ورود داوطلبانه بخش خصوصی به کاهش فشار بر ذخایر آبزیان

double-quot

هرمزگان – جارپرس – فشار به ذخایر آبزیان این روز ها به دلایل زیادی از قبیل قاچاق سوخت، صید غیرمجاز ،عدم رعایت تقویم زمانی فصل صید و … با وجود تمام تلاش های شیلات و متولیان صیادی در حال افزایش است.اما امروز با توجه به آموزش ها و فرهنگ سازی های انجام شده از سوی

کد خبر : 4410
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 تیر 1393 - 9:54
ورود داوطلبانه بخش خصوصی به کاهش فشار بر ذخایر آبزیان
هرمزگان – جارپرس – فشار به ذخایر آبزیان این روز ها به دلایل زیادی از قبیل قاچاق سوخت، صید غیرمجاز ،عدم رعایت تقویم زمانی فصل صید و … با وجود تمام تلاش های شیلات و متولیان صیادی در حال افزایش است.اما امروز با توجه به آموزش ها و فرهنگ سازی های انجام شده از سوی شیلات هرمزگان این نگرانی ها تنها محدود به بدنه دولت نمی شود و خود جامعه زحمتکش صیادی بیش از دیگران نگران این معضل هستند و برای مرتفع ساختن آن تلاش های خود جوشی را آغاز کرده اند.

به گزارش جارپرس از روابط عمومی شیلات هرمزگان، مدیر کل شیلات هرمزگان در این باره گفت: خوشبختانه پس از تلاش های صورت گرفته از سوی شیلات هرمزگان در راستای آگاه سازی مردم هرمزگان  به ویژه جامعه صیادی از عواقب افزایش فشار به ذخایر آبزیان،امروز شاهد این هستیم که جامعه صیادی استان هرمزگان گام های خوبی را در ارتباط با این مهم در حال برداشتن است.

  • · مردم و جامعه صیادی به صید بی رویه آبزیان حساس شده اند

سید پرویز محبی با اشاره به حساس شدن مردم و جامعه صیادی به صید بی رویه آبزیان در استان هرمزگان گفت:خوشبختانه بستر و زمینه مناسب ولازم برای مبارزه با عوامل کاهش ذخایر آبزیان در استان هرمزگان فراهم شده است.

وی تصریح کرد: مبارزه با صید غیر مجاز و مرتفع ساختن فشار موجود بر صید آبزیان، نیازمند تامین اعتبار و منابع مالی جهت تقویت یگان حاظت منابع ،بازسازی ذخایر آبزیان و همچنین برنامه های ترویجی  می باشد  که امید است با دقت عمل ها و هوشیاری دولت تدبیر و امید این مهم هرچه سریعتر مهیا گردد.

  • · هجوم شناورهای غیربومی برابر است با تکرار  تجربه کاهش صید

محبی با اشاره به هوشیاری صیادان مناطق و همچنین تعاونی های صیادی در گزارش و اعلام تخلف  عاملان صید غیر مجاز و کاهش ذخایر دریا گفت:متاسفانه از سوی تعاونی های صیادی و همچنین صیادان هرمزگان گزارشاتی مبنی بر دیده شدن شناورهای بدون پلاک و مجوز غیر بومی از سایر مناطق و استان ها در آبهای استان رسیده شده که در صورت ادامه فعالیت های مضر و بدون مجوز این شناورها بی شک صیادان مجاز با کاهش صید روبرو خواهند شد.

مدیرکل شیلات هرمزگان تصریح کرد:در صورت ادامه روند تجاوز شناورهای صیادی  سایر استان ها به آ بهای هرمزگان و همچنین عدم توقف سایر عوامل کاهش صید مانند قاچاق سوخت ، فعالیت های شیلات در بازسازی ذخایر و مبارزه با صید غیر مجاز نیز بی نتیجه خواهد ماند.

  • بخش خصوصی و سرمایه گذاران در حال جذب شدن هستند

وی افزود: در رابطه با فعالیت های متوقف کننده  کاهش ذخایر آبزیان خوشبختانه با توجه به پیگیری های صورت گرفته ،بخش خصوصی ،تعاونی های صیادی و سرمایه گذاران نیزعلاقه مندی خود را برای مشارکت در این مهم اعلام داشته اند.

سید پرویز محبی با اعلام  آمادگی تعاونی صیادی صلخ در همکاری بازسازی ذخایر آبزیان در منطقه از جمله مشارکت در پایش و ارزیابی، حمل و نقل،تامین نیروی انسانی وتامین  شناورهای صیادی برای این مهم را  از اقدامات بخش خصوصی در این زمینه خواند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.