موفقیت محقق ایرانی درساخت نمونه آزمایشگاهی آرتز بلند اندام تحتانی همراه با مفصل زانوی قدرتی

double-quot

تهران – جارپرس -محقق دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با پشتیبانی مادی ومعنوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشورنمونه آزمایشگاهی آرتز بلند اندام تحتانی همراه با مفصل زانوی قدرتی برای بیماران فلج اطفال را طراحی و ساخت.

کد خبر : 10377
تاریخ انتشار : شنبه 20 تیر 1394 - 9:07
موفقیت محقق ایرانی درساخت نمونه آزمایشگاهی آرتز بلند اندام تحتانی همراه با مفصل زانوی قدرتی

 

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا از صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور،دکتر مختار عراضپور درباره این طرح گفت: آرتزهای قدرتی اندام تحتانی با هدف ممانعت از خم شدن زانو درفاز استانس و تامین خم شدگی زانو در فازسوئینگ راه رفتن توسعه پیدا کردند.

وی ادامه داد:هدف از انجام این مطالعه، طراحی و ساخت نمونه آزمایشگاهی آرتز بلند اندام تحتانی همراه با مفصل زانوی قدرتی و بررسی تاثیر آن بر پارامترهای راه رفتن در بیماران فلج اطفال بود.

وی افزود: هفت بیمارفلج اطفال به صورت داوطلبانه دراین مطالعه شرکت کردند، بیماران قبل از انجام تست ها چگونگی راه رفتن با آرتز قدرتی جدید را آموزش دیدند، مراحل ارزیابی راه رفتن بیماران با آرتز جدید و آرتز سنتی با مفصل قفل دار انجام شد.

عراضپور بیان کرد: راه رفتن با آرتز قدرتی جدید ۱۸ درصد کاهش در سرعت راه رفتن و طول گام در مقایسه با راه رفتن با آرتز سنتی نشان داد، همچنین ۱۶ درصد افزایش در فاز استانس هنگام راه رفتن با ارتز قدرتی جدید نشان داده شد، اختلاف معنی داری در آهنگ راه رفتن با دو نوع ارتز در این مطالعه وجود داشت.

وی گفت: افراد شرکت کننده در این تحقیق میزان خم شدگی نرمالی در زانو درفاز سوئینگ داشتند وکاهش بی ثباتی هنگام استفاده از آرتز قدرتی جدید در آنها مشاهد شد.

این محقق ادامه داد: نتایج این مطالعه نشان داد بیماران با الگوی طبیعی تری نسبت به ارتز سنتی راه میروند و همچنین مفصل زانوی آنها در طی فاز سوئینگ خم شدگی لازم جهت راه رفتن را دارا است.از این طرح سه مقاله در مجلات بین المللی تا به حال به چاپ رسیده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.