طی هفته های آینده همه دیوارهای غلط تحریم را فرو می ریزیم

double-quot

تهران – جارپرس – حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان طی سخنانی در همایش ملی روز روستا ظریف را یک قهرمان ملی دانست و گفت: طی هفته های آتی ما همه دیوارهای غلط تحریم را فرو می ریزیم.

کد خبر : 11778
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 مهر 1394 - 5:32
طی هفته های آینده همه دیوارهای غلط تحریم را فرو می ریزیم

 

 

 

به گزارش روز دوشنبه (۱۳مهرماه) خبرنگار سیاسی جارپرس، وی در این همایش که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، اضافه کرد: اگر کشاورزان و روستاییان ما در سال جاری توانسته اند در گندم از ۶/۷ پارسال، از ۴/۸ دوسال گذشته به بالای ۸ میلیون تن برسند، باعث افتخار همه ملت ماست.

 

روحانی اظهار داشت: دولت به مسوولیت خود درباره فاجعه منا واقف است و مراسم تشییع قربانیان این فاجعه نماد وحدت ملت ایران بود.

 

رییس جمهور ادامه داد:بسیار خوشحالم که امسال نیز خداوند این توفیق را داد در خدمت شما عزیزانی که از سراسر کشور به نام روستا و برای توسعه روستا و حرکت روستا به نقطه مطلوب در اینجا اجتماع کرده اید باشم.
وی ادامه داد: روستا زیبایی های خود را دارد، این نه از آن جهت که من خود روستازاده ام و به روستایی بودن خود نیز افتخار می کنم بلکه از آن جهت که روستا محور فرهنگ این مرز بوم است.
رییس جمهوری اضافه کرد: همه بزرگان گذشته این دیار و بسیاری از بزرگان امروز، عالمان، اندیشمندان، سیاستمداران، اصحاب فرهنگ و هنر، انقلابیون،سرداران و شهدای بزرگ از روستا هستند.
روحانی اظهار داشت: روستا همان نقطه ای است که از این نام قبل از هر چیز صفا، صداقت، مهربانی و عشق به اسلام، دین و خاندان رسالت و تولید، کار و کوشش تبادر می شود.
وی با بیان اینکه آنچه از روستا به ذهن انسان می آید سخت کوشی توام با صفا و صداقت است، فزود: ما به هویت دینی، فرهنگی، ایرانی، اسلامی و یک عزم راسخ برای یک حرکت جدید نیاز داریم.

**دولت به وظیفه خود درباره فاجعه منا واقف است
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به فاجعه منا اشاره کرد و گفت: به محضر ملت ایران و همه ملل اسلامی بویژه خانواده های جانباختگان فاجعه منا که واقعه بسیار تاثر انگیز و غم آور بود، تسلیت می گویم.
روحانی اظهار داشت: حاجیانی که به دلیل بی کفایتی ، بی تدبیری ، عدم برنامه ریزی و یا احیانا تقصیرهایی که باید بررسی شود در یک شرایط بسیار دردآور جانشان را از دست دادند.
وی اضافه کرد: این همه دوربین در منا وجود دارد و اتاق های مانیتور آنها لحظه به لحظه تمام خیابان ها و تمام جمعیت را رصد می کنند و حتی می توانند از جمعیت و افراد عکس و فیلم بگیرند . ضمن اینکه برای حضور در منا تقسیم بندی شده است که چه ساعت حجاج و از کدام کشور برای رمی جمرات بیایند.
رئیس جمهوری ادامه داد: چنین حادثه درکشوری رخ می دهد که آن همه هلیکوپتر، هواپیما و پول نفت در اختیار دارد. این بی تدبیری در آغاز حادثه و همچنین بی تدبیری در ادامه حادثه وجود داشته است.
روحانی اضافه کرد: ۵-۱۰ دقیقه نخست و یا دقایق اول قابل قبول است اما اینکه این همه ساعت زایران خانه خدا زیر آفتاب با تشنگی مانده اند، قابل قبول نیست.
رئیس جمهوری یادآور شد: از سال ۶۳ به حج مشرف نشده ام، پیش از آن زمان که مشرف شده بودم همه تجهیزات و هلیکوپتر در منا و عرفات وجود داشت؛ واقعا وقوع این حادثه جای تاسف است .

