شهرآورد ۸۱؛پرسپولیس دقیقه ۵+۹۰ از شکست گریخت

double-quot

تهران – جارپرس -هشتاد و یکمین شهرآورد سرخابی های پایتخت، درحالی با تساوی یک بر یک پایان یافت که استقلالی ها تا ثانیه های پایانی از سرخپوشان پیش بودند اما برد را با پیروزی عوض کردند.

کد خبر : 12238
تاریخ انتشار : جمعه 8 آبان 1394 - 13:39
شهرآورد ۸۱؛پرسپولیس دقیقه ۵+۹۰ از شکست گریخت

به گزارش جارپرس از ایرنا،هشتاد و یکمین شهرآورد پایتخت در چارچوب هفته یازدهم پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۱۵ در ورزشگاه آزادی برگزار شد.
قضاوت این دیدار را که حدود ۹۰ هزار تماشاگر برای تماشای آن از نزدیک در ورزشگاه حضور یافتند، محسن ترکی بر عهده داشت.
برانکو ایوانکویچ سرمربی کروات سرخ پوشان سوشا مکانی (دروازه بان)، محسن بنگر، رضا نورمحمدی، محمد انصاری، رامین رضاییان، احمد نورالهی، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، امید عالیشاه و مهدی طارمی را از ابتدای مسابقه به زمین فرستاد.
پرویز مظلومی سرمربی آبی پوشان پایتخت نیز مهدی رحمتی (دروازه بان)، حنیف عمران زاده، هرایر مگویان، میلاد فخرالدینی، میثم مجیدی، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، یعقوب کریمی، خسرو حیدری، جابر انصاری و سجاد شهباززاده را به عنوان۱۱ بازیکن اصلی این دیدار حساس به خدمت گرفت.
در دقیقه دوم این دیدار، یعقوب کریمی هافبک استقلال تهران، قصد نفوذ از سمت چپ زمین و ارسال توپ بر روی دروازه پرسپولیس را داشت که کمال کامیابی نیا او را متوقف کرد تا اولین موقعیت این بازی برای استقلالی ها ایجاد شود. خسرو حیدری برای زدن ضربه ایستگاهی پشت توپ ایستاد اما ارسال او را مدافعان پرسپولیس دور کردند.
در ادامه بازی، استقلالی ها بهتر ظاهر شدند و در دقیقه ششم، یعقوب کریمی پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد که ضربه بی دقت او با اختلاف بسیار از بالای دروازه سوشا مکانی به بیرون رفت.
در دقیقه ۱۱، رامین رضائیان قصد نفوذ به محوطه جریمه استقلال را داشت که سرنگون شد اما بر خلاف بازیکن پرسپولیس، داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
بهترین موقعیت گل این دیدار در دقیقه ۱۳ بدست آمد یعنی جایی که امید عالیشاه با فرار از تله آفساید استقلالی ها با رحمتی تک به تک شد اما ضربه او را مهدی رحمتی به خوبی مهار کرد. استقلالی ها در برگشت صاحب یک ضد حمله خوب شدند اما جابر انصاری از این فرصت استفاده نکرد و توپ را تقدیم مدافعان پرسپولیس کرد.
در ادامه این دیدار، بر خلاف ۱۰ دقیقه نخست، پرسپولیسی ها بهتر ظاهر شدند و توپ و میدان را در اختیار داشتند و چندین موقعیت نصف و نیمه روی دروازه آبی پوشان پایتخت ایجاد کردند.
در دقیقه ۲۶ روی حرکت شجاد شهباززاده، استقلالی ها صاحب یک ضربه کرنر شدند، جابر انصاری، ارسال خسرو حیدری را با فاصله اندک و با برخورد به بنگر به بیرون زد. آبی پوشان پایتخت از کرنر دوم هم نتوانستند استفاده کنند و توپ در اختیار پرسپولیسی ها قرار گرفت.
بر خلاف روند بازی در ۲۰ دقیقه ابتدایی مسابقه، دو تیم در ادامه احتیاط را در دستور کار قرار دادند و توپ بیشتر در میانه میدان، جریان داشت.
استقلالی ها در دقیقه ۳۹ صاحب چهارمین کرنر خود شدند اما باز هم نتوانستند از ضربات کرنر استفاده کنند.
در دقیقه ۴۱، کمال کامیابی نیا بر روی روزبه چشمی خطا کرد تا ترکی برای استقلال پشت محوطه جریمه پرسپولیس، ضربه ایستگاهی اعلام کند. ارسال خسرو حیدری بر روی دروازه پرسپولیس در اختیار سوشا مکانی قرار گرفت اما میثم مجیدی در یک حرکت بچه گانه با کشیدن پیراهن مکانی اجازه نداد او سریع بازی را آغاز کند و به همین خاطر نخستین کارت زرد شهرآورد هشتاد و یک را از داور دریافت کرد.
