نفوذ امریکا در ایران قابل تصور نیست مگر بدلیل وادادگی جریانات داخلی در برابر غرب

double-quot

تهران-جارپرس-عضوهیات رئیسه مجلس در نطق میان دستور گفت که نمی توان تصور نفوذ امریکا را در ایران یا هر کشور دیگری به ذهن متبادر کرد مگر اینکه برخی افراد یا جریانات در داخل کشور هدف به دلیل سادگی و وادادگی در برابر غرب این نفوذ را تسهیل کنند.

کد خبر : 10969
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 27 مرداد 1394 - 10:02
نفوذ امریکا در ایران قابل تصور نیست مگر بدلیل وادادگی جریانات داخلی در برابر غرب

به گزارش روز سه شنبه(۲۷ مرداد ماه)خبرنگار پارلمانی جارپرس،محمد دهقان عضو هیات رئیسه و نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی در ابتدای نطق میان دستور ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه علیها سلام و میلاد حضرت ثامن الحجج امام رئوف،ملجا و پناهگاه همه گرفتاران و درماندگان صلوات ا.. علیه را خدمت همه مسلمانان جهان،بویژه خادمان و شیفتگان درگاهش تبریک گفت.

وی ادامه داد: این روزها مصادف است با سالگشت آزادی غرورآفرین آزادگان سرافراز که پس از سالها تحمل رنج اسارت و مقاومت در زندانهای مخوف بعثی به آغوش وطن بازگشتند.به همه آزادگان عزیز و خانواده های معزز آزادگان که شریک غم و رنج آنها بوده اند و سالها همراه با اضطراب در انتظار بازگشت عزیزان خود بوده اند از این تریبون تبریک عرض می کنم و یاد شهدای غریب دوران اسارت که زیر شکنجه های بی رحمان بعثی و اکثرا با تنی مجروح به شهادت رسیدند را گرامی می دارم و در برابر خانواده آنها سر تعظیم فرود می آورم.

دهقان با اشاره به سخنرانی مهم رهبر معظم انقلاب در روز گذشته گفت که ایشان تصریح کردند امریکاییها می خواهند از توافقی که هنوز نه در ایران و نه در امریکا تکلیفش معلوم نشده است، وسیله ای برای نفوذ در ایران بسازند.

عضو هیات رئیسه مجلس افزود: امریکا که به واسطه انقلاب اسلامی به تدریج نفوذ خود را در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا از دست داده است و با گسیل نیروهای نظامی و تصرف عراق و افغانستان و تشکیل طالبان و القاعده و داعش و تربیت نیروهای خشن وحشی و ایجاد جنگ نیابتی و با وجود میلیاردها  دلار هزینه نتوانسته است جلوی افول قدرت خود را سد کند و امنیت اسرائیل را در برابر قدرت مقاومت حزب ا.. لبنان و رزمندگان فلسطین تضمین کند،تنها راه حل خود را در مهار ایران و قدرت منطقه ای آن از طریق ایجاد اختلاف و نفوذ در کشور جستجو می کند.

وی تصریح کرد: نمی توان تصور نفوذ امریکا را در ایران یا هر کشور دیگری به ذهن متبادر کرد،مگر اینکه برخی افراد یا جریانات در داخل کشور هدف به دلیل سادگی یا وادادگی و شیفتگی در برابر غرب این نفوذ یا جریانات را تسهیل کنند.بعنوان مثال در زمانی که یکی از وزرای دولت اصلاحات از همین مجلس رای اعتماد گرفت چه کسی تصور می کرد این روزی لباس نوکری انگلیس و امریکا را به تن کند.

محمد دهقان با بیان اینکه زمانی که تعدادی در مجلس ششم ادعای دفاع از حقوق ملت می کردند و به همین بهانه نظام اسلامی را به باد ناسزا می گرفتند اظهار کرد: چه کسی می توانست بگوید این افراد روزی در خدمت سرویس های امنیتی انگلیس و امریکا قرار می گیرند و از رسانه های خارجی علیه منافع ملت ایران سخن پراکنی می کنند.

