امام مقدمات جهانی شدن اسلام را مهیا کرد/ مذاکره کنندگان به خواست مردم توجه کنند

double-quot

تهران -جارپرس-امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی تهران با اشاره به ابعاد وجودی و شخصیتی امام خمینی(ره) گفت: ایشان قدرت جدیدی را در صحنه جهانی برقرار و مقدمات جهانی شدن اسلام را مهیاکرد

کد خبر : 9677
تاریخ انتشار : جمعه 8 خرداد 1394 - 13:21
امام مقدمات جهانی شدن اسلام را مهیا کرد/ مذاکره کنندگان به خواست مردم توجه کنند

حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی روز جاری (جمعه) افزود: امام مسلمین را از دست استکبار جهانی ضد دین بیرون کشید و قدرت جدیدی را در صحنه جهانی ایجاد و با این کار مقدمات جهانی شدن اسلام را فراهم کرد.

حجت الاسلام صدیقی اظهار داشت: امام خمینی (ره) جزو احیاگران دین، عزت اسلامی است و ظرفیتی همانند عرشیان داشت زیرا کاری که امام انجام دادند، کار هیچ شخص عادی نبود و از این جهت وی جزو چهره های همیشه پیروز در زندگی و چشمه زندگیش به جهان اسلام و جهان بشریت متصل بود.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به شاخصه های حضرت امام (ره)، گفت: رهبر معظم انقلاب بهترین تبیین کننده راه امام (ره) و فرهنگ امام و خلف صالح ایشان هستند که ادامه دهنده همان بوی و خوی حضرت امام هستند؛ آن دست غیبی که امام (ره) را هدایت می کرد مثل روز روشن است که آن دست غیب امروز در کنار رهبر معظم انقلاب قرار دارد و همان ظرفیت و شجاعت، حکمت و نورانیت و بصیرت را خداوند در وجود ایشان قرار داده است.

وی افزود: طبق فرمایشات رهبر انقلاب، معنویت و سیاست حضرت امام از یکدیگر جدا نیستند و در هم تنیده شده اند و از هم جدایی ندارند؛ کانون اصلی در رفتار امام (ره) معنویت ایشان بود یعنی استکبارستیزی حضرت امام عین معنویت و عبودیت ایشان بود، طاغوت ستیزی حضرت امام، اشد علی الکفار امام، سازش ناپذیر بودن با قدرت های بزرگ، تحقیر قدرت های بزرگ عین معنویت حضرت امام بود لذا نمی ترسید چون براساس تکلیف الهی و شرعی حرکت می کردند.

حجت الاسلام صدیقی اضافه کرد: عمل به تکلیف به معنای آن نیست که به پیروزی علاقمند نبود و به آن فکر نمی کرد یا اهل تدبیر نبود بلکه عقلانیت و تدبیر امام (ره) نمره اول را داشت، امام شرق و غرب را متحیر کرد و همه را به انفعال کشاند اما اینکه امام در این امور قدم گذاشت این حرکت عظیم جهانی توفنده پرخروش را به راه انداخت براساس تکلیف الهی و شرعی بود و دنبال قدرت و شهرت نبودند، امام (ره) دنبال رفاه نبود بلکه امام این موضوعات را وظیفه الهی بر دوش خود می دیدند.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امام از دشمن نمی ترسید و شک نمی کرد و مایوس نمی شد. امام متزلزل و خسته هم نمی شد چون این خاصیت عمل به تکلیف است اما متاسفانه برخی این خصوصیت را از امام به ارث نبردند، گاهی مطالبی از امام (ره) نقل می کنند که خلاف مسیری است که ایشان تا زنده بودند عملا قدرتی در برابر قدرت های بزرگ و تحقیرکننده آن قدرت های بزرگ بودند و همواره حرکت امام حرکت تهاجمی بود و آنها را به انفعال می کشاند و هیچ ارزشی برای قدرت های بزرگ در مخیله و رفتارشان قائل نبودند لذا این خستگی ناپذیر بودن حضرت امام برخی را به شک انداخت که مگر می شود همیشه انقلابی بود.

