چهار مدال آسیایی بر گردن نوجوانان شطرنج ایران در بخش برق آسا

double-quot
تهران – جارپرس – «آرش طاهباز»، «مهدی غلامی» و «آرش داغلی» نمایندگان ایران با قهرمانی در رقابت های شطرنج نوجوانان آسیا در بخش برق آسا به مدال طلا رسیدند.
کد خبر : 20290
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 فروردین 1396 - 11:47
چهار مدال آسیایی بر گردن نوجوانان شطرنج ایران در بخش برق آسا

رقابت های قهرمانی رده های سنی آسیا از ۱۱ فروردین ماه با حضور بیش از ۴۰۰ بازیکن قاره کهن در شهر تاشکند ازبکستان آغاز شد. این رقابت ها روز یکشنبه با برگزاری رقابت های بخش برق آسیا به کار خود پایان داد.
این رقابت ها در سه بخش سریع، استاندارد و برق آسا برگزار شد که در بخش برق آسا «آرش داغلی» با کسب هشت امتیاز از ۹ بازی در رده سنی زیر ۱۴ سال، «آرش طاهباز» در رده سنی زیر ۱۸ سال و «مهدی غلامی» در رده سنی زیر ۱۶ سال با کسب هشت امتیاز از ۹ بازی قهرمان شدند و مدال طلا را به گردن آویختند.
آریا امیدی دیگر نماینده ایران در این بخش نیز با کسب شش امتیاز از ۹ بازی به مدال برنز رده سنی زیر ۱۸ سال آسیا در بخش برق آسا رسید.
در این بخش هند به پنج مدال طلا، یک نقره و سه برنز و ازبکستان به دو طلا، چهار نقره و سه برنز رسیدند.
پیشتر در بخش استاندارد که در ۹ دور برگزار شد، آرتین اشرف در رده سنی زیر ۸ سال با کسب ۶٫۵ امتیاز بدون شکست به مقام قهرمانی رسیده بود. مطهره اسدی در رده سنی زیر ۱۴ سال دختران نیز با کسب ۵٫۵ امتیاز قهرمان آسیا شد. آناهیتا زاهدی فر با همین امتیاز و به علت پوئن شکنی کمتر نیز به مدال برنز بسنده کرد.
طناز ازلی در رده سنی زیر ۱۶ سال دختران با کسب ۵٫۵ امتیاز به نشان برنز دست یافت. امیرعلی مقصودلو در رده سنی زیر ۱۲ سال آزاد و مبینا علی نسب در رده سنی زیر ۱۸ سال دختران به مقام چهارمی دست یافتند.
نمایندگان ایران پیشتر در بخش سریع و پس از هفت دور بازی صاحب دو مدال طلا و دو گردن آویز برنز شدند.
آرتین اشرف در رده سنی زیر ۸ سال با ۶٫۵ امتیاز قهرمان این بخش از رقابت های شطرنج قهرمانی آسیا شد و در بخش دختران مطهره اسدی در رده سنی زیر ۱۴ سال با کسب ۵٫۵ امتیاز به قهرمانی رسید.
آناهیتا زاهدی فر با همین امتیاز و به علت پوئن شکنی کمتر به مدال برنز بسنده کرد و طناز ازلی در رده سنی زیر ۱۶ سال دختران با کسب ۵٫۵ امتیاز برنزی شد.
امیرعلی مقصودلو هم در بخش سریع در رده سنی زیر ۱۲ سال و مبینا علی نسب در رده سنی زیر ۱۸ سال در یک قدمی مدال به مقام چهارمی اکتفا کردند.
در این رقابت ها ۱۱شطرنج باز پسر و ۱۰بازیکن دختر از ایران حضور دارند.
مهسا علوی و سارا داوری در رده سنی زیر ۸ سال، ستایش کریمی و ریحانه حاجت نیا در رده سنی زیر۱۰سال، زهرا حیدری در رده سنی زیر۱۲سال، آناهیتا زاهدی فر و مطهره اسدی در رده سنی زیر ۱۴سال، طناز ازلی در رده سنی زیر ۱۶سال، مبینا علی نسب و تارا اصغرپور در رده سنی زیر ۱۸ سال ترکیب بخش دختران را تشکیل می دهد.
در بخش پسران، محمد متین شمس در رده سنی زیر ۸ سال، آرتین اشرف، سوشیانت نجات پور و حسین محمدی اکبر آبادی در رده سنی زیر ۱۰سال، امیر علی مقصود لو و پارسا نامداری قرقانی در رده سنی زیر ۱۲سال، آرش داغلی در رده سنی زیر ۱۴سال، مهدی غلامی و حسین گنجعلی در رده سنی زیر ۱۶سال، آریا امیدی و آرش طاهباز در رده سنی زیر ۱۸ سال حضور دارند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.