شهردار منطقه ۹ تهران : رویکرد شهرداری تهران امر به معروف است

double-quot

تهران – جارپرس – شهردار منطقه ۹ تهران در جلسه ستاد امربه معروف و نهی از منکر و اقامه نماز منطقه گفت: رویکرد شهرداری تهران با تدبیر شهردار تهران ، امر به معروف است. به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ تهران ، سید علیرضا حسینی در این جلسه ضمن تشکر از دبیر

کد خبر : 5624
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 شهریور 1393 - 14:02
شهردار منطقه ۹ تهران : رویکرد شهرداری تهران امر به معروف است
تهران – جارپرس – شهردار منطقه ۹ تهران در جلسه ستاد امربه معروف و نهی از منکر و اقامه نماز منطقه گفت: رویکرد شهرداری تهران با تدبیر شهردار تهران ، امر به معروف است.

به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ تهران ، سید علیرضا حسینی در این جلسه ضمن تشکر از دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری تهران جهت اقدامات شایسته و گرایش به معروف در شهرداری گفت: تاکید آیات قرآن و احادیث ائمه معصومین به دو مقوله امر به معروف و نهی از منکر و اینکه جزیی از فروع دین و مکمل بقیه فروعات است نشان دهنده اهمیت صعودی آن در جوامع می باشد.

وی افزود: قرآن و احادیث و سنت ائمه به ویژه حضرت امام حسین(ع) که هدف از قیامش را امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرد و همچنین در قانون اساسی همگی روی این دو مقوله تاکید داشته اند و جامعه ای را بدون امر به معروف و نهی از منکر نمی توان متصور شد.

حسینی ادامه داد: به لطف الهی رویکرد شهرداری تهران با تدبیر دکتر قالیباف شهردار تهران رویکرد به معروف است که بحث مسجد محوری و توجه به محرومین ، تکریم ارباب رجوع و پرسنل و مباحثی از این قبیل از جمله گرایش به معروفات است و آن اندازه که شهرداری رویکردش به معروف است به نهی از منکر نیست.

شهردار منطقه۹ اضافه کرد: ما مسئولین به عنوان مامورین دولت می بایست در گرایش به معروفات پیشرو و فعال بوده و از همکاران در خواست می کنم تا کار مراجعین را امروز انجام داده و به فردا موکول نکنند چرا که این خود معروف است.

حسینی در خصوص ماموریت شهرداری در راستای امر به معروف و نهی ازمنکر نیز گفت: ماموریت ما وجوب عینی است که می بایست شخصا آن را انجام دهیم و وجوب کفایی نیست تا با انجام آن توسط دیگران از گردن ما ساقط شود و این مسئولیت ما را سنگین می کند ، چرا که باید در درگاه حق پاسخگو باشیم و نمی توان بی تفاوت بود و می بایست از امکاناتی که در اختیارمان است به نحو احسن در راستای خدمت و تکریم شهروندان استفاده کنیم.

وی در پایان آمادگی منطقه را در برگزاری همایشی مناسب و شایسته برای مکبرین و موذنین را اعلام کرد.

در ادامه این جلسه خرسندی دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر گفت: خداوند سه تکلیف را برای ما معین کرده است؛ اقامه نماز، دادن زکات ، امر به معروف و نهی از منکر که همه واجبات در مقابل این دو مقوله مانند نمی در برابر دریاست.

وی افزود: همه کارهای خیر بعنوان معروفات است و می بایست به این  دو مقوله به شکل دیگری نگاه کرد و کسی را که کار امروز را به فردا می اندازد را باید امر به معروف کرد.

خرسندی ادامه داد: معروفات و منکرات از دو حیث درون سازمانی و برون سازمانی در شهرداری مد نظر است که احصاء معروفات و منکرات دررون سازمانی هر حوزه با حوزه دیگر متفاوت است و معروفات و منکرات برون سازمانی از حیث زیباسازی و فضاسازی محیطی(گرایش به معماری اسلامی)  مورد انتظار است و با استفاده از مصالح کار فرهنگی انجام داد تا شخص یک قدم در هر جا که هست به خدا نزدیکتر شود.

همچنین حجت الاسلام موحد نوری مسئول رسیدگی به امور مساجد در ادامه برگزاری این نشست ، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان تشکیل جلسه با اشاره به سه اصل نماز ، امر به معروف و نهی ازمنکر گفت: نماز تنها عامل جلوگیری از انحراف و رعایت امر به معروف ونهی از منکر جامعه را از سقوط نجات می دهد.

وی با اشاره به احادیث و آیات قرآن کریم اظهار داشت: اگر می خواهید جز بهترین ها باشید و به رستگاری برسید امر به معروف و نهی از منکر کنید.

موحد نوری افزود: شناساندن و معرفی معروفها و منکرات به آحاد مردم باعث نجات جامعه و در نهایت رستگاری می شود.

وی خاطرنشان کرد: می بایست این دو اصل فراموش شده را از خود شروع و احیا کنیم تا به فرمایش قرآن و احادیث جز بهترین امت قرار بگیریم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.