**وزیر امور خارجه یکی از قهرمانان ملی تاریخ ما است
روحانی اضافه کرد: البته دولت به مسوولیت خود واقف است و خوشبختانه ندای مظلومیت در حضور سران جهان در سازمان ملل به گوش جهانیان رسانده شد و وزیر امور خارجه که یکی از قهرمانان ملی در تاریخ ما است، همه تلاش خود را از لحظه نخست با مسوولین سیاسی در سطح جهان و دبیر کل سازمان ملل انجام داد.
رئیس دولت تدبیر و امید همچنین با اشاره به تلاش های وزیر بهداشت در پیگیری فاجعه منا گفت : در امر سلامت نیز زحمات دکتر قاضی زاده را شاهدیم؛ تلاش،پیگیری و حضور وی با همه پیچیدگی ها و مشکلاتی که پس از فاجعه منا وجود داشت، بسیار مهم بود. همچنین وزیر کشور و دیگر مسوولین که با هماهنگی زیر نظر معاون اول رییس جمهوری تلاش های بسیاری انجام دادند.

**ادامه پیگیری های فاجعه منا
روحانی با تاکید بر اینکه دولت اقدامات خود را در خصوص فاجعه منا ادامه می دهد، افزود: بیش از ۲۰ کشور، عزیزان خود را در این فاجعه از دست دادند اما ایران نخستین کشوری بود که توانست پیکرهای جانباختگان را به کشور بازگرداند، بیشترین تلاش برای شناسایی جانباختگان را انجام دهد و همچنین بیشترین تحرک درسطح دنیا برای این فاجعه داشته است.
رئیس جمهوری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب زیباترین کلمات را در این حادثه بیان کردند و ملت بزرگ ایران صبور ، سرافراز و قدرتمند با یکدیگر همدلی و همنوایی کردند که بیان من از تجلیل این ملت قاصر است .
رئیس جمهوری توضیح داد: شاهدیم که هنگامی که این پیکر های مطهر فاجعه منا به استان ها می رسد چه اجتماع و حضوری از مردم بوجود می آید و این علاوه بر دلداری و تسلیت به خانواده آن عزیزان، نشان دهنده انسجام، وحدت ملی و یک کشور یکپارچه و متحد است.
روحانی ادامه داد: ما همه به ایرانی بودنمان افتخار می کنیم و البته اسلام جای خود دارد و در وهله نخست به مسلمان بودنمان، عشق به خاندان رسالت و انقلاب اسلامی مان افتخار می کنیم .

**در هفته های آینده همه دیوارهای غلط تحریم را فرو می ریزیم
رئیس شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع برنامه جامع اقدام مشترک اشاره کرد و گفت: هیچ کسی در دنیا نیست که بگوید ایران در مذاکرات ناموفق بوده است.
روحانی با بیان این که ایران به توفیق بزرگی دست یافته است، افزود: آن های که می خواهند افتخار ملت را زیر سوال ببرند به نفع چه کسی کار می کنند؟ افتخار ما اختصاص به گروه خاصی ندارد.
وی خاطر نشان کرد: در هفته های آینده همه دیوارهای غلط تحریم را فرو می ریزیم.

**ملت ایران در انتخابات اسفندماه حماسه دیگری می آفریند
رئیس جمهوری همچنین به موضوع انتخابات سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: ملت ایران حماسه دیگری در انتخابات اسفندماه می آفریند و روستاییان در انتخابات پیش رو به کسانی رای می دهند که لایق ترین ها برای خدمت به این مردم و کشور هستند.
روحانی تاکید کرد: از نظر دولت، این جناح و آن جناح فرقی نمی کند. مهم این است که صالح ترین و قوی ترین افراد و آن هایی که ملی می اندیشند، وارد صحنه شوند.

**علم،درمان و اشتغال نباید کالای شهری باشد
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت توسعه روستاها تاکید کرد و گفت: خدمات عمومی در روستاها باید ارتقا یابد و علم، درمان و اشتغال نباید کالای شهری باشد.
روحانی افزود: توسعه پایدار در کشور در صورتی امکان پذیر است که روستاها در مسیر توسعه قرار گیرند.
وی احداث ۶ هزار کیلومتر جاده آسفالته برای روستاییان طی ۲ سال را رقم قابل ملاحظه ای دانست و ادامه داد: در زمینه تامین آب روستاییان قدم های خوبی برداشته شده و برای گازرسانی نیز کار کم نظیری انجام می شود.

به گزارش ایرنا، روز ۱۵ مهرماه به عنوان روز روستا در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.
نخستین همایش ملی روز روستا در ۱۳و ۱۴ مهرماه سال جاری با حضور رییس جمهوری ، وزرا و سایر دست اندکاران مرتبط با امور توسعه روستایی و همچنین ۱۱۰۰ نفر از اعضای شوراهای اسلامی روستاهای کشور با هدف بسترسازی برای طرح بیشتر مباحث مرتبط با روستاها و جلب توجه به اهمیت روستاها و همچنین پاسداشت روز ملی روستا برگزار می شود .

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.