گرفتار شدن دشمنان در پنجه قدرتمند سربازان گمنام امام زمان(عج)

double-quot

تهران -جارپرس -وزیر اطلاعات گفت: با هم افزایی وزارت اطلاعات با جامعه اطلاعاتی، نیروهای نظامی و انتظامی و قضایی تمام توطئه های دشمنان خنثی شده و هر جا نیت صدمه زدن به امنیت مردم را داشتند در پنجه قدرتمند دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی از جمله سربازان گمنام امام زمان(عج) گرفتار شدند.

کد خبر : 9678
تاریخ انتشار : جمعه 8 خرداد 1394 - 13:38
گرفتار شدن دشمنان در پنجه قدرتمند سربازان گمنام امام زمان(عج)

به گزارش جارپرس ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی پیش از خطبه های نمازجمعه عبادی – سیاسی این هفته تهران ضمن تبریک ولادت حضرت قائم (عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) افزود: وزارت اطلاعات با تحلیل هایی که نسبت به قضایا دارد اطلاعات گسترده ای بدست می آورد و با نظرسنجی های علمی که انجام می دهد می تواند بحران ها و چالش های پیش رو را شناسایی و به موقع به مقامات کشور اطلاع دهد و راهکارهای پیشگیری از وقوع آن، راهکارهای مدیریت چالش ها و بحران را پیشنهاد دهد.

وی ادامه داد: این در شرایطی است که دشمنان جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و به چالش کشیدن امنیت کشور به کار گرفتند.

وزیر اطلاعات گفت: سرویس های اطلاعاتی و در راس آن ها آمریکا و اسرائیل و همچنین برخی از سرویس های اطلاعاتی منطقه تمام تلاش خود را می کنند که در یک جای کشور امنیت مثال زدنی کشور را به چالش بگیرند و صدای انفجاری از جمهوری اسلامی ایران هم شنیده شود همانطور که در کشورهای پیرامون ما صدای انفجار و بوی باروت و رنگ خون همه مردم را آزار می دهد.

علوی اظهارداشت: به لطف خود با هم افزایی که وزارت اطلاعات با جامعه اطلاعاتی، نیروهای نظامی و انتظامی و قضایی، سپاه قهرمان، ارتش دلاور، نیروی انتظامی فداکار و قوه قضاییه و همه دستگاه های امنیتی دارد شاهد هستیم تمام توطئه های دشمنان خنثی شده و هر جا نیت صدمه زدن به امنیت مردم عزیز ایران اسلامی را داشتند در پنجه قدرتمند دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی از جمله سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات گرفتار شدند.

وی خاطرنشان کرد: با اشراف فراگیر اطلاعاتی، دشمن در چنگ جمهوری اسلامی ایران است و هرجا به سمت توطئه ای رفتند تحت اشراف نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی بودند.

**اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) نقطه کور ندارد

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) نقطه کور ندارد، گفت: همه جا دشمن تحت اشراف اطلاعاتی در سنگر مجاهدت خاموش و سربازی گمنام امام زمان(عج) است.

علوی افزود: روزی نیست که توطئه ای از سوی دشمنان توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) کشف و خنثی نشود و زیر ضربه نرود.

وی ادامه داد: در فاصله صحبتی که در سال گذشته در پیش از خطبه های نمازجمعه تا امروز داشتم ده ها توطئه خنثی و تروریست ها به کیفر جنایات خود رسیدند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: در روز قدس سال گذشته توطئه عملیات انتحاری در راهپیمایی راهپیمایان روز قدس در شیراز و زاهدان کشف شد و زیر ضربه رفت و نفرات آن دستگیر و برخی از آنان به هلاکت رسیدند.

علوی افزود: در روزنامه ها شنیدید که یک گروهک تروریستی در زاهدان در جنوب شرق کشور در منطقه بلوچستان یک شمشیرباز بین المللی را برای اخاذی به گروگان گرفته بود که با برنامه های اطلاعاتی هوشمندانه سربازان گمنام امام زمان(عج) این گروه شناسایی شد و زیر ضربه رفت و شمشیرباز بین المللی آزاد گردید.

وی ادامه داد: همچنین در تخلیه اطلاعاتی از این گروه تروریستی مشخص شد این گروهک تروریستی برنامه چندین عملیات انفجاری در مشهد مقدس را در برنامه داشته که تمام تجهیزات، وسایل بمب سازی و مواد منفجره آنان کشف و ضبط و توطئه آن ها در نطفه خفه شد.

