پیش بینی ۱۳۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای مرحله اول رتبه بندی معلمان

double-quot
شهرری – جارپرس – مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری ساماندهی آموزش و پرورش را اولویت دولت عنوان کرد و گفت: برای اجرای مرحله اول طرح رتبه بندی معلمان ۱۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار تامین شده است.
کد خبر : 9313
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 7:39
پیش بینی ۱۳۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای مرحله اول رتبه بندی معلمان

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا ، وی در مراسم گرامیداشت هفته معلم در شهرری اظهار داشت: طرح رتبه بندی معلمان در یک و نیم ماه گذشته در دولت تصویب شد و کارگروه مربوطه مشغول تهیه برنامه اجرایی آن است.

انصاری خاطرنشان کرد: این طرح نیاز به مصوبه مجلس ندارد و آن را عملیاتی می کنیم. اگر بعد از اجرا خلا قانونی در آن وجود داشت ممکن است از مجلس کسب اجازه کنیم اما اختیارات کنونی دولت برای این امر کافی است.

معاون امور مجلس رییس جمهور یادآور شد: برای اجرای مرحله اول این طرح ۱۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار تامین شده و برای مراحل تکمیلی هم اعتبار لازم تامین خواهد شد، ضمن اینکه یکی از محورهای مهم برنامه ششم آموزش و پرورش و مطالبات فرهنگیان است.

انصاری با تاکید بر اینکه دولت بنا ندارد شعارهای غیرعملی سر دهد و پروژه های نیمه تمام را برای دولت بعد بگذارد ، افزود : ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد در حالی که بودجه عمرانی سال ۹۱، یازده هزار میلیارد تومان بوده است. البته این رقم امسال ۳۲ هزار میلیارد تومان بوده اما فاصله ها خیلی زیاد است.

وی تعامل سازنده با دنیا، رفع تحریم های ظالمانه، توسعه مناسبات منطقه ای و هموار کردن سرمایه گذاری و رونق اقتصادی را از برنامه های دولت عنوان کرد و گفت: دولت ظرف ۲۰ ماه رشد منفی ۵٫۷ درصدی را به مثبت ۲ رسانده است البته تا دستیابی به رشد هشت درصدی سند چشم انداز فاصله زیاد است اما دولت با تکیه بر تجربه و تخصص به این سمت حرکت می کند.

انصاری در عین حال گفت: البته موانع زیادی داریم و حرکت در مسیر توسعه کشور و رفع موانع دولت آسان تر از حرکت در میدان مین در شب عملیات نیست.

وی با اشاره به مشکلاتی که پیش روی دولت ایجاد می شود گفت: هر گاه به نقطه حساسی می رسیم مساله ای مطرح می شود. به چه زبان رهبری باید بگوید به تیم مذاکره کننده اعتماد دارد و تیم مذاکره کننده خطوط قرمز را رعایت می کند. اگر دولت نمی خواست خطوط قرمز را در مذاکرات رعایت کند مذاکرات ۲۰ ماه طول نمی کشید و در یک جلسه تمام می کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما باید افتخار کنیم که فرزندان مملکت امثال دکتر ظریف و همکارانش تیم منسجم، نیرومند و مسلح به دانش و حقوق بین الملل و به پشتوانه دانش حقوقی رییس جمهور و حمایت های ملت و رهبری در مقابل تمام بدنه کارشناسی ۱+۵ ایستاده اند و گام به گام منطق حقوقی ما را استوار می کند.

وی یادآور شد: تیم مذاکره کننده هم اکنون مشغول تدوین پیش نویس سند نهایی است و این سند، سند افتخار ملت و سند برداشتن تحریم ها خواهد بود.

** باید برای مقابله با هجوم فرهنگی بسیج شد

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همانطور که دیروز در زمان جنگ هیچ اولویتی در پشتیبانی از جنگ مقدم تر نبود امروز هم برای مقابله با هجوم فرهنگی همه امکانات باید بسیج شود.

به گفته وی، بخشی از امکانات تامین معیشت فرهنگیان ابزارهای مناسب آموزشی و موضوعاتی است که در حوزه سخت افزاری تعریف می شود .اگرچه همت تمام عیار دولت برای ساماندهی این موضوع صورت گرفته است و نگاه دولت به ساماندهای اقتصاد به طور عام، معیشت مردم به طور خاص و معیشت فرهنگیان به طور اخص با نگاه آسیب شناسانه است.

معاون امور مجلس رییس جمهور با تاکید بر اینکه تجربیات گذشته بر رقابت تزریق پول و نقدینگی و تورم قابل دوام نیست گفت: نتیجه رویکرد گذشته تورم ۴۴ درصدی بود که بی تردید اگر اولویت دولت مهار تورم نبود امروز شاهد تورم سه رقمی بودیم و کیان نظام و زندگی مردم تهدید می شد لذا دولت اولین گام را به تعبیر رییس جمهوری جلوگیری از خونریزی شدید اقتصادی تعریف کرد و ظرف ۲۰ ماه کار کارستان شد و تورم ۴۴ درصدی به زیر ۱۵ درصد رسید البته رشد تورم داریم اما کاهش یافته است.

انصاری با تاکید بر اینکه هدف دولت در برنامه ششم دستیابی به تورم تک رقمی است اظهار داشت: در اقتصاد کوچکی که تمام منابع عمومی دولت حداکثر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بود و ۸۵ درصد آن صرف امور جاری می شد در چنین شرایطی امکان مانور وجود ندارد و باید اقتصاد را بزرگ کرد و با جدا کردن بخش های غیرحاکمیتی آرامش را در فضای کسب و کار ایجاد کرد.