دو دقیقه مانده به پایان مسابقه، بازیکنان پرسپولیس صاحب یک موقعیت گل خوب شدند که احمدنورالهی قدر این موقعیت را ندانست و مهدی رحمتی بار دیگر در موقعیت تک به تک، توپ را دفع کرد.
در نهایت، نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل پایان یافت.
نخستین موقعیت نیمه دوم برای پرسپولیسی ها خلق که مهدی طارمی به سانتر عالیشاه نرسید و در ادامه نیر رحمتی، سانتر رضائیان را در اختیار گرفت.
در دقیقه ۴۸، خسرو حیدری با نفوذ از گوشه راست زمین، توپ را روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد که جابر انصاری با استفاده از عفلت مدافعان پرسپولیس، با ضربه سر، توپ را در گوشه دروازه سوشا مکانی قرار داد و استقلال را یک بر صفر از حریف دیرینه خود پیش انداخت.
برانکو در دقیقه ۵۴، نخستین تعویض خود را انجام داد و جری ریکاردو بجای احمد نوالهی وارد زمین شد تا سرخ پوشان در ادامه تهاجمی تر ظاهر شوند.
مظلومی نیز یک دقیقه بعد از پرسپولیس، با یک تعویض تدافعی، خرسندنیا را بجای یعقوب کریمی وارد زمین کرد تا شاید بتواند این نتیجه را تا پایان بازی حفظ کند.
سرخپوشان پایتخت در دقیقه ۵۸، نخستین کرنر خود را در این دیدار بدست آوردند که مهدی رحمتی توپ ارسالی توسط رضائیان را با مشت دور کرد.
در دقیقه ۶۰، دومین کارت زرد شهرآورد هشتاد و یک نیز به نام آبی پوشان پایتخت ثبت شد و شهباززاده به خاطر خطا روی بنگر، کارت زرد گرفت.
امید ابراهیمی در دقیقه ۶۲ با خطای کامیابی نیا پشت محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد که داور خطا گرفت. ابراهیمی پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت که با یک ضربه خوب، توپ را روانه دروازه کرد اما سوشا مکانی با واکنش مناسب، توپ را به کرنر فرستاد.
در دقیقه ۶۷، کامیابی نیا با یک ضربه سر، توپ ارسالی رضائیان بر روی دروازه استقلال را به بنگر داد اما مدافع پرسپولیس قدر این موقعیت را نداست و ضربه بنگر با اختلاف بسیار از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.
پرسپولیسی ها در دقیقه ۶۸، صاحب موقعیت گل دیگری شدند که ضربه سر عالیشاه را رحمتی به کرنر فرستاد.
پرویز مظلومی در دقیقه ۷۲، دومین تعویض آبی پوشان را انجام داد و محسن کریمی جوان بجای خسرو حیدری وارد زمین شد.
برانکو نیز در دقیقه ۷۵، دومین تعویض خود را انجام داد و علیپور را بجای عالیشاه وارد زمین کرد.
دقیقه ۷۷، مگویان پشت محوطه جریمه استقلال روی مهدی طارمی مرتکب خطا شد که داور برای سرخپوشان، ضربه ایستگاهی اعلام کرد. رامین رضائیان پشت توپ قرار گرفت که ضربه او با بی دقتی بسیار از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.
در دقیقه ۷۹، پرسپولیسی ها در شلوغی محوطه جریمه، صاحب یک موقعیت بسیار خوب شدند که کمک داور، آفساید گرفت تا سرخپوشان همچنان در حسرت گل باقی بمانند.
در دقیقه ۸۱ مظلومی آخرین تعویض استقلالی ها را انجام داد و با یک تعویض تدافعی دیگر، امین جاج محمدی را بجای سجاد شهبازراده وارد زمین کرد.
امین حاج محمدی که تازه به میدان آمده بود، با خطا روی محسن مسلمان، سومین کارت زرد این بازی را به نام خود ثبت کرد.
با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی، پرسپولیسی ها هجومی تر ظاهر شدند و در طرف مقابل نیز بازیکنان استقلال به لاک دفاعی رفتند اما سرخپوشان، یکی پس از دیگری موقعیت ها را از دست دادند.
در پنجمین دقیقه وقت های اضافه، بازیکنان پرسپولیس در محوطه جریمه صاحب موقعیت شدند که رامین رضائیان از پشت محوطه جریمه استقلال، شوتی را روانه دروازه رحمتی کرد که توپ با برخورد به جری ریکاردو وارد دروازه شد تا استقلالی ها در وقت های اضافه، پیروزی را با تساوی عوض کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.