مناظره های انتخاباتی باید زنده پخش شود/ مردم با انتخاب اصلح رشد سیاسی خود را اثبات کنند

double-quot

تهران- جارپرس -امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه رعایت تقوا در انتخابات لازم است گفت: مناظره های انتخابات ریاست جمهوری باید به صورت زنده انجام شود.

کد خبر : 20430
تاریخ انتشار : جمعه 1 اردیبهشت 1396 - 13:03
مناظره های انتخاباتی باید زنده پخش شود/ مردم با انتخاب اصلح رشد سیاسی خود را اثبات کنند

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته تهران افزود: امتحان سختی در پیش داریم، یک گردنه صعب العبوری در۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری پیش رو ما است که مردم باید نسبت به این انتخابات حساسیت داشته باشند.
وی ادامه داد: همچنین باید با حضور گسترده خود در پای صندوق های رای نشان دهند حکومت قدرتمند است و پشتوانه مردمی دارد.
امام جمعه موقت تهران گفت: مردم تلاش کنند به صورت گسترده پای صندوق رای حضور یابند و نظام را از این طریق تقویت کنند.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: همچنین مردم با انتخاب اصلح رشد سیاسی خود را اثبات کنند، مردم نامزدهای انتخابات که تایید صلاحیت شده اند را مورد محاسبه قرار دهند و نکات مثبت و منفی آنان را بررسی و سپس نسبت به انتخاب آنان اقدام کنند.
وی ادامه داد: در این مقطع زمانی امانتی مهمتر از تعیین رییس جمهور و اعضای شوراهای اسلامی نیست و باید در این زمینه دقت شود، نباید فریب چهار کلمه تبلیغاتی را خورد بلکه باید دید واقعیات چیست. اگر کسی را نمی شناسیم جایز نیست نشناخته به او رای دهیم.
امام جمعه موقت تهران گفت: مردم با انتخاب اصلح خود در انتخابات پیش رو رشد سیاسی خود را نشان دهند.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به مناظره های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری اظهارکرد: این مناظره ها باید زنده صورت بگیرد، مگر غیر از این است که می گویید مردم باید بصیرت داشته باشند، یکی از بهترین راه های بصیرت همین است که مردم ببینند و بشنوند و به مناظره ها دقت کنند و ببیند نامزدها می توانند جواب درست به رقیب خود بدهند.
وی ادامه داد:همچنین کارآیی نامزدها را متوجه شوند و بدانند آیا مدبر و مدیر است یا خیر؟ مدیر و مدبر بودن یکی از شرایط رهبری است و مساله مهمی است چرا که باید مدیر باشد که بتواند کشور را طوری اداره کند که مستمند و مستضعف به حق خود برسد و حقی پایمان نشود و ظلم و ستمی صورت نگیرد.
امام جمعه موقت تهران گفت: یکی از راه های بصیرت این است مناظره های انتخاباتی به صورت زنده انجام شود.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: نامزدهای تایید صلاحیت شده نیز باید بکوشند وعده های غیرقابل عمل ندهند، وعده چیزی را بدهند که می توانند به آن عمل کنند و درحد آنان است چون ممکن است کسی براساس وعده دروغین به او رای دهد که این رای مشروع نیست.
وی ادامه داد: به کسی رای دهید که پایبند به اسلام باشد و بخواهد اسلام را در این کشور پیاده کند و عزم و تصمیم در این زمینه داشته باشد.
امام جمعه موقت تهران خطاب به نامزدهای تایید صلاحیت شده گفت: این کشور هم مردمی و هم اسلامی است، یک حکم، سخن یا عمل غیراسلامی اگرانجام بگیرد مشروع نیست، افراد باید درد دیدن داشته باشند و مقید به پیاده کردن اسلام باشند و به توصیه های امام (ره) و رهنمودها و سیاست های رهبر معظم انقلاب عمل کند.
آیت الله موحدی افزود: رییس جمهور باید به یاد فقرا باشد و درد فقیر را احساس کند و ساده زیست باشد و نزدیکان و هواداران خود را بر مردم ترجیح ندهد.
وی ادامه داد: رییس جمهور باید بتواند اقتصاد را رونق دهد و به تولید و اشتغال اهتمام ورزد و از دشمن به ویژه آمریکا نترسد و بتواند مشت محکم به دهان آمریکا و اسرائیل و انگلیس بزند.
امام جمعه موقت تهران گفت: همچنین رییس جمهور باید از کار و فعالیت خسته نشود و خود را وقف خدمت به مردم کند و به مفاد سوگندی که می خورد وفادار باشد و بین مردم و خود حجاب قرار ندهد.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: رییس جمهور باید جواب نامه های مردم را بدهد و بکوشد بیت المال همانند خون در بدن به همه اقشار مردم به ویژه محرومان برسد.
وی ادامه داد: به نامزدهای تایید صلاحیت شده توصیه می کنم بکوشند قانون را در نظر بگیرند، آن هایی که تایید صلاحیت نیز نشده اند قانون را رعایت کنند، اگر اعتراضی دارند قانون راه را برای آنان باز کرده و می توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان ارایه دهند و این شورا نیز افراد عادلی هستند و بررسی می کنند و اگر دیددند اعتراض آن ها بجا است آن ها را تایید می کنند.
