امروز همه در منطقه جز صهیونیستها از توافق وین خوشحال هستند

double-quot
تهران – جارپرس – رییس جمهوری گفت:امروز همه منطقه و ملتها به ویژه ملت بزرگ ایران از توافق وین خوشحال هستند اما صهیونیستها و جنگ طلبان در آمریکا روی خوشی به این توافق نشان نمی دهند.
کد خبر : 10815
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 15 مرداد 1394 - 7:41
امروز همه در منطقه جز صهیونیستها از توافق وین خوشحال هستند

 

به گزارش جارپرس به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز (پنجشنبه ) در جمع مردم اسلامشهر با سلام و درود به مردم خونگرم دلاور و مهمان نواز اسلامشهر ،بهارستان و رباط کریم گفت: برای من و هیات دولت روز پر افتخاری است که مهمان مردان و زنان فهیم و سختکوش منطقه جنوب غرب استان تهران باشیم.
رییس جمهوری ادامه داد: قبل از آن که در مورد طرح های دولت تدبیر و امید نسبت به اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم به عرض شما برسانم می خواهم به شما و همه ملت بزرگ ایران تبریک و تهنیت عرض کنم به خاطر ایستادگی تان و دلاوری تان به خاطر صبر و مقاومت در طول سالهای گذشته برای احقاق حق خودتان و همچنین برای آمادگی تان برای توسعه ایران عزیز ما در سراسر کشور بزرگ ایران.
روحانی با بیان اینکه ملت ایران در طول ماه های گذشته بخشی از توان قدرت و توان فوق العاده خود را به رخ جهانیان کشید گفت:این ملت از لحاظ سیاسی و اجتماعی در برابر تمام قدرتهای جهان ، انقلاب عظیم و بزرگی را به ثمر نشاند و استقلال را برای این کشور و آزادی و عزت را برای این مرز و بوم به ارمغان آورد و در برابر هیچ قدرتی نهراسید و توانست پرچم جمهوری اسلامی ایران را به رهبری امام راحل رضوان الله تعالی علیه در این سرزمین ایمان و استقامت به اهتزاز درآورد.
وی ادامه داد: در دوران دیگر این ملت با ایستادگی در برابر همه قدرتهای بزرگ به یک معنا و سلاحها و تجهیزاتشان با نیروی ایمان و خدمت و ایثار ارتش ، سپاه و بسیج و همه مردم در برابر متجاوزین ایستادند قدرت دفاعی خود را به رخ جهانیان کشیدند و پیروز شدند و امروز ملت بزرگ ایران قدرت بزرگ خود و قدرت دیپلماسی خود را در برابر جهانیان به خوبی نشان داد.
ریس جمهوری گفت:شما می بینید در تاریخ دهه های گذشته سه مرتبه اسرائیل غاصب به لرزه درآمد و سه مرتبه لرزه بر اندام متجاوزین صهیونیست در این منطقه افتاد ، یک بار ۲۲ بهمن آن وقت که انقلاب ما پیروز شد و آن وقت که لا اله الا الله بر تمام کلمه کفر جهانی به پیروزی رسید .
وی افزود:آنها احساس کردند زمان فروپاشی آنها فرا رسیده است بار دیگر زمانی که ملت بزرگ و قدرتمند ما در برابر دفاع هشت ساله به پیروزی دست یافتند، روزی که خرمشهر فتح شد، روزی که فتح المبین به ثمر نشست ،روزی که والفجر هشت و فاو در اختیار رزمندگان ما قرار گرفت همه آن روزها که پیروزی دفاع مقدس این سرزمین بود، لرزه بر اندام صهونیستها افتاد.
رییس جمهوری ادامه داد: امروز روز سوم است بعد از توافق ایران با قدرت های بزرگ جهانی معروف به توافق وین شما می بینید آن رژیمی که از صبح تا غروب از ترس فریاد می زند رژیم صهیونیست غاصب اسرائیل است .شما می بینید امروز از این توافق بزرگ همه منطقه و ملت های منطقه و ملت بزرگ ایران خوشحال است جز صهیونیستها و جنگ طلبان در آمریکا. این روز پیروزی سوم ملت بزرگ ایران است .
رییس جمهوری در ادامه و با بیان اینکه ما به این ملت بزرگ ،شهامت این ملت، حقوقدانان این سرزمین و دیپلمات های این سرزمین افتخار می کنیم. گفت:دلاوران سیاسی شما در برابر قدرت های جهانی پشت میز مذاکره نشستند و بعد از ۲۳ ماه تلاش آن هم مذاکرات سخت و نفس گیر با دست پر به سرزمین خود بازگشتند.‎
روحانی ادامه داد:ورزشکاران ما با جام غرور و افتخار به ایران برمی گردند و دیپلمات هایمان با برجام به کشور برگشتند.‎
رییس جمهوری در ادامه گفت:افتخار پیروزی از آن ملت و رهبر معظم انقلاب اسلامی است . دولت خادمی کوچک در مسیر اراده شما مردم است، اگر دولت راهی را انتخاب کرده است که به آرامش در جامعه منتهی شده، اگر دولت راهی را انتخاب کرده که به کاهش آلام مردم در امر سلامت ، بهداشت و درمان منتهی شده است ، اگر مردم ما امروز از مسیر رکود به سمت رونق اقتصادی حرکت می کنند و اگر ملت ما امروز در برابر ۶ قدرت جهانی به پیروزی رسیده اند همه از آن تدبیر و امید شما مردم است‎.
رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد:دولت هم امید را از شما دارد و هم تدبیر را از فرهیختگان این ملت دارد، امروز دروازه ای که دشمنان اسلام و ایران به روی این ملت بسته بودند تا ما نتوانیم با دنیا در تعامل باشیم و صادرات محصولات این سرزمین را به منطقه و جهان داشته باشیم ،‎به حول و قوه الهی این دروازه باز شده و مانع از پیش پای ما برداشته شده است .
وی افزود : امروز روز آغاز است و همه باید به سمت فضایی که رو به روی ما باز شده و از تمام استعداد ،ظرفیت و قدرتمان برای تولید آبادانی و صادرات محصولات ایرانی به منطقه و سراسر جهان استفاده کنیم.‎
رییس جمهوری تصریح کرد:اگر تا امروز دستاوردی داشته ایم، از آن حضور شما مردم، مشارکت، وحدت و ایستادگی، استقامت شما مردم است‎.
وی افزود : من تردید ندارم و در آغازین لحظه کارم یک آن تردید نکردم ، نه امیدمان هیچگاه تزلزلی یافت و نه در همت ، ایستادگی و مقاومت و حضور شما درهمه عرصه ها ‎، انرژی انرژی ملت بزرگ ایران است، انرژی هسته ای کجا و انرژی ملت دلاور سرزمین ایران کجا‎،انرژی شما مردم است که ما می توانیم به قله های بلند فتح و پیروزی به امید حق دست پیدا کنیم. ‎
رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد:به ملت ایران عرض می کنم من از طرف شما ملت، اول از دانشمندان هسته ای که تلاش و کوشش کردند و از زمستان سال ۱۳۷۶ این حرکت برای دستیابی به فناوری هسته ای آغاز شد و تا امروز ادامه دارد و فردا و فرداها تا رسیدن به قله این فناوری ادامه خواهد یافت، تشکر می کنم .
روحانی ادامه داد: همچنین از همه جوانان، اندیشمندان ،دانشگاهیان و دانشمندان هسته ای به خاطر ایثار تلاش و ایستادگی شان و همچنین از شهدای عزیز که جانشان را فدا کردند، تقدیر و تشکر می کنم. ‎
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: اما تشکر دوم از دیپلمات های ورزیده ، دانشمند و هنرمندمان و همه آنهایی که در صحنه دیپلماسی برای ما غرور آفریدند . این کار آسانی نبود. آنها در برابر آن همه قدرت جهانی با منطق و استدلال ایستادگی کردند و حقوق ملت ما را دراوج عزت به موفقیت رساندند.‎
وی با بیان این که کار بسیار عظیم و بزرگی انجام شد،تصریح کرد: همان قطعنامه سازمان مللی که به دروغ ، غلط و غیرقانونی می گفت ملت ایران حق ندارد فناوری هسته ای داشته باشد امروز همان سازمان ملل می گوید فناوری هسته ای، حق ملت ایران است.‎
به گفته رییس جمهوری،همان سازمان مللی که در قطعنامه ۱۹۲۹ می گفت در فناوری هسته ای و موشکی اگر هرگونه حرکتی در دنیا باشد کشورها باید در فضا ، آسمان و زمین مانع شوند امروز در قطعنامه ۲۲۳۱ در سایه تلاش سیاستمداران دلاور این سرزمین می گوید فناوری هسته ای بومی ایران را به رسمیت می شناسیم . ‎
رییس جمهوری در بخش دیگر از سخنان خود گفت:شما مردم بزرگ کار بسیار عظیم و بزرگی را انجام دادید . ‎ملت بزرگ ایران از امروز به بعد و در شرایط پس از توافق و با فضایی که ایجاد شده همه باید دست به دست هم دهیم و فضای تولید را رونق دهیم‎.
