پیام “پاک نیت” و “صبر کن” به هموطنان آذری

double-quot
تهران- جارپرس – دو تن از هنرمندان سرشناس میهن درخصوص اعتراضات روزهای اخیر شهرهای آذری زبان در پی پخش قسمتی از برنامه فتیله اظهار داشتند: عزیزان آذری زبان بخشش داشته باشند، چرا که لازم است به گذشته این گروه نگاه کنند و نباید با یک اشتباه همه گذشته خوبشان را پاک کنیم و نادیده بگیریم.

کد خبر : 12433
تاریخ انتشار : شنبه 23 آبان 1394 - 14:17
پیام “پاک نیت” و “صبر کن” به هموطنان آذری

 

 

محمود پاک نیت و مهوش صبر کن در دیدار با مجموعه جارپرس و با حضور در غرفه این رسانه در نمایشگاه مطبوعات به گفتگو در مورد این موضوع پرداختند.

 

پاک نیت گفت: به اعتقاد ما تیم فیتیله دوست نداشت این اتفاق بیفتد،در حال اجرای نمایش بودند و اشتباه شد و بچه هایی هستند که سالهای سال است در رشته هنر فعالیت می کنند و برای کودکان و نوجوانان فعال هستند و در همه خانواده ها در قلب بچه ها جا دارند .

 

وی ادامه داد: حالا متاسفانه اتفاقی افتاده ،من خودم هم از این قضیه که پیش آمده متاسفم و به عنوان یک بازیگر ، همیشه مخالف با چند دسته ای در جامعه بودم. من حتی زمانی که تیم فوتبالمان حالا آبی یا قرمزبازی دارند و با من صحبت می کنند، اهل این نیستم که بگویم قرمز هستم یا آبی،چرا چون اعتقادم بر این است که این دوگانگی در جامعه به وجود نیاید.جامعه تکه پاره نشود،چند گانه نشود.

 

این بازیگر پیشکسوت افزود: این عزیزان اشتباهی کردند، حین اجرا نیز کسی نبوده که تصحیح کند، در آن لحظات و پس از آن مسئولین پخش نیز نظارت خاصی نداشتند، این اتفاق افتاده است وبنده معتقدم که عزیزان ترک زبان ما در هر کجای ایران که هستند و من خودم ارادت خاصی به آنها دارم، بخشش را فراموش نکنند.

 

محمود پاک نیت با بیان اینکه بازیگران فتیله سال های سال است که فعالیت می کنند، جوان هستند و اشتباهی کردند، عنوان داشت: گذشت بزرگترین خصلتی است که هر انسانی می تواند در خود داشته باشد و همه عمرش می تواند با گذشتی که دارد آرامش به دست آورد،هم برای خودش هم برای اطرافیانش.

 

مهوش صبر کن بازیگر پیشکسوت سینما و تاتر نیز در این خصوص اظهار داشت: من کارهای این گروه را چون بچه کوچک در خانه ندارم نمی دیدم، ولی این چند روزه که در جریان قرار گرفتم احساس می کنم چون این گروه کارشان طنز است و فی البداهه کار می کردند این اتفاق افتاده و به نظرم هیچ عمدی در کار نبوده است، یک مرتبه یک جمله ای گفته شده است که من مطمئن هستم الان خودشان خیلی پشیمان هستند.

 

همسر محمود پاک نیت ادامه داد: به نظرم فیتیله ای ها هرگز فکر نمی کردند که در کارهای فی البداهه و طنز که مخصوصا برای بچه هاست این اتفاق بیفتد ولی اتفاق افتاده است. حالا باید به گذشته آن ها توجه شود. بنده تصاویری را از این سه نفر دیدم که چقدر به دیدار مریض ها می رفتند و در خیابان برای کودکان کار ماشین ها را شستشو می دادند، شیشه ماشین ها را پاک می کردند تا توجه جامعه به کودکان کار جلب شود و برای کودکان سرطانی نیز فعالیت می کردند.

 

صبرکن با بیان اینکه گروه فتیله فعالیت های مثبت بسیاری داشته اند، تصریح کرد: حالا با یک اشتباه که عمد هم نبوده و رخ داده است نباید گذشته خوب آن ها فراموش شود؛ بنابراین اتفاقی که افتاده را می شود با عذرخواهی حل کرد ولی زمانی که این قضیه عمدی باشد موضوع فرق می کند.

 

وی ادامه داد: برنامه فی البداهه اینطور است، برای مثال در سیاه بازی که سیاه بر روی صحنه می رود به او موضوع را می دهند و می گویند تو هرچه دلت می خوا هد بگو؛ آن سیاه در رابطه با آن موضوع هر چیزی را می گوید. این تیم هم که کارشان طنز است و بنده فکر می کنم که این اتفاق غیر عمدی بود.

 

مهوش صبرکن افزود: من فقط همین را می گویم، عزیزان آذری زبان هم بخشش داشته باشند؛ چرا که لازم است به گذشته این گروه نگاه کنند و ببینند کارهای قبلی آن ها چه بوده است؟ پیش خودشان فکر کنند پسر خودشان این مشکل برایش پیش آمده است.

 

همسر محمود پاک نیت ضمن اشاره به اینکه کار فی البداهه سخت است و ماهیت این نوع کار اینگونه است، عنوان داشت: هنرمندان و تئاتری ها به خوبی سخت بودن کار طنز فی البداهه را درک می کنند؛ حالا که این اتفاق افتاده باید به کارهای گذشته آنان توجه شود. نباید با یک اشتباه همه گذشته خوبشان را پاک کنیم و نادیده بگیریم.

 

 

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.