نماینده مردم چناران ادامه داد:امروز دهها نفر از فعالان سیاسی در دولت های گذشته از وزیر و وکیل گرفته تا تعدادی از مدعیان فهم سیاسی در خدمت سرویس های امنیتی دشمنان این ملت و هم پیاله منافقین در امریکا و اروپا هستند.

وی افزود: این موارد جز در اثر اعمال نفوذ غرب بر برخی شخصیت های اداری ضعف نفس اتفاق نیفتاده و اکنون همه ما و همه جریانات سیاسی و همه مسئولان کشور باید این هشدار رهبر معظم انقلاب را جدی بگیرند و مراقب نفوذ دشمنان و تاثیرگذاری در مقدرات کشور باشند.

عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه به وزارت امور خارجه توصیه کرد:در همین جا به وزارت امور خارجه توصیه می کنم در مذاکرات پیش رو که با کشورهای همسایه تحت عنوان ۱+۶ پیش بینی کرده اند،مراقبت کند که امریکا در این مذاکرات دخالتی نداشته باشد و کشورهای منطقه پای امریکا و سایر حامیان غربی  خود را به مذاکرات باز نکنند.

محمد دهقان اظهار کرد:امروز یکی از مهمترین و شاید مهمترین موضوع کشور توافق هسته ای است که در این خصوص چند نکته خدمت ملت شریف ایران عرض می کنم.

اول؛از همه کسانی که با تلاش های شبانه روزی امکان دستیابی ملت ایران را به فناوری هسته ای فراهم کردند تشکر می کنم و یاد شهدایی که در مسیر رساندن ملت ایران به این جایگاه جهانی توسط دشمنان صهیونیستی امریکایی به شهادت رسیدند را گرامی می دارم.

دوم؛از تیم مذاکره کننده هسته ای که در طول ۲۳ ماه گذشته برای اثبات حق ملت ایران تلاش کردند تشکر می کنم و از همه کسانی که در سالهای متمادی پای حقوق ملت ایران ایستادند سپاسگزارم

سوم؛مقامات وزارت امور خارجه فرمودند تصویب متن برجام در مجلس شورای اسلامی به دلیل تثبیت تعهداتی که در توافق آمده است به مصلحت کشور نیست. اینجانب با اینکه کاملا با این موافق هستم و معتقدم با توجه به تعهدات فراوانی که این توافق نامه برای ۲۵ سال،۲۰سال،۱۵ سال، ۱۰ سال و ۸ سال بر عهده کشور قرار داده است به هیچ وجه نباید این تعهدات در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد. اما عدم تصویب آن در مجلس شورای اسلامی نباید به معنای این باشد که دولت محترم اصول مختلف قانون اساسی را در ارائه لایحه به مجلس نادیده بگیرد. براساس اصل ۷۷ قانون اساسی عهدنامه ها مقاوله ها، قراردادها و موافقت نامه های بین المللی باید به تصویب شورای اسلامی برسد.

وی افزود:شورای محترم نگهبان در ۲۶/۸/۱۳۶۲ در نظریه تفسیری خود تصریح کرده است ،هر قرارداد بین المللی اگر برای دولت تعهدی ایجاد کند با هر عنوانی که باشد باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

دهقان گفت:اصل ۷۷-اصل ۱۴۵ و اصل ۱۳۹ و سایر اصول قانون اساسی و نظریه تفسیری شورای نگهبان قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای بر این نکته تاکید دارند که بدون مجوز مجلس شورای اسلامی توافق هسته ای فاقد اعتبار است.

محمد دهقان اضافه کرد:بنابراین این مجلس شورای اسلامی باید پس از ارائه لایحه متن برجام را مورد بررسی و منافع مضار آن را کاملا مورد توجه قرار دهد و سپس تصمیم لازم را اتخاذ کند.

