اجرای طرح پایلوت تفکیک پسماند از مبدا در منطقه ۲۱ تهران

double-quot

۹۲/۱۰/۱۸ تهران _ جارپرس _ شهردار منطقه ۲۱ تهران گفت : طرح پایلوت تفکیک پسماند از مبدا ، بصورت آزمایشی در دو شهرک دریا و غزالی در این منطقه  اجرا شد . به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱ تهران ، دکتر مصطفی سلیمی شهردار این منطقه با اعلام این خبر افزود :

کد خبر : 2320
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 دی 1392 - 11:19
اجرای طرح پایلوت تفکیک پسماند از مبدا در منطقه ۲۱ تهران

۹۲/۱۰/۱۸

تهران _ جارپرس _ شهردار منطقه ۲۱ تهران گفت : طرح پایلوت تفکیک پسماند از مبدا ، بصورت آزمایشی در دو شهرک دریا و غزالی در این منطقه  اجرا شد .

به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱ تهران ، دکتر مصطفی سلیمی شهردار این منطقه با اعلام این خبر افزود : فاز اول این طرح  با هدف ضریب نفوذ تا هفتاد درصد در دو شهرک دریا و غزالی به اجرا در آمد که در این مرحله ۴۳۵ خانوار در شهرک غزالی و ۲۵۵۰ خانوار در شهرک دریا توسط آموزشگران اداره بازیافت آموزش دیدند .

وی اظهار داشت : فاز دوم این طرح نیز با هدف ضریب نفوذ تا نود درصد در دو شهرک دریا و غزالی به اجرا در آمد که در این مرحله ۴۷۰ خانوار در شهرک غزالی و ۲۷۸۰ خانوار در شهرک دریا توسط آموزشگران اداره بازیافت آموزش دیدند .

شهردار منطقه ۲۱ همچنین در خصوص تعداد مخازن موجود جهت جمع آوری پسماند در فاز اول و دوم اجرای این طرح گفت : در فاز اول این طرح در شهرک غزالی ۴۳۵  مخزن و در شهرک دریا ۶۳۰ مخزن پسماند وجود داشت که در فاز دوم اجرای طرح تعداد این مخازن در شهرک غزالی به ۱۲۵ مخزن و درشهرک دریا  به  ۱۴۵ مخزن  رسید ، همچنین یک دستگاه خودروی وانت جهت جمع آوری پسماند خشک به هر یک از این شهرک ها اختصاص یافت .

دکتر سلیمی در ادامه بیان داشت : قبل از اجرای این طرح ، میزان پسماند تر در شهرک غزالی بطور میانگین روزانه ۱۶۲۵ کیلوگرم و در شهرک دریا ۷۸۰۰ کیلوگرم و میزان پسماند خشک جمع آوری شده شهرک غزالی ۵۰ کیلوگرم و شهرک دریا ۷۰۰ کیلوگرم در روز بوده است که با اجرای این طرح ، پسماند خشک جمع آوری شده در شهرک غزالی به ۵۵۰ کیلوگرم و شهرک دریا به ۲۰۰۰ کیلوگرم در روز رسیده است که به تبع آن ۱۰ درصد از میزان پسماند تر کاهش یافته است .

این مقام مسئول اجرای این طرح را در منطقه ۲۱ موفقیت آمیز دانسته و تصریح کرد : هدف از اجرای طرح مذکور ، علاوه برحفظ محیط زیست ، بهینه سازی جمع آوری پسماندهای خشک ، کاهش پسماندهای تر و افزایش مشارکت شهروندان در راستای اجرای هرچه بهتر طرح تفکیک پسماند از مبدا بوده است .

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.