معاون امور مجلس رییس جمهور یادآور شد: با اعتبارات دولتی پیوند خورده به نفت که هم صادرات و هم قیمت آن دست ما نیست دولت در ۲۰ ماه گذشته اقتصاد را ساماندهی کرد و با وجود اینکه صادرات نفت یک میلیون بشکه کاهش یافت و قیمت آن هم از ۱۰۲ دلار به ۴۵ دلار کاهش یافت با این حال دولت اقدامات بزرگی همچون طرح تحول سلامت انجام داد و مردم طعم شیرین آن را چشیدند.

** خواب پریشانی برای جهان اسلام دیده اند

انصاری ضمن تشریح جایگاه انسان در اسلام به نقش معلم در تربیت انسان اشاره کرد و گفت: انسان و جامعه قرآنی ، جامعه ای است که کارش با خواندن ، بیان ، قلم ، تعلیم و تعلم و تزکیه است.

وی افزود: ما باید آفرینندگی را بر پایه دانش و خرد انجام دهیم و هر نقصانی به عدم انجام وظایف ما برمی گردد.

معاون امور مجلس رییس جمهور اضافه کرد: اگر در اندیشه بشر ویرانی وجود دارد و اگر قرن ۲۱ دچار آشفتگی اخلاقی شده ، علت آن است که تکنولوژی بر اخلاق پیشی گرفته و ما به وظیفه عمران اندیشه و عقول به اندازه لازم اهتمام نکردیم.

انصاری ادامه داد: با کمال تاسف آنچه امروز از قرآن و سیمای مسلمین در جهان در حال ترسیم است ، این است که مروجان اسلام از صبح تا شب خشونت طلبان تروریست شده اند که به نام خدا سر می برند و با رمز الله اکبر خود را در مدرسه و بازار منفجر می کنند و با نام الله اکبر بر سر همنوعان خود بمب می ریزند.

وی گفت: امروز یمن با ثروت مسلمین و به دست خلبان های به ظاهر مسلمان ویران می شود و این روزها بدترین روزهایی است که به لحاظ عاطفی بر ما می گذرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: آمریکایی ها و اروپایی ها سال ها قبل برای دستیابی به اهداف شوم استعماری خود لشکرکشی مستقیم می کردند و هزینه های نظامی و انسانی داشتند اما امروز یاد گرفته اند . در آن سوی مرزها راحت نشسته اند و به وسیله مسلمین زیربناهای کشورهای اسلامی را نابود می کنند.

انصاری با بیان این که روزانه به طور متوسط ۲۰۰ مسلمان در اثر خشونت ها جان خود را از دست می دهند ، گفت: کشورهای غربی بعد از تخریب کشورهای اسلامی به عنوان ناجی وارد می شوند و کمپانی های آنها با دریافت پول مضاعف ، این زیربناها را می سازند.

به گفته انصاری ، جنایتکاران آمریکایی اتوکشیده مدعی حقوق بشر مساله تجزیه کشورهای اسلامی را مطرح می کنند و کسی نیست بپرسد که چرا اجازه می دهیم عراق را به سه کشور تقسیم کنند. مگر این کشور گوشت قربانی است و جهان اسلام صاحب ندارد.

معاون امور مجلس رییس جمهوری با بیان این که خواب های پریشانی برای جهان اسلام دیده اند ، گفت: کشورهای غربی خواب تجزیه تک تک کشورهای بزرگ اسلامی را دارند و اگر امروز آل سعود ابزار آنها شده است ، بداند که خود روزی گرفتار همین نیروهایی می شود که مثل مار در آستین خود پرورش می دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اگر امروز شاهد وحشیگری هستیم ، اینها بذر وهابیتی است که ۶۰ – ۷۰ سال است آخوندهای وهابی در جهان اسلام آموزش داده و تکفیر و خشونت را در مدارس ترویج کرده اند.

وی با تاکید بر این که هشدارهای امام(ره) و دلسوزان نظام نادیده گرفته شد ، گفت: امروز پرورش دیدگان وهابیت همچون طالبان ، النصره و داعش مظهر اسلام خشونت گرا شده اند.

انصاری با اشاره به این که ریشه های این تفکر در ایران هم وجود داشت ، گفت: این ریشه ها به برکت انقلاب و نظام آموزشی از بین رفت. مگر غیر از این است که شهید مطهری به دست داعشی های اول انقلاب – فرقان – شهید شد. کسانی که حرفشان این بود که جواب قلم ، تفنگ است.

وی یادآور شد: آنها ، شهید مفتح و شهید مطهری را گرفتند ولی جمهوری اسلامی توانست این اندیشه را بخشکاند. اندیشه منافقین و فرقان عین همان جنایات داعش است که ریشه های آن در ایران خشکانده شد اما در کشورهای دیگر کسانی نبودند که با این تفکرات مقابله کنند.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به از هم گسیختگی فکری ، فرهنگی و اخلاقی اظهار داشت: اگر امروز به هوش نباشیم با توسعه شبکه های ارتباطی ، نسل جوان و نوجوان ما به شدت تحت بمباران انواع آموزش های غیرمنطبق با فرهنگ ملی و دینی ما هستند و اگر دیروز سرداران دفاع مقدس برای پس گرفتن خاک مقدس از صدام جان باختند و شبانه روز بیدار ماندند؛ امروز سنگربانان مرزهای اندیشه و فرهنگ ، معلمان هستند که وظیفه سنگینی برعهده دارند.

انصاری یادآور شد: شبیخون فرهنگی که سال هاست مقام معظم رهبری درباره آن هشدار داده اند ، یک واقعیت است و اغراق نیست و ما موظف هستیم که سنگرها را در مقابله با آن مستحکم کنیم و این وظیفه ای بسیار سنگین است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.