حمایت ویژه شهرداری تهران از مساجد فعال در حوزه های فرهنگی و مذهبی

double-quot

تهران – جارپرس – مشاور شهردار تهران رییس مرکز فعالیت های دینی شهردار تهران در دیدار با روحانیون و روسای حوزه های علمیه منطقه ۴ گفت: مساجدی که در عرصه های فرهنگی و مذهبی برای جوانان فعالیت های مطلوبی انجام دهند از حمایت های شهرداری تهران برخوردار می شوند. به گزارش جارپرس از روابط عمومی

کد خبر : 4222
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 تیر 1393 - 11:16
حمایت ویژه شهرداری تهران از مساجد فعال در حوزه های فرهنگی و مذهبی
تهران – جارپرس – مشاور شهردار تهران رییس مرکز فعالیت های دینی شهردار تهران در دیدار با روحانیون و روسای حوزه های علمیه منطقه ۴ گفت: مساجدی که در عرصه های فرهنگی و مذهبی برای جوانان فعالیت های مطلوبی انجام دهند از حمایت های شهرداری تهران برخوردار می شوند.
به گزارش جارپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ تهران ، نشست علما و ائمه جماعات منطقه ۴ که با حضور آیت الله جلالی خمینی رییس حوزه علمیه شرق تهران، مهندس علیرضا جاوید شهردار منطقه ۴، آقامیر رییس سازمان ورزش شهرداری تهران، حجت الاسلام جان محمدی رییس اطلاع رسانی و تبلیغات سامانه نظارت همگانی ۱۸۸۸، حجت الاسلام اشرفی اصفهانی و جمعی از ائمه جاعات و روحانیون برگزار شد، عملکرد مهندس جاوید شهردار منطقه ۴ را در خصوص تقویت مساجد مطلوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه با حضور جاوید در این منطقه اقدامات خوبی در خصوص عمران و آبادی مساجد صورت گرفته است که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه در گذشته اولویت نخست شهرداری اتویابان سازی و کارهای عمرانی بوده امام هم اکنون این رویکرد تغییر یافته است افزود: مدیریت شهری تهران در مرحله دیگری از فعالیت های خود انجام کارهای فرهنگی و مذهبی را در اولویت قرار داده است و اعتبارات لازم را برای نوسازی مساجد و برنامه های فرهنگی و مذهبی در پایتخت در نظر گرفته است..
وی به اعتبارات تخصیص یافته به مساجد اشاره کرد و افزود: اعتبارات تخصیص یافته به مساجد رقم کمی است اما شهرداری در حد توان از مساجد و برنامه های فرهنگی و مذهبی آنان حمایت می کند.
مشاور شهردار تهران رییس مرکز فعالیت های دینی شهردار تهران تاکید بر برنامه ریزی های فرهنگی و مذهبی برای جوانان در مساجد گفت: روحانیون مشعل داران هدایتند و باید برنامه ریزی های خوبی در مساجد انجام دهند و مساجدی که در جلب جوانان و تقویت برنامه های فرهنگی در بین نشل جوان تلاش بیشتری نمایند مورد حمایت ویژه مرکز فعالیت های دینی قرار می گیرند.
در ادامه مهندس علیرضا جاوید شهردار منطقه ۴ گفت: ماه رمضان ایام توفیات معنوی است و امیدوارم خداوند توفیقات بیشتری را فراهم کند تا در راه تلاش و خدمت به شهروندان بهره بیشتری را ببریم.
و با اشاره به تاکید دکتر قالیباف مبنی بر تقویت مراکز فرهنگی و مذهبی و در راس آن ها مساجد گفت: در یک دهه اخیر شهرداری تهران نگاه جدیدی را مبنی بر تعامل بیشتر با مراکز دینی فعال شهر تهران دنبال می کند.
وی افزود: هم اکنون به دنبال رسیدن به افق بهتر و مطلوبتر با مساجد هستیم و تلاش می کنیم تا به افق اثر بخش برسیم.
در ادامه آیت الله جلالی، بازگشت جاوید به منطقه را باعث خوشحالی شهروندان منطقه ۴ عنوان کرد : هر اقدامی که باعث رضایتمندی شهروندان گردد رضایت پروردگار را به همراه خواهد داشتد و پاداش اخروی دارد.
همچنین در ادامه این مراسم آقا میر رییس سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ترویج ورزش همگانی در بین شهروندان گفت: در این برهه از زمان که رهبر معظم انقلاب نیز مکررا تاکید نموده اند، تحول اجتماعی، ارتباط با جوانان وکاهش آسیب های اجتماعی و خدمت به دین از طریق توسعه ورزش همگانی امکانپذیر است.
آقا میر افزود: روحانیون می توانند در محیط خود بویژه در مساجد نگاه ویژه ای به ورزش جوانان داشته باشند زیرا امروزه تحولات بسیار زیادی در سطح تهران در عرصه ورزش صورت گرفته است.
شایان ذکر است پس از اتمام مراسم، علما و روحانیون با افطار پذیرایی شدند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.