وزیر اطلاعات گفت: عبدالرئوف ریگی برادر عبدالمالک ریگی به هلاکت رسید، دامادش به هلاکت رسید، تیمی که شهید ماموستا شیخ الاسلام نماینده استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری را به شهادت رسانده بودند با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و منهدم شد.

علوی اظهارداشت: عناصر تکفیری که قصد مسموم کردن غذای یکی از هیات های بزرگ تهران را داشتند شناسایی شدند و زیر ضربه قرار گرفتند و امکان تحقق توطئه را پیدا نکردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین عناصر تکفیری و تروریستی که برنامه سرقت مسلحانه در تهران و انفجار بمب در قم در حرم حضرت معصومه (س) را داشتند شناسایی شده و زیر ضربه قرار گرفتند.

**شناسایی و انهدام هسته های مرتبط با داعش در ایران

وزیر اطلاعات گفت: هسته ها و تیم های مرتبط با داعش یکی پس از دیگری کشف و امکانات آنان کشف شد و نفرات آنان زیر ضربه قرار گرفتند.

علوی با بیان اینکه گروه های تروریستی با تمام مساعدتی که از سوی سرویس های دشمن می شوند تا گوشه ای از جمهوری اسلامی را به ناامنی بکشانند تا کنون موفق نشدند، افزود: این یک امر تصادفی نیست و همدلی، همزبانی و هم افزایی نیروهای اطلاعاتی، نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی و دستگاه های قضایی موجب خنثی شدن توطئه های ضد امنیتی دشمن شدند.

وی ادامه داد: چندین عملیات علیه یک جریان ضدانقلابی و تروریستی در غرب کشور صورت گرفت و نفرات موثر آن ها به هلاکت رسیدند.

وزیر اطلاعات گفت: اخیرا شنیدید هشام عزیزی معروف به ابوحفص البلوشی سردسته گروهک تروریستی به نام انصار الفرقان در جنوب شرق کشور زیر ضربه قرار گرفت که نفرات زیاد و تیم هایی را برای عملیات انتحاری و انفجاری آمده کرده بود، نفرات آنان در استان های مختلف شناسایی شدند و همه آن ها زیر ضربه قرار گرفتند.

علوی اظهارداشت: گروهک تروریستی که چندین معلم و بسیجی را در بلوچستان به شهادت رساندند توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) زیر ضربه رفتند و ۳۵۰ کیلو گرم مواد منفجره از آن ها کشف و ضبط و امکان عملیات بمب گذاری از آن ها سلب شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تروریست هایی که در یک عملیات ساده ناجوانمردانه چادر خدماتی نیروی انتظامی را در حمیدیه خوزستان هدف قرار داده و سه نفر را به شهادت رسانده و دونفر را زخمی کرده بودند در مدت کمتر از ۱۰ روز شناسایی، دستگیر و در اختیار قوه قضاییه قرار داده شدند.

وزیر اطلاعات گفت: همچنین این وزارتخانه در آزادی چهار سربازی که به گروگان گرفته شده بودند نقش اساسی را ایفا کرد و در شناسایی شهید دانایی فر و انتقال پیکر وی به کشور اقدام اساسی را انجام داد.

علوی افزود: همچنین وزارت اطلاعات در آزادسازی دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در یمن که توسط تروریست ها به گروگان گرفته شده بود نقش اساسی را انجام داد.

وی ادامه داد: گروگان گرفتن یک دیپلمات آن هم بدون اینکه مسلح باشد ارزش نظامی خاصی ندارد ولی به لطف پروردگار آزاد ساختن او که نیازمند عملیات پیچیده اطلاعاتی بود با همت سربازان گمنام امام زمان(عج) انجام شد.

وزیر اطلاعات گفت: این ها گوشه ای از عملیات های سربازان گمنام امام زمان(عج) با همکاری دستگاه های نظامی و انتظامی بود که وزارت اطلاعات را به مظهر القای رعب در دل دشمنان تبدیل کرده است.

علوی تاکید کرد: به مردم ایران اطمینان می دهم که وزارت اطلاعات با اشراف فراگیر خود تمام حرکات دشمنان را زیر نظر دارد و هرجا که دشمن قصد توطئه ای داشته باشند آن ها را در چنگال قدرتمند خود می گیرد و امکان هر توطئه ای را از آن ها سلب می کند.

** مردم سوء استفاده کنندگان از نام وزارت اطلاعات را معرفی کنند

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش گفت: بسیار برخورد کردیم با کسانی که از عنوان وزارت اطلاعات سوء استفاده، زورگویی، تحکم و اخاذی می کنند و مردم نیز اطلاع ندارند که این ها هیچ نسبتی با این وزارتخانه ندارند.