حجت الاسلام صدیقی یادآور شد: تا زمانی که کفر هست تا شرک هست امام می فرمایند مبارزه وجود دارد و تا جهاد و مبارزه هست ما هم هستیم، بنابراین موجودیت ما دینی است و موجودیت دینی بر پایه مبارزه با کفر، ظلم و استکبار استوار خواهد بود؛ در این جهت امام خستگی ناپذیر بودند و مشکلی برایشان مسئله نبود و از مرگ هرگز نمی ترسیدند، از دشمن نمی ترسید و مثل دریای خروشان امواج سهمگین داشتند و به سوی هدف والا با توکل بر خداوند متعال پیش می رفتند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مناسبت های هفته جاری با تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع) گفت: پیامبر او را به درستی صاحب ولایت توصیف کرد و گفت: خداوند اینچنین انسانی های شایسته ای را به جامعه ما داده است.

حجت الاسلام صدیقی در ادامه به روز نیمه شعبان سالروز ولادت باسعادت حضرت امام زمان (عج) اشاره کرد و با تبریک این روز مبارک به تمام مسلمانان جهان، اظهار داشت: قطب عالم و شب های قدر از شب نیمه شعبان کلید می خورد.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به قرار گرفتن روز ۱۵ خرداد در هفته جاری، شهادت مومنان و کفن پوشان در این روز را به همگان تسلیت گفت.

حجت الاسلام صدیقی همچنین سالروز رحلت جانگداز بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در روز ۱۴ خرداد را دیگر مناسبت هفته جاری برشمرد و ضمن تسلیت رحلت این فقیدعالم، امام خمینی (ره)را احیاگر دین توصیف کرد که ظرفیتی به اندازه عرشیان داشت.

وی گفت: کاری که امام کرد کار افراد عادی نبود بلکه نشانگر این است که ایشان به سلسله انبیاء متصل و پیوسته بوده است.

** تیم مذاکره کننده به نکات اساسی و خواست قاطبه مردم توجه نمایند

امام جمعه موقت تهران گفت: تیم مذاکره کننده فرزندان ملت هستند و رهبری همه آنها را قبول دارد و از آنها حمایت می کند لذا آنها باید به نکات اساسی و خواست قاطبه ملت توجه کنند.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به آنکه خطر حضور تکفیری ها از مسائل بزرگ امروز منطقه است، از دستگاه دپپلماسی خواست حضور داعش که خطر جهانی محسوب می شود را به نحو مطلوب به سایر جهانیان انتقال دهد.

وی ادامه داد: امروز دستگاه دیپلماسی ما باید دنیا را متقاعد کند و ارتباط دیپلماسی برای تبیین و خطر این گروه قانون شکن، بی وجدان و آدمکش را که از هیچ جنایتی تاکنون دریغ نکرده اند را سرعت بیشتری دهند.

صدیقی اظهار داشت: اینکه دستگاه دیپلماسی ما با عربستان، قطر، ترکیه و کشورهای دیگر در این زمینه چقدر همکاری برای حل این مشکل داشته و برای افشای آن در دنیا چه گام هایی برداشته را برای آنها تبیین کنند.

وی با اشاره به اینکه این منطقه گورستان داعش خواهد شد، افزود: این آتش خاموشی ندارد و یک جریان فکری است و وزارت امور خارجه و دولت نیز برای از بین بردن آنها باید از ظرفیت غیرمتعهدها استفاده کنند.

** رهبری خطوط اصلی نظام را ترسیم می کنند

وی با اشاره به اینکه رهبری خطوط اصلی نظام را ترسیم می کنند، گفت: هرکسی از خطوط ترسیم شده معظم له بخواهد پیشی بگیرد، قانونی نیست زیرا حکم ایشان حکم امام زمان (عج) است و مخالفت با ایشان مخالفت با امان عصر(عج) است.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: خطوطی که ایشان ترسیم کرده اند و همه را به وضوح فرمودند و مردم نیز همه به وضوح شنیدند باید بدرستی اجرا شود.

