نوبخت: هرگونه تغییر در هیأت دولت را تکذیب می‎کنم

double-quot
تهران – جارپرس – سخنگوی دولت با اشاره به شایعات مطرح شده در زمینه تغییر وزرا و استانداران گفت: چنین چیزی از بن صحت ندارد و به هیچ وجه تغییر وزرا و استانداران در دستور کار دولت نیست و صحت ندارد.
کد خبر : 9520
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1394 - 8:17
نوبخت: هرگونه تغییر در هیأت دولت را تکذیب می‎کنم

به گزارش جارپرس به نقل از باشگاه خبرنگاران ، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در چهارمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در روز سه شنبه ۲۹اردیبهشت در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با اشاره به ابلاغ رئیس جمهور درباره صرفه جویی ۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات جاری گفت: این رقم به اعتبارات عمرانی افزوده شده و در سال جاری ۴۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های نیمه تمام پرداخت خواهد شد.
* افزایش اعتبارات عمرانی در کشور به ۴۰ هزار میلیارد تومان
وی افزود: این رقم نسبت به ۳۲هزار میلیارد تومان سال ۹۳ و ۲۱هزار میلیارد تومان سال ۹۲ نشان از عزم دولت برای سرمایه گذاری در طرح‌های عمرانی است که اگر بتوانیم بخشی از طرح‌های نیمه تمام را طبق تکلیف قانونی و رویکرد دولت به بخش غیر دولتی واگذار کنیم می‌توانیم سرعت بیشتری به بهره برداری از طرح های عمرانی بدهیم.
نوبخت افزود: سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی یک دستور العمل ۱۲ماده‎ای تهیه کرده است که با مکانیسم تخصیص و موافقت نامه‌ای که مبادله می‌کند زمینه‌ این ابلاغ رئیس جمور را فراهم خواهد کرد و بنده در پایان سال اجرای این سیاست را خدمت شما عرض خواهم کرد.
سخنگوی دولت با اشاره به عملکرد سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در سال گذشته که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد تصریح کرد: در هیأت وزیران معاون اول رئیس جمهور مسئولیت نظارت این کار را بر عهده گرفت و ماموریت هماهنگی، پیگیری و تنظیم برنامه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شورای اقتصاد واگذار شد و طی جلساتی که در شورای اقتصاد داشتیم برنامه هر یک از دستگاه‌های اجرایی برای اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شد و با اصلاحاتی به تصویب می‌رسید.
وی افزود: یک سال از آن زمان می‌گذرد و انتظار این است که عملکرد دستگاه‌های اجرایی فراتر از برنامه‌ای که تهیه کرده‌اند نسبت به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باشد. در جلسه روز گذشته شورای اقتصاد نیز مقرر شد دستگاه به دستگاه گزارش عملکرد و دستاوردهای آن بخش را نسبت به اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را بیان کنند.
وی افزود: ‌اولین دستگاه این ماموریت را داشت و گزارش را بیان کرد وزارت جهاد کشاورزی بود دستاوردهای یک ساله این وزارت خانه متناسب با سیاست‌هایی که به این وزارتخانه در بخش کشاورزی ابلاغ شد.
* افزایش خرید گندم از کشاورزان
نوبخت با اشاره به نخستین دستاورد وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: اولین دستاورد کاهش تراز منفی تجاری قضایی کشور است که از ۸میلیارد دلار به ۵٫۴میلیارد دلار رسید و افزایش صادرات مواد غذایی به میزان ۲۷درصد بوده است. در بخش ذخایر استراتژیک محصولات راهبردی نیز برای اکثریت این محصولات به ویژه گندم، بیش از شش ماه ذخایر استراتژیک داریم.

وی تاکید کرد: افزایش خرید گندم از مردم از ۴٫۸ میلیون تن به ۶٫۷ میلیون تن رسید.

* رشد تولیدات کشاورزی همراستا با سیاست‎های اقتصاد مقاومتی

نوبخت تصریح کرد: رشد تولیدات محصولات غذایی، شیلات و دام و طیور به میزان ۶٫۶ درصد رسید، رشد بخش زراعت معادل ۸٫۲درصد شد، رشد بخش باغبانی معادل ۳٫۱درصد، رشد پنج درصد تولید گل و گیاهان زینتی از دیگر دستاوردهای یک ساله اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بود، رشد بخش دام و طیور نیز معادل ۴٫۹ درصد بود.