وی در ادامه و با طرح این سوال که چرا پای میز مذاکره رفتیم؟ گفت:برخی فکر می کنند این کار برای این بود تا در سیاست خارجی فضایی را برای تعامل با کشورها و ملتها باز کنیم. ولی تنها این نبود، بزرگترین هدف ما ازاین مذاکرات ایجاد فضای مناسب در کشور برای تولید و اشتغال بود، غم و غصه ما بیکاری جوانان ایرانی بود.‎
روحانی اضافه کرد:من به عنوان رییس جمهوری منتخب شما ملت ایران نمی توانم بپذیرم که جوان تحصیلکرده دانشگاهی ما بعد از سه سال همچنان بیکار باشد. ‎
رییس دولت تدبیر و امید افزود:برخی می گویند برای جوانان پسر شغل درست کنید دختران نیاز به شغل ندارند این چه سخن باطلی است فرزندان این سرزمین ایرانی زن و مرد ندارد،‎ پسر و دختر ندارد، شما فکر می کنید دختران مهندس ما از لحاظ توانمندی علمی از پسران مهندس ما کمترند ، همه در سطح واحدند همه در یک دانشگاه درس خوانده اند، همه استعداد و هنر ایرانی را دارند.‎
روحانی ادامه داد:ما باید از این توافق به نقطه ای برسیم که جوانان ما در شغل محترمانه، قابل قبول ، هم وزن با علم و دانش و فناوری و هنر و استعداد خودشان باشند. ‎
رییس جمهوری خاطرنشان کرد:خداوند به کشور ما نعمت های فراوان داده است که مهمترین نعمتش ملت بزرگ، فهیم، فرهنگ دوست و اخلاق مدار این سرزمین است، ما به اسلام، قرآن، پیامبرمان ، امامان مان و ایرانی بودنمان افتخار می کنیم.‎
اکنون که فضا به روی ملت ما باز شده زمان وحدت ، همدلی وهمزبانی برای کار و تلاش و رونق و توسعه کشورمان ایران است. ‎
روحانی به ۱۵ طرح و پروژه در نظر گرفته شده برای عمران و آبادانی شهرستان های جنوب غرب استان تهران در طی سفر خود اشاره کرد و گفت: این طرح ها با اعتباری بالغ بر ۸۷۷ میلیارد تومان برای این شهرستان اختصاص یافته است که ۲۱۰ میلیارد تومان از این اعتبارات از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی درقالب ۱۱ طرح و ۵۹۷ میلیارد تومان دیگر در قالب چهار طرح از سوی دستگاه های اجرایی تخصیص می یابد.
رییس جمهوری گفت: اولین طرح مهمی که به همراه وزیران در مورد آن بحث و بررسی شد مسئله حمل و نقل این منطقه با تهران بود که برای این کار برنامه ریزی شد تا قطار سریع السیر چهارخطه از اسلامشهر به تهران با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی طی سال های ۹۴_۹۵ و اوایل ۹۶ اجرایی و عملیاتی شود.
دکتر روحانی تاکید کرد: تمام وعده هایی که داده می شود بر مبنای این است که در دولت یازدهم به اتمام برسند و عملیاتی شوند که عمده آنها در همین سال ۹۴، ۹۵ و برخی اوایل ۹۶ به اتمام می رسد.
رییس جمهوری افزود: این خط سریع االسیر راه آهن از طریق وزارت راه و شهرسازی از پرند به اسلامشهر و از آنجا به تهران کشیده می شود.
وی اجرای پروژه مخابراتی و دسترسی به اینترنت نسل سه و چهار شبکه همراه را پروژه دیگری دانست که ۴۵ میلیارد تومان برای آن اعتبار تخصیص داده شده است و همه آنها در سال ۹۴ و ۹۵ عملیاتی می شود.
رییس جمهوری همچنین گفت : ساخت جاده کمربندی برای حمل و نقل این منطقه بسیار مهم است و این طرح دیگری است که اعتباری ۱۰۰ میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته شده که یک سوم وزارت راه و شهرسازی، یک سوم آن را استانداری تهران و مابقی را سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تقبل کرده است.
وی تاکید کرد: این طرح نیز در امسال و سال آینده به بهره برداری می رسد.
روحانی از اختصاص ۵۲ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام ایستگاه پمپاژ آب در محمدیه خبر داد و گفت: از این میزان ۱۲ میلیارد تومان به وزارت جهاد کشاورزی و ۴۰ میلیارد تومان نیز به وزارت نیرو تخصیص یافته است.
وی تصریح کرد: ۱۲ میلیارد تومان از این مبلغ در سال جاری و ۴۰ میلیارد تومان نیز در سال ۹۵ تخصیص می یابد.
روحانی به تعداد دیگری از طرح های در نظر گرفته شده اشاره و اظهار کرد: اجرا و تکمیل طرح آبرسانی به پرند با ۶۵ میلیارد تومان اعتبار، ایجاد تاسیسات فاضلاب پرند با ۲۶٫۶ میلیارد تومان اعتبار، ایجاد تاسیسات فاضلاب اسلامشهر با ۳۵ میلیارد تومان اعتبار، ایجاد تاسیسات رباط کریم با ۳۶٫۵ میلیارد تومان اعتبار و همچنین اجرای آبیاری تحت فشار در هر سه شهرستان با ۱۸٫۶ میلیارد تومان اعتبار از دیگر طرح هایی است که مقرر شده در این شهرستان ها اجرایی و عملیاتی شوند.
رییس جمهوری کمک به توسعه شهرستان بهارستان برای تامین آب و همچنین تکمیل بیمارستان اسلامشهر با ۷۰ میلیارد تومان اعتبار را پروژه های دیگری دانست که در قالب ۱۵ طرح در نظر گرفته شده با ۸۷۷ میلیارد تومان اعتبار اجرایی خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.