۱۴۰۰ میلیارد تومان تخلف دانشگاه آزاد، در دولت قبل

double-quot

تهران – جارپرس -رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پرونده هایی با رقم یک هزار و ۴۰۰میلیارد تومان از مدیران سابق، له یا علیه دانشگاه آزاد در محاکم حقوقی وجود دارد، افزود: وظیفه قانونی ما این است که از طریق محاکم قضائی به تخلفات هر فردی که حق دانشگاه را ضایع کرده، رسیدگی کنیم.

کد خبر : 10199
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 تیر 1394 - 11:38
۱۴۰۰ میلیارد تومان تخلف دانشگاه آزاد، در دولت قبل

 

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، حمید میرزاده با تاکید بر اینکه مساله امانتداری، صداقت، شفافیت و جلوگیری از هدر رفت منابع در دانشگاه آزاد شدیدا مورد توجه است، افزود: دو عنصر در امر بازرسی و حسابرسی دانشگاه آزاد بسیار مهم است.

وی گفت: امر اول صیانت از اموال دانشگاه و مصرف آن ها در جهت برنامه های مصوب و دیگری اجرای برنامه های دانشگاه در چارچوب آیین نامه مالی دانشگاه است.

میرزاده اظهار داشت: دانشگاه آزاد روی این موارد بسیار حساس است زیرا خانواده های دانشجویان که اکثر آن ها از خانواده های متوسط هستند، اعتباری را برای تحصیل فرزندان خود پس انداز کرده اند که نباید صرف برنامه ناحق شود.

وی با اشاره به بازرسی واحدها در دوره های گذشته، اظهار کرد: نسبت به دوره مشابه مدیریت قبلی که ۱۸ یا ۱۹ واحد بازرسی و حسابرسی شد، در این دوره بیش از ۱۹۰ واحد مورد بازرسی و حسابرسی قرار گرفته است و هدف از این بازرسی برقراری نظم و انضباط مالی در دانشگاه بوده است.

میرزاده یادآور شد: اکنون حدود ۶ هزار میلیارد تومان بودجه داریم که در ۴۰۰ واحد پراکنده است و باید مراقبت شود؛ در همین راستا افرادی که خلاف اداری، مالی و غیره انجام داده اند، قراردادهایی منعقد کرده اند که به زیان دانشگاه بوده، مدارک تقلبی صادر کرده اند شناسایی شده و برخی از آن ها برکنار شده و در زندان هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد، وی با تاکید بر اینکه حق دانشگاه باید طبق قانون و اساسنامه وصول شود، افزود: پرونده هایی با رقم یک هزار و ۴۰۰میلیارد تومان از مدیران سابق، له یا علیه دانشگاه آزاد در محاکم حقوقی وجود دارد؛ برخی اشخاص حق دانشگاه را پایمال کرده اند و ما از آنها شکایت کرده ایم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: برخی اشخاص هم از دانشگاه مطالبه دارند و علیه ما شکایت کرده اند.

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد شکایاتی به ارزش حدود ۷۰۰ میلیارد تومان علیه اشخاص حقیقی و حقوقی انجام داده و از هیچ شکایتی صرف نظر نشده است زیرا وظیفه قانونی ما این است که از طریق محاکم قضائی، به تخلفات هر فردی که حق دانشگاه را ضایع کرده است رسیدگی کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.