وی موضوع هسته ای را یک سرمایه دانست و گفت: برخی از عناصر قاجار نفت را چیزی بدبو می دانستند و اعلام کردند که بگذارید اینها ببرند، اما هسته ای یک سرمایه و آغاز تمدن و شکوفایی اقتصادی ماست و در موضوعاتی مانند کشاورزی، دارویی و انرژی کاربردهای فراوان دارد.

صدیقی تاکید کرد: چه تضمینی وجود دارد که اینها تولید را از ما بگیرند و بعدا به ما سوخت بدهند؟

** انرژی هسته ای حفظ حیثیت و خودباوری جوانان دانشمند ماست

وی تاکید کرد: انرژی هسته ای سرمایه و خودکفایی، قطع نیاز به بیگانگان است و حفظ حیثیت خودباوری جوانان دانشمند ماست.

صدیقی ادامه داد: توجه به اصل این سرمایه که ملت ما سال هاست شعار می دهند که ‘انرژی هسته ای حق مسلم ماست’، نکند، انرژی هسته ای به شیر بی یال و دم و بی خاصیت تبدیل شود.

وی اظهار داشت: دسترسی و بازرسی به مراکز نظامی و امنیتی نکته بعدی است و برخی از آنها می گویند ما آزاد هستیم در هر زمانی و هر مکانی از جمله مراکز موشکی و تسیلحاتی به بهانه هسته ای، دسترسی داشته باشیم.

صدیقی با اشاره به اینکه این موضوع خلاف صریح قرآن حکیم است، گفت: یکی از قواعد فقیهی ‘نفی سبیل’ است و براساس این قاعده فقهی، دشمن نباید بر ما اقتدار داشته باشد.

خطیب جمعه تهران گفت: نکته بعدی این است که آمریکا اهل دبه است و از همان پیمانی که در ژنو برگزار شد تا به امروز ۸ تحریم را در خصوص منایع اقتصادی و اشخاص اضافه کرده است.

وی ادامه داد: اینها پیمان را قبول ندارند و فقط یک چیز متوجه هستند و آن زور است و هر کشور زور نداشته باشد بلایی که سر لیبی، یمن، عراق در آورده اند سر این کشور نیز می آورند.

** تقوا بستر سنگرنشینی و استقرار مومنان در دژ محکم است

خطیب نماز جمعه تهران در خطبه اول تقوا را بستر سنگرنشینی و استقرار مومنان در دژ محکم توصیف کرد و گفت: کسانی که تقوا ندارند دشمن به براحتی در آنها نفوذ کرده و این افراد را اسیر خود می کند.

وی در سخنانی در خطبه اول همگان را دعوت و توصیه به رعایت حریم خداوند و پرهیز از گناهان، نگهداری جوارح از آنچه خداوند را ناراضی می کند و التزام به فرایض الهی کرد.

وی با اشاره به قرار گرفتن در ماه مبارک شعبان و برکات این ماه آن را ماه پیامبر (ص) برشمرد و گفت: در این ماه باید خود را با استغفار، توجه بیشتر به بندگی خدا، خواندن دعا و مناجات و خصوصا مناجات شعبانیه پاک کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مناجات حضرت امیر مومنان علی (ع)، از این مناجات به عنوان معجزه یاد کرد و گفت: این معجزه کمتر از ذوالفقار آن حضرت نیست پس قدر این مناجات را دانسته و چند بار آن را خوانده و تکرار کنید.

وی با اشاره به اینکه وجود امنیت، نظام اسلامی، ولی فقیه و جوانان متعهد، شکر دارد، گفت: همه کسانی که در نمازهای جمعه شرکت می کنند، سبب شکوفایی و اعتلای نظام اسلامی می شوند و دشمنان را مایوس می کنند.

خطیب نماز جمعه تهران، استقلال، اقتدار و تقدیم شهدا را برکت دانست و اظهار داشت: کسانی که نورانیت پیدا کردند از حجاب در زمینه هایی مانند معصیت، غفلت و تعلقات به دور هستند.

وی با اشاره به اینکه همه عوالم و نشعات عالم وجود تحت ربوبیت خداوند است، بیان کرد: خداوند همه را همراهی می کند تا استعدادهای انسان ها شکوفا شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.