امام جمعه موقت تهران گفت: وقتی شورای نگهبان جواب داد آقایان قانع شوند و جنجال به راه نیندازند و قانون را رعایت کنند، قانون می گوید تایید صلاحیت به عهده شورای نگهبان است، کسانی که تایید نشده اند ممکن است آدم های قوی و خوب و برای خیلی جاها مفید باشند اما مساله این است که این فرد برای ریاست جمهوری صالح است یا نیست؟
آیت الله موحدی کرمانی افزود: فتنه ۸۸ که رهبر معظم انقلاب مکرر ذکر کردند روح این فتنه این است که به قانون تمکین نکردند و در مقابل قانون ایستادند و زحمت برای مردم و بی آبرویی برای خودشان ایجاد کردند لذا افراد پند بگیرند و سعی کنند به قانون عمل کنند.
وی ادامه داد: امام(ره) فرمود آنچه را مجلس تصویب و شورای نگهبان تایید کند که قانون می شود همان اسلام است و کسی که این را قبول نداشته باشد در مقابل اسلام ایستاده است.
امام جمعه موقت تهران گفت: امیدوارم انتخاباتی با شور و نشاط و بصیرت همراه با اخلاق اسلامی به دور از اسراف صورت گیرد.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به انتشار اوراق تبلیغاتی انتخاباتی افزود: سعی شود در این اوراق از بکار بردن آیات قرآنی و نام های مقدسه خوداری شود تا خدای نکرده نام مقدسی زیر دست و پا قرار نگیرد.
امام جمعه موقت تهران درادامه به موضوع اعزام حجاج اشاره کرد و گفت: مسوولان امر حج می کوشند مردم موفق به خانه خدا مشرف شوند که این تلاش آنان جای تشکر دارد اما من به آنان می گویم به وعده های رژیم آل سعود اعتماد نکنید، اگر وعده ای دادند که تامین امنیت می کنیم به صرف یک کلمه خوشحال نشوید، هنوز جراحات حادثه منا التیام پیدا نکرده است.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: باید آن ها تضمین کنند و بپذیرند کوچکترین خطری اگر به سراغ یکی از حجاح آمد جوابگو باشند.
وی ادامه داد:با تبلیغات مسمومی که در حرمین شریفین مکه و مدینه علیه شیعیان و ما به راه انداختند و در بقیع و نمازجمعه ها چه می گویند فضا را در حرمین شرفین فضای خطر برای شیعیان قرار دادند،مبادا اینطور باشد یک نفر بگوید در این فضای تاریک این شیعه را می کشم تا به بهشت بروم.
امام جمعه موقت تهران گفت: امنیت حجاج را باید به طور صد درصد تامین کنید، حجاجی که از کشور اعزام می کنید به شما مسوولان اعتماد می کنند و مسولیت شما خطیر است، چنانچه امنیت در سفر حج نباشد این حج واجب نیست.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: مبادا خدای نکرده یک دفعه در دهه اول ذی حجه خبر دار شویم چنین و چنان کردند، به رژیم سفاک آل سعود اعتماد نکنید، این ها اعتقاداتشان خطرناک است و نوکر آمریکا هستند.
وی درادامه به نامگذاری شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشغال اشاره کرد و گفت:مسوولان به این موضوع اهمیت دهند چرا که قوام کشور ما روی اقتصاد سالم است و اگر اقتصاد سالم نداشته باشیم نمی توانیم روی پای خود بایستیم.
امام جمعه موقت تهران در ادامه به موضوع بمباران سوریه توسط آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا خباثت و جنایت خود را هر روز بیشتر می کند، آقایی که روی کار آمد گفت می خواهم آمریکا را از خرابی ها ترمیم کنم و به جای دیگر کاری ندارم اما هنوز چند روز نگذشته می بینیم به همه جا کار دارد.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: سوریه را موشک باران می کند، حمله به سوریه فراموش شدنی است، برخی لجام گسیختگی رییس جمهور آمریکا را می بینند و می گویند او کسی است که نمی داند چکار می کند، بالاخره باید روی این حساب کنیم، من نمی دانم چه حسابی می خواهند بکنند، مگر غیر این است آمریکا اگر ببیند کشوری ضعیف است آن را پایمال می کند؟
وی ادامه داد: باید قدرت خود را به دنیا و آمریکا نشان دهیم و به او بفهمانیم که ملت و نیروهای مسلحی در این کشور است که مقتدرانه ایستاده و جواب دشمن بدخواه خود را آنچنان می دهد که برای ابد پشیمان شود.
امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به ۲۹ فروردین روز ارتش و دوم اردیبهشت ماه روز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امیدواریم خداوند به این نیروهای مسلح مخلص، انقلابی، متدین و فداکار اجر فراوان عنایت کند.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: این ها به گردن ما حق فراوان دارند و کشور را امن کردند در حالی که ناامنی در بسیاری از کشورها وجود دارد البته وزارت اطلاعات نیز سهم زیادی در این زمینه دارد.
وی ادامه داد: حرکت و تلاش نیروهای مسلح انقلابی و متدین براساس ایمان است و ایمان کارساز است که این نیروها نقش موثری در عزت کشور دارند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.