عضو هیات رئیسه مجلس عنوان کرد: اینجانب از اقدامات قوه قضاییه در برخورد با پرونده های فساد اقتصادی بویژه پرونده های بزرگ فساد تشکر می کنم و معتقدم برخورد با مفسدان دانه درشت که اموال بیت المال را به غارت برده اند و به اعتماد مردم خیانت کرده اند تاثیر بزرگی در افزایش اعتماد مردم به نظامی اسلامی و دستگاه قضایی داشته و خواهد داشت.

وی ادامه داد:قوه قضاییه هم در برخورد با پرونده سه هزار میلیارد تومانی و هم در پرونده های معاونان رئیس جمهور سابق و هم در برخورد با آقازاده رشوه خوار و دلال بزرگ نفتی،امید جدی در مبارزه با مفاسد اقتصادی ایجاد کرده است. در همین جا از مجمع تشخیص مصلحت نظام می خواهم به درخواست مردم و تاکیدات رهبر معظم انقلاب توجه کند و هر چه زودتر مصوبه مجلس را در خصوص رسیدگی به اموال مسئولان به قانون تبدیل کند.

محمد دهقان گفت:از قوه قضاییه تقاضا دارم با متخلفان موسسه مالی میزان براساس قانون برخورد کند.مطابق برخی اطلاعات بدست آمده ۱۳۵۰ میلیارد تومان از سپرده های مردم در تصرف ۱۷ نفر قرار دارد و فقط ۱۲۵ میلیارد تومان مربوط به بدهی یکی ا زمقامات سابق قوه قضاییه است.انتظار مردم از قوه قضاییه این است که بدون اغماض این ۱۳۵۰ میلیارد تومان را از افراد صاحب نفوذ باز ستاند و وجود مزبور را به مردم بیچاره ای که با اعتماد به آرم قوه قضاییه روی موسسه میزان و ساختمان مستقر در دادگستری در این موسسه سپرده گذاری کرده اند، بپردازند.

وی عنوان کرد:در اینجا لازم می دانم نسبت به نحوه مدیریت بانک مرکزی که زمینه فروپاشی این موسسه و سایر موسسات مالی را فراهم کرده است نقد داشته باشم و از ریاست و مدیران بانک مرکزی تقاضا کنم در خصوص موسسات مالی هر اقدامی که به صلاح کشور است با آرامش و بدون تنش انجام دهند.

دهقان در خصوص شرکت پدیده اظهار کرد:از رئیس جمهور محترم می خواهم پیشنهاد استانداری و وزارت کشور که مورد تایید مقامات مربوطه قرار گرفته است را امضا نمایند تا پس از اعتمادسازی هم امکان حفظ حقوق ۱۲۰ هزار سهامدار پدیده فراهم آید و هم زمینه پرداخت حقوق دولتی و حق شهرداری شاندیز ایجاد شود و هم این شرکت بتواند براساس قانون و تحت نظارت مقامات استان به کار خود ادامه دهد.

از دولت محترم بابت تخصیص اعتبار کنارگذر چناران تشکر می کنم و امیدوارم این پروژه مهم در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار گیرد.

نماینده مردم چناران در مجلس گفت:از دولت محترم بابت حمایت از اجرای طرح قطار شهری مشهد به گلبهار و موافقت با امتداد این طرح از گلبهار تا چناران تشکر می کنم و امیدوارم با افزایش اعتبار،امکان بهره برداری از این طرح بزرگ در آینده نزدیک فراهم آید.

وی همچنین از موافقت وزیر راه و شهرسازی و دولت با احداث آزاد راه مشهد- چناران و تامین اعتبار بزرگراه طرقبه-شاندیز و موافقت با راه شاندیز-گلمکان تشکر کرد.

محمد دهقان در پایان اظهار کرد: از وزیر محترم نیرو تقاضا دارم همانطور که قبلا دستور داده اند نسبت به افزایش اعتبار طرح انتقال پساب تصفیه شده مشهد به دشت چناران بابت مصارف کشاورزی و افزایش اعتبار طرح آبرسانی به طرقبه شاندیز و طرحهای آب و فاضلاب گلبهار و موافقت با اصلاح شبکه آب و فاضلاب چناران اقدام نمایند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.