علوی از مردم خواست که در صورت مشاهده چنین مواردی آن را به ستاد خبری اطلاع دهند تا مورد بررسی قرار بگیرد و با افرادی که از عنوان وزارت اطلاعات سوءاستفاده می کنند برخورد شود و از حیثیت سربازان گمنام امام زمان(عج) دفاع و صیانت شود.

** وزارت اطلاعات برای تحقق اطلاعات ۸۰ میلیونی تلاش می کند

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امروز این وزارتخانه یک وزارت مردم محور است، گفت: همانطوری که امام راحل در سال های آغازین انقلاب وزارت اطلاعات را به عنوان اطلاعات ۳۶ میلیونی مطرح کردند امروز این وزارتخانه در جهت تحقق اطلاعات ۸۰ میلیونی حرکت و به عنوان یک آرمان برای تحقق آن تلاش می کند.

علوی اظهارداشت: وقتی اطلاعات مردم محور باشد خیلی از مسایل و امنیت با هزینه کمتر برای جامعه تامین می شود. وقتی در هر جایی و محیطی افراد آن محیط در تامین امنیت با سربازان گمنام امام زمان (عج) همراه شوند امنیت با هزینه کمتری تامین می شود.

وی ادامه داد: وقتی در دانشگاه، استاد،دانشجو، مدیریت دانشگاه و نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با نیروهای امنیتی در تامین امنیت و حفظ انضباط و آرامش دانشگاه همراهی می کنند در مقطعی مانند ۱۶ آذر در تمام دانشگاه های کشور مراسم برگزار می شود اما نه خیابانی بسته و نه لاستیکی آتش زده می شود.

**بازگرداندن هزاران هکتار از زمین های بیت المال توسط وزارت اطلاعات

وزیر اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه موفقیت خود را در همراهی مردم می بیند، گفت: وزارت اطلاعات بنا بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب وظیفه خود را در حمایت از سرمایه گذاری و بخش خصوصی برابر آنچه در آغاز امسال معظم له در مشهد امر فرمودند می داند.

علوی افزود: وزارت اطلاعات همچنین مبارزه با مفاسد اقتصادی را به عنوان یک رسالت با تمام توان دنبال می کند و تا کنون هزاران هکتار زمین های بیت المال که توسط افراد سودجو تصرف غیرقانونی شده توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و به بیت المال بازگردانده شده است.

وی ادامه داد: در عرصه های مختلف مفاسد اقتصادی را شناسایی کرده ایم و با تدبیر با آن ها برخورد شده است تا ضمن برخورد با فساد، امنیت سرمایه گذاری آسیب نبیند.

وزیر اطلاعات گفت: براساس نامگذاری سال به عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی توسط رهبر معظم رهبری، وزارت اطلاعات رسالت خود را در این می بیند که همسو با سیاست تدبیر و امید در جهت پررنگ شدن وحدت ملی و جریان مهر و محبت میان آحاد ملت و حاکمیت اخلاق و ارزش های اخلاقی در جامعه قدم بردارد و تلاش کند.

** وزارت اطلاعات امنیت را برای عرصه فرهنگ و فعالان اقتصادی تامین می کند نه بر آن ها

علوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری ولادت حضرت قائم (عج) به عنوان روز سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: این نامگذاری در ایام تولد مولایشان نامگذاری زیبا و دارای پیام است.

وی افزود: سربازان گمنام امام زمان(عج) با مجاهدت خاموش خویش به تعبیر رهبر معظم انقلاب بستر ساز ظهور آن مولای منتظر و مهدی موعود خواهند بود.

وزیر اطلاعات با اشاره سه ره آوردی که خداوند متعال به عنوان ره آورد حکومت امام زمان(عج) مطرح کرده است یکی از این رهآوردها را برقرار امنیت عنوان کرد و گفت: امنیت به عنوان یکی از ره آوردهای حکومت مهدوی نعمت ناشناخته ای است که تا افرادی یا کشوری آن را از دست ندهد قدر آن را نمی داند.

علوی با بیان اینکه به تعبیر رسول اکرم(ص) امنیت و تندرستی دو نعمت ناشناخته هستند، اظهارداشت: از نظر اسلام یکی از فلسفه های تشکیل حکومت اسلامی، نظام سیاسی و حکومتی اسلام تامین امنیت برای جامعه است.

