دوم

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه تحول در منابع انسانی را اولویت دوم سازمان اوقاف در سال ۹۴ برشمرد و گفت: منابع انسانی باید به سطح کارآمدی مطلوبی دست یابد و از لحاظ مدارج تحصیلی و هم تخصصی ارتقاء یابد.

** تحول اقتصادی موقوفات، اولویت سوم

ربیعی با بیان اینکه تغییر، تحول و ارتقای بهره وری موقوفات به عنوان تحول اقتصادی موقوفات، گام و اولویت سوم اوقاف است ، گفت : هم اکنون با ایجاد سامانه جامع مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه، درک و شناخت دقیق تری نسبت به گذشته از موقوفات حاصل شده است.

** اجرای امینانه نیات واقفان، اولویت چهارم اوقاف

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه اجرای امینانه نیات واقفان را چهارمین اولویت برنامه ای این سازمان برشمرد و گفت: پیرامون تعیین این چهار اولویت برنامه ای ماه ها جلسه تشکیل شد و در خصوص آنها در طول سال ۹۴ ، هر ماه گزارشی اخذ خواهد شد تا روند رشد و تحقق شاخص ها تعیین شود.

** ترویج وقف ثلث اموال در دستور کار سازمان اوقاف

وی با بیان اینکه تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف از برنامه های پیش بینی شده برای روابط عمومی سازمان اوقاف است، گفت: امسال بنا بر نظر نماینده ولی فقیه و رییس سازمان ، تبلیغ و ترویج وقف ثلث اموال در دستور کار روابط عمومی سازمان قرار می گیرد.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به در پیش بودن برگزاری سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ، گفت: مسابقات بین المللی قرآن متعلق به اوقاف نیست، بلکه متعلق به جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: امسال نیز باید با تلاش تمام کارکنان و جلب همکاری و حمایت و مشارکت رسانه های جمعی فضاسازی مناسبی برای این دوره از مسابقات در سطح ملی و بین المللی ایجاد شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.