نبوغ مجرمان و ضرورت به روز بودن پلیس فتا

double-quot
تهران – جارپرس – جانشین فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: پلیس فتا با توجه به پیشرفت سریع فناوری و نبوغ مجرمان؛ باید اطلاعات و دانش به روز داشته باشد.

کد خبر : 12317
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 12 آبان 1394 - 7:24
نبوغ مجرمان و ضرورت به روز بودن پلیس فتا

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار اسکندر مومنی در دومین دوره کوثر ۱۳۹۴ ویژه مدیران میانی پلیس فتای استان ها اظهار کرد: مجرمان در گذشته به مهارت نیاز داشتند؛ اما امروز آنان، علاوه بر مهارت باید از دانش و نبوغ نیز برخوردار باشند تا از پیچ و خم سامانه های امنیتی عبور کنند.
مومنی، گفت : هک کردن، نوعی جرم است اما چیزی که در ذهن انسان به وجود می آید این است که هکر، نابغه است که توانسته این کار را انجام دهد؛ بنابراین افرادی که می خواهند با مجرمان مقابله کنند باید دانش لازم را داشته باشند؛ چرا که پیشرفت علم و دانش، سریع و شگرف است و اگر فردی یک ساعت توقف کند سال ها عقب می افتد؛ این در حالی است که در قرن گذشته هر ۱۵ سال، پیشرفت علم دو برابر می شد.
وی، تأکید کرد: به روز بودن از ویژگی های پلیس فتا است؛ به لحظه بودن و موضوع ارتقای آموزش و توانمندی این پلیس در مقابل مجرمان باهوش از اهمیت بسیار ارزشمندی برخوردار است.
مومنی با تاکید براینکه منابع انسانی، بالاترین سرمایه است، تصریح کرد: همواره با تزریق نیروی جوان و منابع انسانی برای به لحظه بودن ، نشاط ، شادابی و پویایی در راستای انجام مأموریت ها باید برنامه داشته باشیم و نباید با بالا رفتن سن خدمتی از به روز بودن غافل شویم؛ چرا که پلیس فتا به دلیل نیاز جامعه جایگاه ویژه ای را بین مردم کسب کرده است.
این مقام ارشد انتظامی، ادامه داد: امروزه کشورهای سلطه گر از جمله آمریکا از طریق فضای سایبری به دنبال ایجاد تغییرات عمده در سبک زندگی مردم، متناسب با ارزش های خود هستند.
مومنی ادامه داد: در این خصوص می توان به ایالات متحده آمریکا اشاره کرد که با همه توان آماده است با استفاده از فضای سایبری، ارزش های خود را در دنیا به خصوص به جمهوری اسلامی ایران منتقل کند.
جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه اهداف آمریکا براساس متون و اسناد، تسلط بر دنیا است، تصریح کرد: آمریکا از سیاست عمل گرایانه در راستای رسیدن به هدف خود استفاده می کند و خط قرمزی برای تسلط بر دنیا ندارد.
سردار مومنی، گفت: سال ۱۸۲۳ بعد از اینکه آمریکا از جنگ داخلی خارج شد به یک ثبات نسبی رسید؛ اما توان وارد شدن به عرصه بین المللی را نداشت که به دستور رئیس جمهور وقت آن زمان، قانونی وضع شد که ما به دنیا و اروپا کاری نداریم آن ها هم به کشور ما کاری نداشته باشند؛ بنابراین از همان زمان تا اوایل قرن گذشته، آمریکا هیچ تحرکی برای جهانی شدن نداشت و به دنبال تقویت و وارد شدن به عرصه بین المللی بود؛ اما بعد از پایان جنگ جهانی اول، آمریکا جایگاه محکمی یافت و به دنبال آن، سازمان بین المللی ( جامعه ملل ) تشکیل شد که ادامه آن همان سازمان ملل متحد است.
وی در ادامه گفت: با ایجاد این سازمان در حقیقت حق وتو برای هیچ کشوری وجود نداشت و به دنبال آن نیز به سرعت کشورهای دیگر به این سازمان اضافه شدند و باعث شروع جنگ جهانی دوم شد و در پی آن جامعه ملل از هم پاشید.
