مهدی آیتی: عوامل اطلاعاتی ایران کاملا تخصصی عمل می کنند

double-quot
تهران – جارپرس – نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی گفت: همانطور که عوامل نفوذی در دنیا پیچیده عمل می کنند عوامل اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی کاملا تخصصی و حرفه ای عمل می کنند و جای نگرانی نیست.

کد خبر : 12471
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 26 آبان 1394 - 9:20
مهدی آیتی: عوامل اطلاعاتی ایران کاملا تخصصی عمل می کنند

 

 

 

مهدی آیتی در گفتگو با خبرنگار جارپرس درخصوص واژه “نفوذ” اظهار داشت: نفوذ مسئله جدیدی نیست و همه حکومت ها همیشه باید سازمان های ضد نفوذی داشته باشند و هر حکومت، دولت و سازمان حکومتی در دنیا برای مواظبت منشور و ارکان حکومت خود سازمان های ضد نفوذی دارد.

 

وی ادامه داد: سازمان های ضد نفوذی در کشورهای مختلف اسامی مختلف مانند اطلاعات و ضد اطلاعات ؛ خبر و ضد خبر دارد و بحث جنگ های روانی نیز در دنیا مرسوم است.

 

نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اخیرا رهبر انقلاب به این مسئله اشاره می کند که پررنگ شدن مسئله نفوذ پس از توافق برجام است؛ به این معنا که یک نگرانی برای رهبر و سایر مسوولین کشور مطرح است که بعد از توافق می تواند مسئله عوامل نفوذی در ایران تشدید شود.

 

آیتی گفت که فعالیت های نفوذی در چهار بخش می تواند اتفاق بیفتد که در بخش های سیاسی، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی است.

 

وی بیان کرد: عوامل نفوذی می توانند از توافقات و روابط حسنه میان ما و کشورهای جهان بخصوص غرب مانند امریکا و اروپا بهترین زمینه ها را پیدا کنند تا در پوشش های فرهنگی ، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در جریانات داخلی، سری و محرمانه حکومت ما نفوذ کنند.

 

مهدی آیتی اضافه کرد: این امر موجب نگرانی رهبری، نمایندگان مجلس ، اعضای دولت ، قوه قضاییه و جامعه روشنفکری ما است که یک نگرانی کاملا طبیعی است.

 

وی در ادامه ضمن بیان اینکه تشخیص عوامل نفوذی و عوامل خودی گاهی مشکل است چرا که مسئله عوامل نفوذی یک ماموریت پیچیده نظامی و سیاسی است؛ اظهار کرد: خیلی وقت ها تشخیص عوامل نفوذی از غیرنفوذی برای مسوولین امنیتی و اطلاعاتی سخت است.

 

آیتی ادامه داد: به همین دلیل ممکن است گاهی در تعیین مصداق دچار خطا شوند و عوامل خودی بعنوان عامل نفوذی تشخیص داده شود ، متهم و هتک حیثیت شود، آبروی وی برود و جرایمی برای آن ایجاد شود و پس از آن تشخیص داده شود که این فرد نفوذی نبوده و عذرخواهی نیز از وی صورت بگیرد.

 

نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بازداشت های اخیر، دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد که این مسئله بزودی حل می شود و به احتمال زیاد کسانیکه دستگیر شده اند آزاد می شوند؛ این مطلب می خواهد بگوید که عوامل اطلاعاتی و امنیتی بخاطر نگرانی که از وجود عوامل نفوذی دارند وارد عملیات می شوند و به سرعت اقداماتی را تحت عنوان اقدام سریع انجام می دهند.

 

وی اضافه کرد: اما این اقدام به معنای اینکه قطعا قوه قضاییه ما اعلام کند کسانی را که بازداشت کرده اند عوامل نفوذی هستند؛ چنین چیزی را کسی اعلام نکرده است یعنی در حال حاضر قوه قضاییه و مراجع اطلاعاتی و امنیتی در کشور اعلام نکرده اند کسانیکه بازداشت شده اند عوامل قطعی نفوذی هستند.

 

مهدی آیتی در ادامه عنوان داشت: آن ها می گویند به دلیل وجود شبهه، ما در یک اقدام سریع پیشگیری می کنیم سپس تحقیق و پس از آن اعلام می کنیم. دبیر شورایعالی امنیت ملی نیز در حال حاضر می گوید که این مسئله بزودی حل خواهد شد.

 

آیتی در ادامه با بیان اینکه این مسئله به حضور جک استراو ارتباط پیدا نمی کند؛ گفت: این نگرانی طبیعتا وجود دارد و همانطور که عوامل نفوذی در دنیا پیچیده عمل می کنند عوامل اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی کاملا تخصصی و حرفه ای عمل می کنند و جای نگرانی نیست.

 

وی درخصوص نامه اخیر اوباما به کنگره گفت: بنده به جدیدترین مطلبی که از قول آیت الله مکارم شیرازی گفته شد استناد می کنم که در دیدار با ظریف در قم گفتند که برجام یک پروژه تمام شده است و بحث کردن در مورد برجام بی مورد است.

 

نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عین این مطلب را قبلا از قول رییس جمهور، ظریف و رییس مجلس نیز شنیده بودیم که برجام یک برنامه ای بود که به خوبی و با هماهنگی تمام ارکان نظام جمهوری اسلامی و در راس آن رهبری انجام شده است که کاملا با توافق و هماهنگی رهبری انجام شده و جای هیچ شک و شبهه و نگرانی و دلواپسی نیست.

 

مهدی آیتی ضمن تاکید بر اینکه از این پس باید به اجرای برجام دقت شود و نه امضای برجام؛ اظهار داشت: ما از امضای برجام عبور کرده ایم و در مرحله اجرای آن قرار داریم و آنچه که درحال حاضر نگران کننده و نیازمند دقت و هوشمندی است اجرای برجام است که طبق تعهدات متقابل بخوبی انجام شود که ما در این بخش نیز نگرانی نداریم.

 

وی در پایان تصریح کرد: معتقدیم همانطور که در امضا و توافق برجام هیات جمهوری اسلامی با عزت و قدرت کار را به اتمام رساند، اجرای برجام نیز توسط دولتمردان جمهوری اسلامی به خوبی انجام می شود.

 

 

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.