وی ادامه داد: در سخنی که منصوب به مولای متقیان و حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است گفته شده که تلاش ما برای بدست گرفتن قدرت حکومت از سرجنگ قدرت نیست،هدف ما رسیدن به مال، منال و ثروت نیست بلکه هدف ما این است که احکام خداوند را به میان جامعه برگردانیم تا اجرا شود و بخش های آسیب دیده جامعه اصلاح و بندگان مظلوم تو احساس امنیت کنند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه یکی از رسالت های حکومت در نظام مقدس اسلام تامین امنیت برای جامعه است، گفت: براساس روایات ما امام زمان(عج) یکی از هدایایی که به جامعه هدیه می کند و به ارمغان می آورد امنیت است، امام صادق می گوید وقتی امام زمان به پا می خیزد براساس عدل و عدالت حکم می کند و در ایام حکومت او ظلم و ستم و حق کشی از بین می رود و سراسر جهان، راه ها و مسیرها، شهرها و آبادی ها از امنیت برخوردار می شوند.

علوی افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وزارت افتخار دارد که رهاورد حکومت مهدوی و رسالت ایجاد امنیت و تامین امنیت برای مردم را برعهده داشته باشد.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات همواره خودش را متعهد دانسته و می داند امنیت را در پرتو احکام شرع مقدس اسلام، رعایت ارزش های اخلاقی و قانون جمهوری اسلامی ایران تامین کند.

وزیر اطلاعات گفت: امروز کارکنان این وزارتخانه مجموعه ای هستند که با روح لبریز از ولایتمداری، قانون گرایی،رعایت مسایل شرعی و پایبندی به ارزش های انقلاب اسلامی رسالت خود را ایفا می کنند.

علوی افزود: راهبرد حاکم بر وزارت اطلاعات برگرفته از کلام خداست که دایره آن را جذب حداکثری گرفته و اشدالاکفار در درون کشور دفع حداقلی است.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات رسالت خود را در برابر مردم، ایجاد امنیت به گونه ای که مردم به تعبیر رهبر معظم انقلاب امنیت را همراه با نشاط و شادابی، احساس و لمس کنند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه امنیت را برای جامعه، عرصه فرهنگ و هنر ، فعالان اقتصادی، حوزه ،دانشگاه تامین می کند نه بر آن ها، گفت: در پرتو امنیت استعدادها شکوفا و نوآوری ها، ابتکارها و خلاقیت ها جوانه می زند و کشور در مسیر رشد و بالندگی، حرکت و اعتلا در تمام عرصه ها قرار می گیرد.

علوی افزود: ما اگر دنبال فرهنگ عبودیت ، فرهنگ دینی و فرهنگ ایمانی در جامعه باشیم قرآن به ما القا می کند که این فرهنگ در پرتو امنیت شکوفا شکل می گیرد.

وی ادامه داد: خداوند زمانی که از مردم شهری انتظارعبودیت دارد ابتدا شکم آن ها را سیر می کند یعنی اقتصاد آن ها را فعال می کند و سپس امنیت آن ها را برقرار و آنگاه می گوید خدا را بپرستند که شکم آن ها را از گرسنگی سیر و آن ها از ترس و ناامنی نجات داده است.

وزیر اطلاعات گفت: فرهنگ ایمانی در یک فضای آرامش و همراه با امنیت، نشاط و شادکامی رشد پیدا می کند چرا که انسان ها در چنین فضایی بهترین را انتخاب می کنند.

علوی افزود: خداوند متعال وقتی اراده می کند که در جامعه اسلامی، ایمان افزایش پیدا کند به جامعه و آحاد جامعه اسلامی آرامش را می دهد.

وی ادامه داد: خداوند آرامش را بر دل انسان های باایمان حکم فرما ساخت تا ایمان بر ایمان آن ها افزوده شود.

وزیر اطلاعات گفت: این وزارتخانه برای اینکه فرهنگ ایمانی در جامعه پررنگ تر شود، بستر آن را در آرامش، امنیت و شادابی جامعه و حفظ کرامت آحاد و افراد جامعه می بیند لذا در تعامل با افراد جامعه خود را موظف می بیند که کرامت انسان ها را حفظ کند که سرمایه خدادادی آن هاست.

علوی با بیان اینکه وقتی کرامت انسان ها حفظ شود به سراغ ناهنجاری ها و ساختارشکنی ها نمی روند، افزود: وزارت اطلاعات بر این مبنا از اینکه خدای ناکرده دل بی گناهی شکسته شود پروا دارد و به جد پرهیز دارد.

وی تاکید کرد: وزارت اطلاعات در چارچوب آموزه های اسلامی کار خود را دنبال می کند لذا بخش رسیدگی به شکایات شهروندان در این وزارتخانه فعال است و هر یک از شهروندان احساس کنند حقشان ضایع شده به این بخش مراجعه کنند که این بخش شکایات را با دقت بررسی می کند تا اگر کسی حقش ضایع شده باشد حق او بازگردانده شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.