وی ادامه داد: بعد از جنگ در اواخر دهه هفتاد، آمریکا چون به برتری نظامی رسیده بود ابزار اقتصادی را نیز وارد معادله کرد و در این راستا تسلط نظامی و اقتصادی را دیکته کرد که از آن زمان تحریم ها هم وارد کار شد. شوروی در زمینه نظامی، همپای آمریکا بود و اما در سال ۱۹۴۷ ، اولین ماهواره را به فضا پرتاب کرد.
وی افزود: در حوزه اقتصادی هزینه ها بالا بود و نظام مالکیت کارا نبود که منجر به فروپاشی شوروی شد. در این میان آمریکا با این تصور که اکنون دارای فرصت استثنایی است و می تواند رهبری جهان را به دست بگیرد به اقدامات خود ادامه داد.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: آمریکا ابزار فرهنگی را هم به سیاست های خود اضافه کرد و با استفاده از رسانه های وقت آن زمان از جمله تلویزیون، سینما و ماهواره نفوذ بیشتری پیدا کرد؛ اما با روی کارآمدن اینترنت و فضای سایبری و افزایش سرعت تعاملات، فرصت بسیار بزرگ دیگری در اختیار این کشور قرار گرفت و اعلام کرد که اگر اکنون بخواهیم برتری خود را نشان بدهیم باید با استفاده از فضای سایبری سبک زندگی کشورهای مورد هدف را تحت تأثیر و تغییر قرار دهیم .
سردار مومنی با اشاره به پیش بینی آمریکا مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال قدرت منطقه ای شدن و دسترسی به سلاح هسته ای است، گفت: این کشور ضمن اینکه در حوزه اقتصادی به دنبال کاهش درآمد نفتی ایران است در حوزه بین المللی می کوشد تا روابط کشور ایران با روسیه، چین و هند را کاهش دهد تا این کشورها به هم نزدیک نشوند و از این طریق متحدان ایران را در منطقه از کشورمان جدا کند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: آمریکا همچنین با این سیاست به دنبال آن است که از نارضایتی و نا آرامی ها حمایت کند و با استفاده از ابزارهای امروزی سبک زندگی ایرانیان را تغییر دهد و نزدیک به سبک زندگی و ارزش های آمریکایی کند که در اینجا پلیس فتا نقش برجسته ای دارد چرا که فضای سایبری قدرتی دو چندان را در اختیار آن ها قرار داده است.
مومنی گفت: در گذشته برای تحریم از طریق محاصره دریایی وارد می شدند این موضوع هزینه بر بود؛ اما هم اکنون از طریق فضای سایبری قدرت را در اختیار دارند و می توانند با استفاده از این فضا به حوزه فرهنگ و مبادلات تجاری وارد شوند.
جانشین فرمانده ناجا گفت: در زمان حاضر تغییر سبک زندگی ایرانیان هدف اصلی آنان است؛ اما با وجود رهبری فرزانه و نیروهای هوشیار پلیس از جمله پلیس فتا این آرزو را با خود به گور خواهند برد. بنابراین کار پلیس فتا بسیار با ارزش است و باید آگاه باشند.
وی بر اهمیت و جایگاه پلیس فتا در جمهوری اسلامی ایران تأکید و اظهار کرد: امروز مشکل اصلی ما خود آمریکا است و دشمنی ما با آمریکا دشمنی جدی و ملموس است.
مومنی تصریح کرد: آیا حقوق بشر به تعریف آمریکایی ها در ایران بیشتر نقد می شود یا در عربستان؟! در عربستان زنان حق رانندگی و رأی دادن ندارند و حتی واژه انتخابات برای آنان مفهومی ندارد. تصور کنید حادثه منا اگر در ایران اتفاق می افتد چه می شد؟ در حالی که با تدبیر اندک می توانستند از مرگ هزاران انسان بی گناه جلوگیری کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.