جز ۳۶ نفر بقیه بورسیه‌ها می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند

double-quot
تهران – جارپرس – رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: به جز ۳۶ نفری که به دلیل اطلاعات غلط نمی‌توانند ادامه تحصیل دهند بقیه بورسیه‌ها می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند.
کد خبر : 10837
تاریخ انتشار : شنبه 17 مرداد 1394 - 9:15
جز ۳۶ نفر بقیه بورسیه‌ها می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند
به گزارش جارپرس به نقل از خراسان نیوز ، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در یک نشست خبری به ارائه توضیحاتی درباره پرونده بورسیه‌ها پرداختند.

وزیر علوم در این نشست اظهار داشت: داستان بورسیه‌ها به این سه هزار نفر ختم نمی‌شود ما ۶ هزار دانشجوی بورسیه دیگر هم داریم که مشکلی برای تحصیل ندارند جایابی شده و وضعیت آنها مشخص است.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از بورسیه‌ها مشکلاتی را داشتند که درباره آنها تصمیم گیری‌هایی شده است، گفت: برخی از آنها بدون آزمون پذیرش شده‌اند در حالی که باید آزمون عملی را پشت سر می‌گذاشتند و برخی نیز حکم بورس ندارد و یعنی صلاحیت آنها تأیید نشده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه برخی از دانشجویان بورسیه جایابی نشده بودند که وزارت علوم تلاش کرد مهلت‌هایی را برای جایابی آنها درنظر گرفت، یادآور شد: این روند هم اکنون نیز ادامه دارد و به دانشگاه‌ها به دنبال جایابی آنها هتسند و وزارت علوم به دنبال جایابی آنهاست.
فرهادی با اشاره به اینکه برخی از این بورسیه‌ها مربی هستند، گفت: مربیان رسمی مشکلی ندارند اما مربیان پیمانی باید مصوبه هیئت امنا را اخذ کنند که برخی حدود ۱۰۰ نفر از آنها را هیئت امنای دانشگاه تصویب کرده و به هیئت امنای باقیمانده اعلام کردیم روند تصویب آنها را تسریع کنند.
وی با اشاره به اینکه برخی از دانشجویان بورسیه شاغل بوده‌اند و شغل دولتی و رسمی داشتند، گفت: این گروه از دانشجویان تعیین تکلیف شدند زیرا از یک صندوق حقوق و از صندوق دیگر بورسیه تحصیلی برای آنها پرداخت می‌شد که این افراد تعیین تکلیف شدند و به آنها اعلام شد یا تحصیل کنند و یا به ادامه فعالیت کاری خود بپردازند.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه عده‌ای از دانشجویان دارای سهمیه ایثارگران بودند، گفت: بیشتر آنها مشکلی برای ادامه تحصیل ندارند و طبق توافق با بنیاد شهید قرار شده است در پرداخت هزینه آنها نیز همکاری‌هایی صورت گیرد.
فرهادی با اشاره به اینکه درباره بورسیه‌ها طبق شرایط و ضوابط زمان تصمیم گیری‌هایی گرفته شده است، گفت: همه آنها اعمال شده و برخی از آنها نیز که مشکلی از نظر شرایط و ضوابط زمان بورسیه شدن یعنی تحصیل و سن نداشتند می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارنظر یکی از نمایندگان در خصوص پیگیری قضایی برخی از مدیران وزارت علوم، گفت: برخی از دوستان مسائلی را عنوان می‌کنند بورسیه‌ها ۱۹۴ بار در رسانه‌ها ذکر شده‌است و اخبار زیادی در این خصوص منتشر شده و این درحالی است که مسئولان وزارت علوم هیچ اسمی را درباره بورسیه‌ها اعلام نکردند اما کسانی که با انتشار به این دانشجویان ظلم کردند باید پاسخگو باشند.
صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه سخنان فرهادی گفت: بورسیه‌های خارج از کشور همه دارای جایابی هستند و می‌توانند پس از ورود به کشور به شغل خود ادامه دهند.
وی همچنین گفت: کلیه دانشجویانی که در ماه گذشته فارغ التحصیل شده‌اند چه شرایط را داشته و چه شرایط را نداشته باشند بدون مشکل می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند.
رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه وزارت علوم با نگاهی اغماض آمیز برای دانشجویان بورسیه اغماض‌هایی را درنظر گرفت و بیشترین تسهیلات را در نظر گرفته است، گفت: از هفته گذشته به دانشگاه‌ها اعلام شده که دانشجویان بورسیه مشکلی برای ادامه تحصیل ندارند.
صدیقی با اشاره به سایر تصمیم‌های گرفته شده درباره پرونده بورسیه‌ها، گفت: اعلام شده است عملاً جمع‌بندی نهایی درباره بورسیه‌ها گرفته شده و دانشجویانی هم که دارای مشکلاتی هستند و پرداخت بورسیه آنها به پرداخت هزینه شخصی تبدیل شده است باقیمانده هزینه تحصیل خود را باید بپردازند و هزینه قبلی از آنها دریافت نمی‌شود.
وی در پایان گفت: به جز ۳۶ نفری که به دلیل اطلاعات غلط نمی‌توانند ادامه تحصیل دهند بقیه بورسیه‌ها می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.