نوبخت با اشاره به اجرای عملیات آبخیزی داری نیز اظهار داشت:در سطح ۵۰۰هزار هکتار در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی انجام شد بهسازی جنگل‎های غرب با مشارکت مردم در سطح ۲۶هزار هکتار و با تامین ۸۰۰هزار نهال و با تولید ۳۶میلیون اصل نهال با مشارکت مردم و با ممیزی و اصلاح مراتع در سطح ۷۰۰هزار هکتار بخشی از دستاوردهای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی توسط وزارت جهاد کشاورزی بود که انجام شد.

نوبخت در ادامه نشست خبری با اشاره به انتشار دو خبر از سوی رسانه‌ها در هفته گذشته اظهار داشت: من واقعا از منتشر شدن این دو خبر تاسف خوردم، در شهرکرد پس از اینکه بنده بازدید سه روزه‌ای که از طرح‌های عمرانی سفر رئیس جمهور را پیگیری می‌کردم در پایان این پیگیری‌ها در یک جلسه مطبوعاتی شرکت داشتم که سوالی در این نشست مطرح شد مبنی بر اینکه لیستی را خواندند که چه تعداد وزیر و استاندار قرار است در برنامه تغییر دولت باشند آیا شما تایید می‌کنید یا نه، بنده گفتم هر چند که بحث تغییر با توجه به جایگاه رئیس جمهور و مطالباتی را که از وی دارند باید مرتبا ارزیابی شود و اگر احیانا لازم است تغییری نیز بدهد نفس عمل چیز درستی است اما حرف هایی که شما می‌زنید صحت ندارد کسی که باید مطلع باشد بنده هستم.
نوبخت تاکید کرد: عنوان خود را گفتم و مسئول مدیریت و برنامه ریزی هستم و از بسیاری از اطلاعات با خبر هستم و در عنوان سخنگویی این حرف‌ها را تایید نمی‌کنم و چنین چیزی وجود ندارد برخی از رسانه‌ها در این راستا تاکید کردند که نوبخت اظهار بی اطلاعی کرده است و چنین اتفاقی قرار نیست صورت بگیرد.
*تغییر در کابینه در دستور کار دولت نیست
نوبخت اضافه کرد: دو تعداد از این رسانه‌ها با همین عنوان شروع کردند و همان طور که ما گفتیم قرار است یک تغییر وسیعی صورت گیرد و سخنگوی دولت نیز آن را نفی نکرده است که بنده این خبر را کاملا نفی کردم و در حال حاضر تغییر در کابینه در دستور کار دولت نیست و صحت ندارد و از رسانه‌ها خواهش می‌کنم که به این موضوعی که از بن بی‌اساس است دامن زده نشود.
*خبر حذف چهار میلیون یارانه بگیر از زبان من صحت ندارد
نوبخت تاکید کرد: همچنین خبر حذف چهار میلیون یارانه بگیر از زبان من صحت ندارد.
وی در توضیح این امر با بیان اینکه طی بازدیدی که از جهاد دانشگاه شهرکرد داشتم و دستاوردهای آن‎ها را دیدم مشعوف شدم که این همه ظرفیت در این استان وجود دارد،تاکید کرد: ما می‌توانیم در استقرار جایگاه نخست علم و فناوری در منطقه در سند چشم انداز توسعه دست پیدا کنیم، تعدادی از خبرنگاران در ارتباط با این دستاورد علمی سوالی داشتند و یکی از خبرنگاران به موضوع یارانه ورود پیدا کرد و من توضیح دادم که این بحث‌ها بعدا به آن توجه شود و در ارتباط با اجرای بودجه و تبصره ۲۰ که سوال نیز شد، درباره کلیت منابع و مصارف توضیحاتی داده شد که اگر آن احکام عملی شود، قطعا باید این چهار میلیون نفر حذف می‌شدند منتهی ما این کار را نکردیم تا مردم اذیت نشوند.
وی افزود: برنامه‌ای که برای اجرای این قانون وجود دارد به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اطلاع رسانی می‌کنند و چگونگی اجرای قانون را که در نظر دارند خواهند گفت.
نوبخت افزود: آن‌چه که لازم باشند بنده به عنوان سخنگو به اطلاع مردم برسانم این کار را خواهم کرد.خواهشم از رسانه‌ها این است که دقت و اخلاق حرفه‎ای را رعایت کنند و با این عدم دقت اذهان عمومی مخدوش نشود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.